آلودگی پلاستیکی اقیانوس در حال افزایش است – در اینجا می توانید کاری انجام دهید


پایداری بخش مهمی از چشم انداز نام تجاری HUM است ، ارزشی است که ما تلاش می کنیم از طریق ابتکارات و استراتژی های جدید با شرکای همفکر خود پیش ببریم.

همانطور که در روز زمین 2021 اعلام کردیم ، HUM بسته بندی خود را با 100 درصد پلاستیک محدود به اقیانوس جایگزین می کند تا آلودگی پلاستیک و تأثیرات زیست محیطی خود را کاهش دهد.

در حال حاضر ، ما مشتاق اعلام همکاری جدید با بنیاد Surfrider هستیم ، یک موسسه غیرانتفاعی مردمی است که برای محافظت از اقیانوس ها ، امواج و سواحل برای همه از طریق یک شبکه قدرتمند فعالان اختصاص داده شده است. با هم ، ما آگاهی را در مورد خطرات آلودگی پلاستیک و اینکه چگونه می توانید برای ایجاد تغییر مثبت اقدام کنید ، افزایش می دهیم.

درباره خطرات بیشتر بدانید آلودگی پلاستیکی و اینکه چگونه می تواند در حفاظت از اقیانوس ها و محیط زیست به طور کلی کمک کند.

آلودگی میکروپلاستیک در تمیز کردن ساحل سرف رایدر

آلودگی پلاستیکی چیست؟

آلودگی پلاستیکی مربوط به تجمع مواد پلاستیکی در محیط است. این می تواند تأثیرات منفی بر منابع طبیعی ، حیات وحش و سلامت انسان داشته باشد. پلاستیک زیست تخریب پذیر نیست. این بدان معناست که تقریباً تمام پلاستیک هایی که تا به حال تولید شده اند امروزه نیز به این شکل در دسترس هستند. بیشتر آنها به شکل آلودگی هستند.

ادامه تولید پلاستیک های بکر همراه با تجمع روزافزون این مواد. عواقبی در طول زمان دارد به همین دلیل مهم است که با موضوع بیشتر آشنا شوید و از آنجا اقدام کنید.

چرا آلودگی پلاستیکی اقیانوس ها مهم است؟

این یک چیز است که بدانیم آلودگی پلاستیکی اقیانوس ها یک مشکل جدی است – اما مقابله با آمار واقعی پشت این مشکل ، مسئله دیگری است.

در اینجا برخی از حقایق و ارقام وجود دارد که ممکن است شما را شگفت زده کند:

 • اقیانوس ها 71 درصد از سطح زمین را پوشش می دهند و بیش از 96 درصد آب را در خود جای داده اند.به هر حال ، سالانه 8 میلیون تن زباله پلاستیکی وارد اقیانوس ها می شود که 80 درصد زباله های دریایی را تشکیل می دهد و سرزندگی و بقای جهان را تهدید می کند. زندگی اقیانوسی
 • وقتی پلاستیک وارد محیط طبیعی می شود به جای زیست تخریب پذیر پلاستیک ها با نور تجزیه می شوند. یا خرد شده – حتی کوچکتر از آنچه با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. این میکروپلاستیک ها وارد هوا ، خاک و حتی آب ، غذا و منابع بدن ما می شوند.
 • هنگامی که میکروپلاستیک ها در بدن تجمع می یابند دانشمندان معتقدند که ممکن است به خطرات سلامتی مانند اختلالات غدد درون ریز و عدم تعادل هورمونی کمک کند. خطرات برای اندامهای حیاتی و سیستم عصبی اختلال در عملکرد سیستم ایمنی مشکلات باروری و غیره

همانطور که می بینیم جریان کنونی آلودگی پلاستیکی پایدار نیست. زیرا اثر دومینو ایجاد می کند که برای محیط زیست مضر است. آب و غذا در سراسر جهان و بر اساس گزارش سال 2020 ، سلامت خود ما ، در صورت عدم اقدام شدید ، میزان آلودگی پلاستیک اقیانوس تا سال 2040 سه برابر می شود.

خبر خوب این است که صرفه جویی در اقیانوس ها و کاهش آلودگی پلاستیکی فقط این نیست. اما اگر در حال حاضر اقدامی انجام دهیم هنوز در دسترس نیست. سازمانها و افراد می توانند با ایجاد تغییرات گسترده که می تواند نتایج کلی قابل توجهی را ایجاد کند ، تغییر ایجاد کنند.

