آمار مرگ و میر کرونا امروز ۱۳۰۱/۱۱/۰۵


منحصر بفرد| وزارت بهداشت با اعلام آمار جان باختگان ۷۴ نفر در ۲۰ مرداد، مجموع جان باختگان این بیماری را به ۱۴۲ هزار و ۱۳۴ نفر رساند.

از دیروز تا امروز بر اساس معیارهای تشخیصی نهایی، ۹ هزار و ۳۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و هزار و ۴۳۱ نفر از آنها بستری شدند.

بر اساس گزارش فرد؛ مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۷۵ نفر رسید و خوشبختانه ۷ میلیون و ۸۴ هزار و ۶۵۹ نفر نیز بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۱۳۱۳ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانی تحت مراقبت هستند. تاکنون ۵۳ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۲۹۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

تاکنون ۶۴ میلیون و ۸۰۷ هزار و ۸۱۸ نفر نوبت اول، ۵۸ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۵۰۱ نفر نوبت دوم و ۳۰ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۴۶ نفر نوبت سوم و بالاتر را در کشور دریافت کرده اند. به این ترتیب تعداد کل واکسن های تزریقی در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۳۶۵ دوز رسید. ۱۹ هزار و ۵۷۱ دوز واکسن کرونا طی شبانه روز گذشته در کشور تزریق شد.

در حال حاضر ۱۲۰ شهر در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۶ شهر در وضعیت زرد و ۵۰ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

بر اساس آخرین آمار جهانی مبتلایان به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، با افزایش ۶۳۳ هزار و ۵۰۶ نفری، تعداد مبتلایان به این ویروس به ۵۸۲ میلیون و ۸۶۵ هزار و ۸۹ نفر رسید.

شمار جان باختگان کرونا در جهان با افزایش ۱۵۳۲ نفری در یک روز به ۶ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۸۶۰ نفر رسید. تعداد بهبود یافتگان نیز به ۵۵۳ میلیون و ۲۶۲ هزار و ۸۶۵ نفر رسید.

در اینجا آمار ۱۰ کشور اول فوتی ناشی از کرونا و ایران آمده است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی های جدید در هر کشور است).

۱. آمریکا ۱ میلیون و ۵۵ هزار و ۵۷۶ نفر (۱۴۹ فوت)

۲. برزیل ۶۷۸۷۹۲ نفر (۲۱۴ فوت)

۳. هند ۵۲۶۴۳۰ نفر (۳۴ فوت)

۴. روسیه ۳۸۲۴۶۹ نفر (۳۶ فوت)

۵. مکزیک ۳۲۷۷۳۰ نفر (۱۷ فوت)

۶. پرو ۲۱۴۳۶۴ نفر (۶۱ فوت)

۷. انگلستان ۱۸۳ هزار و ۹۵۳ نفر (بدون فوت)

۸. ایتالیا ۱۷۲ هزار و ۲۰۷ نفر (۱۲۱ فوت).

۹. اندونزی ۱۵۷۰۰۰ چهار نفر (۱۱ فوت)

۱۰. فرانسه ۱۵۲ هزار و ۱۷۹ نفر (۱۲۱ فوت)

۱۱. آلمان ۱۴۴۱۵۰ نفر (۱۷۸ فوت)

۱۲. ایران ۱۴۲ هزار و ۶۰ نفر (۷۴ فوت)