آمار مرگ و میر کرونا امروز ۲۷/۴/۱۳۰۱


منحصر بفرد| وزارت بهداشت ۶ تیرماه با اعلام آمار جان باختگان کرونا، ۱۴ نفر مجموع جان باختگان این بیماری را به ۱۴۱ هزار و ۵۱۳ نفر رساند.

از دیروز تا امروز بر اساس معیارهای تشخیصی نهایی، ۵۶۸۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۷۷۴ نفر از آنها بستری شدند.

بر اساس گزارش فرد؛ مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۱۶۵ نفر رسید و خوشبختانه ۷ میلیون و ۶۸ هزار و ۹۹۰ نفر نیز بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

۵۷۹ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانی تحت مراقبت هستند.

تاکنون ۶۴ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۹۰۱ نفر نوبت اول، ۵۸ میلیون و ۷۵ هزار و ۸۹۸ نفر نوبت دوم، ۲۸ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۹۹۳ نفر نوبت سوم واکسن کرونا و تعداد کل واکسن های تزریق شده در کشور ۱۱۵۱ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۷۹۲ دوز دریافت شده است.

در شبانه روز گذشته ۸۴ هزار و ۵۱۲ دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شد. تا امروز ۵۲ میلیون و ۸۷۶ هزار و ۴۶۶ آزمایش برای تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۵ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۵ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

بر اساس آخرین آمار جهانی مبتلایان به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۳۴ هزار و ۲۶۷ نفری، تعداد مبتلایان به این ویروس به ۵۶۷ میلیون و ۶۴۷ هزار و ۱۴۹ نفر رسید.

جان باختگان کرونا در جهان طی یک روز با افزایش ۶۷۹ نفری به ۶ میلیون و ۳۸۷ هزار و ۶۴۷ نفر رسید.

تعداد بهبود یافتگان نیز به ۵۳۸ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۷۳۲ نفر رسید. در اینجا آمار ۱۰ کشور اول از مرگ و میر ناشی از کرونا آمده است: (اعداد داخل پرانتز تعداد مرگ و میرهای جدید در هر کشور است).

۱. آمریکا ۱ میلیون و ۴۸ هزار و ۸۴۳ نفر (۲۱ فوت)

۲. برزیل ۶۷۵۳۵۳ نفر (۵۵ فوت)

۳. هند ۵۲۵۷۰۹ نفر (۵۱ فوت)

۴. روسیه ۳۸۱۸۳۵ نفر (۴۶ فوت)

۵. مکزیک ۳۲۶۴۲۰ نفر (۷۱ فوت)

۶. پرو ۲۱۳۷۶۹ نفر (۲۴ فوت)

۷. انگلستان ۱۸۱ هزار و ۵۸۰ نفر (بدون فوت)

۸. ایتالیا ۱۶۹۸۴۶ نفر (۷۹ فوت)

۹. اندونزی ۱۵۶۸۳۹ نفر (۱۰ فوت)

۱۰. فرانسه ۱۵۰ هزار و ۵۷۶ نفر (بدون فوت)

۱۱. ایران ۱۴۱۴۹۹ نفر (۱۴ فوت)