آمریکا حقوق بشر را دلیلی برای اهداف خود قرار داده است


اصغر جلالی امام جمعه الشربرج استبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجه الاسلام اصغر جلالی، امام جمعه جاربرج امروز ۱۹ تیرماه در خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه آمریکا ناقض حقوق بشر است و مسئولیت آن بر عهده اوست. گفت: آمریکا در بسیاری از نقاط جهان کشوری برای ارتش سیاه جنایات جنگی است، داستان ۶۰ سال جنایات حقوق بشری آمریکا علیه ایران از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ تا کنون، کشوری که مسئول بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی و کشتار سه میلیون ویتنامی، در هیچ یک از نهادهای بین المللی برای جنایات جنگی نبوده است، مورد پیگرد قانونی قرار نگرفته است.

وی همچنین به نقض حقوق بشر توسط آمریکا در سطح داخلی این کشور اشاره کرد و افزود: آزادی حمل سلاح و نقض حق حیات شهروندان، نژادپرستی، خشونت قضایی، نقض حقوق شهروندان مسلمانان و نقض حقوق زنان. حقوق نمونه هایی از نقض حقوق بشر ایالات متحده در سطح داخلی است و داخلی است.

امام جمعه شهربرج همچنین به نقض حقوق بشر در سطح بین المللی توسط آمریکا اشاره کرد و ادامه داد: دخالت در امور داخلی کشورها، حمایت از تروریسم و ​​بی توجهی به نقض حقوق بشر از مصادیق نقض حقوق بشر است. توسط ایالات متحده در سطح بین المللی.

وی تصریح کرد: ایالات متحده آمریکا دارای سابقه تیره و ضخیم نقض حقوق بشر علیه ملت بزرگ ایران در طول تاریخ است که نمونه‌های بسیاری از جمله کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و سرنگونی نظام را می‌توان مشاهده کرد. دولت ملی دکتر به شهادت ۲۹۰ مسافر و خدمه پرواز اشاره کرد.

حجت الاسلام جلالی افزود: شاید یکی از بزرگ ترین موارد نقض حقوق بشر علیه ایران توسط دولت آمریکا اعمال تحریم های اقتصادی و مالی گسترده از ابتدای انقلاب تا کنون باشد که تقریبا همه اقشار کشور را تحت تاثیر قرار داده است. کشوری با پیامدهای منفی آن و همچنین ترور وحشیانه سردار سلیمانی توسط پهپاد آمریکایی در سال ۲۰۲۰، مصداق تروریسم دولتی و جنایت آشکار ناقض اصول اولیه حقوق بین الملل است.

وی گفت: آمریکا از حقوق بشر به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف خود استفاده کرد تا بر سرنوشت کشورها تسلط یابد و انواع فشارها را بر کشورهای مخالف خود اعمال کند.

امام جمعه شاهبورگ به روز ازدواج اشاره کرد و گفت: در فرهنگ اسلامی خانواده اولین کانونی است که شخصیت افراد در آن شکل می گیرد، خانواده شکل کوچکی از جامعه و جامعه است و هر انسانی در دنیا رشد می کند. بالا خانواده اول قبل از هر جای دیگری.

وی با اشاره به اینکه خانواده کشور کوچکی است و مدیریت و اداره آن بسیار مهم است، بیان کرد: خانواده باید حواسش به دشمن باشد تا محکم بماند و امروز دشمن برای سست شدن بنیان خانواده تلاش زیادی می کند. دشمنی که باعث از هم پاشیدگی کانون خانواده در غرب شد.

حجت الاسلام جلالی افزود: ابراز محبت، حسن معاشرت (احترام و سپاس متقابل)، همکاری متقابل، صبر در مصیبت ها، کسب رضایت، غفلت و رازداری و رعایت حقوق از وظایف تحکیم بنیان خانواده است.

وی همچنین به ایام حج اشاره کرد و گفت: به فرمان خداوند متعال در حج دو اعلام و دو فریاد است که یکی از آن ها بیانیه حضرت ابراهیم علیه السلام است که اعلام وحدت و وحدت است. دوم: اعلام محمد صلی الله علیه و آله و سلم که اعلام برائت از مشرکان است.

امام جمعه شیربرج با بیان اینکه اعلامیه دوم قبل از احیای قیام امام راحل (رض) به فراموشی سپرده شد، گفت: سقوط با این همه قدرت بزرگ شرق آسان نیست. و قدرت عظیم غرب و برای هر دو، اگر بگوید «نه» و طبری هر دو را اعلام کند، حضرت امام امت (رضی الله عنه) این کار را تأسیس و احیا کرده است.

انتهای پیام