آمار مرگ و میر کرونا امروز ۲۸/۴/۱۳۰۱


منحصر بفرد| بر اساس آمار امروز اعلام شد که ۱۹ نفر در ۷ تیرماه جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۱۵۳۲ نفر رسید.

از دیروز تا امروز بر اساس معیارهای تشخیصی نهایی، ۵ هزار و ۳۷۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۷۷۴ نفر از آنها بستری شدند.

بر اساس گزارش فرد؛ مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۸۹ هزار و ۵۴۲ نفر رسیده و خوشبختانه ۷ میلیون و ۶۹ هزار و ۶۶۳ نفر نیز بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

۶۴۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانی تحت مراقبت هستند. تا امروز ۵۲ میلیون و ۸۹۸ هزار و ۱۰۱ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۵ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۵ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

تاکنون ۶۴ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۴۸۹ نفر نوبت اول، ۵۸ میلیون و ۷۹ هزار و ۹۵۴ نفر نوبت دوم و ۲۸ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۵۲۴ نفر نوبت سوم واکسن کرونا را در کشور دریافت کرده‌اند. تعداد کل واکسن های تزریقی در کشور به ۱۵۱ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۹۶۷ دوز رسید. ۸۰ هزار و ۱۷۵ دوز واکسن کرونا شب گذشته در کشور تزریق شد.

آمار جهانی کرونا

بر اساس آخرین آمار جهانی مبتلایان به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۴۵ هزار و ۹۷۲ نفری، تعداد مبتلایان به این ویروس به ۵۶۸ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۱۴۳ نفر رسید.

تعداد جان باختگان ناشی از کرونا در جهان طی یک روز با ۱۱۶۳ نفر افزایش به ۶ میلیون و ۳۸۹ هزار و ۳۹۷ نفر رسید. تعداد بهبود یافتگان به ۵۳۹ میلیون و ۶۶۸ هزار و ۷۲۵ نفر رسید.

در اینجا آمار ۱۰ کشور اول از مرگ و میر ناشی از کرونا آمده است: (اعداد داخل پرانتز تعداد مرگ و میرهای جدید در هر کشور است).

۱. آمریکا ۱ میلیون و ۴۹ هزار و ۲۷۴ نفر (۱۴۹ فوت)

۲. برزیل ۶۷۵۰۰۰ ۵۵۱ نفر (۱۴۳ فوت)

۳. هند ۵۲۵۷۸۵ نفر (۲۵ فوت)

۴. روسیه ۳۸۱۹۱۶ نفر (۳۵ فوت)

۵. مکزیک ۳۲۶۵۰۴ نفر (۳۵ فوت)

۶. پرو ۲۱۳۰۰۰ ۸۴۰ نفر (۱۵ فوت)

۷. انگلستان ۱۸۱ هزار و ۵۸۰ نفر (بدون فوت)

۸. ایتالیا ۱۷۰۰۰۰ ۳۷ نفر (۱۱۲ فوت)

۹. اندونزی ۱۵۶۸۵۹ نفر (۱۰ فوت)

۱۰. فرانسه ۱۵۰۰۰۰ ۸۳۵ نفر (۱۷۴ فوت)

۱۱. ایران ۱۴۱۵۱۳ نفر (۱۹ فوت)