پروبیوتیک های غریزی HUM Gut در بطری های پلاستیکی متصل به اقیانوس

تعهد HUM به کاهش آلودگی پلاستیک

با انتقال به بسته بندی پلاستیکی که به اقیانوس متصل است هدف کوتاه مدت ما کاهش آلودگی به 6 میلیون بطری تا پایان سال تا آگوست 2021 است. خوشحالیم که گزارش می دهیم که 3 میلیون و 810 هزار و 773 بطری ذخیره کرده ایم و برای دستیابی به این هدف تلاش می کنیم.

سپس ، تا سال 2025 ، هدف ما این است:

 • از ورود بیش از 50 میلیون بطری آب به اقیانوس جلوگیری کنید.
 • پلاستیک های بکر را حذف کرده و پلاستیک های یکبار مصرف را در زنجیره تامین ما کاملاً حذف کنید.

پلاستیک متصل به اقیانوس در 30 مایلی خط ساحلی بدون زیرساخت های بازیافت رسمی پیدا شد. بنابراین ، خطر زیادی برای آلودگی اقیانوس ها وجود دارد.به زبان ساده ، مردم محلی برای جمع آوری زباله ها استخدام می شوند. سپس یک فرآیند بازیافت دقیق را برای ایجاد مواد اولیه طی کنید. نتیجه نهایی یک بطری پلاستیکی قابل استفاده مجدد در اقیانوس است. این امر نیاز به پلاستیک خالص را کاهش می دهد.

زیرا می دانیم که بیشتر پلاستیک تولید شده در اکوسیستم باقی می ماند. انتقال به پلاستیک محدود به اقیانوس با استفاده از مواد بازیافتی به جای پلاستیک جدید در بسته بندی ، ردپای ما را کاهش می دهد.

در عین حال ، ما مشتاق همکاری با بنیاد Surfrider هستیم تا تعهدات و اهداف پایداری خود را به سطح بعدی برسانیم.

چرا ما با Surfrider همکاری می کنیم

به دلیل علاقه مشترک ما برای محافظت از اقیانوس ها در برابر آلودگی پلاستیکی. طبیعی است که برای توسعه این اهداف مشترک با بنیاد Surfrider همکاری کنید.

شبکه سراسری Surfrider داوطلبان را در جوامع سراسر کشور از طریق پاکسازی ساحل ، آزمایش آب و سایر برنامه ها و فعالیت ها درگیر می کند. کمک به آموزش عمومی و ایجاد تغییرات احتمالی در سیاست برای حفاظت از منابع طبیعی ما در سالهای آینده.

مری هربرانسون ، مدیر مشارکت در Surfrider می گوید: “تأثیر تجمعی شبکه فعال Surfrider نشان دهنده قدرت لازم برای ایجاد تغییر در هر فرد است.” “شروع از درون” یک ابزار قدرتمند است که به همه ما کمک می کند تا در ردپای خود در محیط زیست تجدید نظر کرده و درک کنیم و چگونه می توانیم آن را کمتر زیر پا بگذاریم. بنیاد Surfrider مفتخر است که همکاری جدیدی را آغاز می کند. با HUM Nutrition برای افزایش آگاهی در مورد تهدیدها رو به اقیانوس ها ، امواج و سواحل ما. و ما مشتاقانه منتظر مشارکت با جامعه مشترک خود در فعالیتها و فعالیتهای حفاظتی هستیم. “

زن درپوش بطری هایی را که به آلودگی پلاستیکی اقیانوس تبدیل می شود در دست دارد

چگونه می توان آلودگی پلاستیکی را برای اثری پایدار کاهش داد

در اینجا چند نکته نهایی در مورد چگونگی مقابله با آلودگی پلاستیکی برای محافظت از اقیانوس ها ، کره زمین و یکدیگر آمده است:

این ترفند به اندازه کافی ساده است. زیرا شما قبلاً اولین قدم را با خواندن این پست برداشته اید!

1. درباره بحران آلودگی پلاستیک بیشتر بدانید

هرچه بیشتر بفهمید آلودگی پلاستیک چگونه بر محیط زیست ، زندگی دریایی و سلامتی شما تأثیر می گذارد ، بهتر است. شما فرصت های بیشتری برای حرکت به سمت ابتکارات پایداری خود خواهید داشت. همچنین ممکن است از شما الهام گرفته شود که اکتشافات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا بر آگاهی و حرکت تأثیر بگذارد.

البته ، پرداختن به بزرگی این موضوع در یک پست غیرممکن است ، با این حال ، توصیه می کنیم اطلاعات و ارقام آلودگی بیشتری را بخوانید. و منابع قابل اعتماد مانند Surfrider را برای ردیابی تحولات و کسب اطلاعات بیشتر پیدا کنید.

2. استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف را کاهش دهید

روش های زیادی برای استفاده از این ترفند در زندگی روزمره وجود دارد. حتی اگر آسان باشد اما بدانید که این عادات می توانند تأثیر زیادی در طول زمان داشته باشند.

در اینجا چند نکته برای محدود کردن استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف وجود دارد:

 • کیف های خرید مجدد خود را با خود به فروشگاه های مواد غذایی و سایر سفرهای خرید ببرید.
 • در صورت امکان ، محصولات و محصولاتی را که در شیشه یا آلومینیوم بسته بندی نشده اند خریداری کنید. در مقایسه با پلاستیک همچنین می توانید کیسه های چندبار مصرف برای تهیه میوه و سبزیجات تازه خریداری کنید. همین امر در مورد جمع آوری اقلام خشک از سطل های بزرگ نیز صادق است (پاداش: ممکن است در این فرآیند پول خود را پس انداز کنید!).
 • در بازار کشاورزان محلی خود خرید کنید تا پلاستیک و کربن خود را همزمان کاهش دهید.
 • برای هیدراته ماندن هر روز یک بطری آب قابل استفاده مجدد را انتخاب کنید. برای نوشیدن آب تمیز بدون نیاز به خرید بطری های یکبار مصرف روی یک دستگاه تصفیه آب شیر سرمایه گذاری کنید.
 • در صورت امکان ، نی های پلاستیکی را کنار بگذارید یا نی های قابل استفاده مجدد بخرید.
 • موجودی پلاستیک را در خانه خود نگه دارید ، مانند کیسه های یکبار مصرف ، پلاستیک و موارد دیگر. با جایگزین های قابل استفاده مجدد جایگزین کنید. قابل شستشو و در صورت امکان پلاستیکی نیست.
 • حمایت از برندها در ابتکارات سبز و حمایت از اقدامات آنها. به همان شیوه در عوض ، با مارک های مورد علاقه خود تماس بگیرید تا آنها را به تمرکز بر پایداری تشویق کنید.

3. با مقیاس بزرگتر مشارکت کنید

آخرین موضوع ولی به همان اهمیت در اینجا آنچه شما می توانید انجام دهید تا جنبش های خود را به سطح بعدی برسانید تا تغییرات قابل توجهی را به صورت جمعی ایجاد کنید:

 • با پیوستن به پاکسازی سورفایدر محلی ، آلودگی پلاستیکی را در ساحل یا آبراه محلی خود کاهش دهید. با دنبال کردن حساب اینستاگرام ما از پاکسازی آینده HUM x Surfrider مطلع شوید و دوستان خود را بیاورید یا در رویدادهای نزدیک خود دوستان جدیدی پیدا کنید! اگر هیچ فصل یا ساحلی در Surfrider در نزدیکی شما وجود ندارد ، می توانید با تمیز کردن حوضه محلی خود و گزارش یافته های خود به پایگاه داده Surfrider ، در این امر مشارکت داشته باشید.
 • از سیاست ها و قوانین حمایت کنید که با تماس با مقامات منتخب در مورد مسائل مربوط به آلودگی اقیانوس و زباله های پلاستیکی در منطقه شما ، آلودگی پلاستیک را کاهش می دهد. Surfrider این کار را برای رایانه شما در مرکز هشدار آسان می کند.
 • با مثال هدایت شود درباره بحران جاری آلودگی پلاستیک اطلاعات کسب کنید و آنچه را که یاد می گیرید با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید!

همانطور که می بینید راه های زیادی وجود دارد که همه ما می توانیم در کاهش آلودگی پلاستیک نقش داشته باشیم. با Surfrider ، هدف ما آموزش و الهام بخشیدن به جامعه مشترک ما است. و شما را به پیوستن به جنبش دعوت می کنددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *