آن جوان ۲۴ ساله ای که یک شبه قهرمان خودش شد کیست؟ / از مصدومیت هولناک تا تاریخی ترین گل فوتبال بانوان – سایت خبری تحلیلی عقوپ


کلوئی کلی ۲۴ ساله در نیمه دوم بازی تیم زنان انگلیس مقابل آلمان در فینال یورو ۲۰۲۲ وارد زمین شد و در دقیقه ۱۱۰ گل پیروزی را به ثمر رساند. این دومین گل او برای انگلیس از اولین بازی اش در نوامبر ۲۰۱۸ بود. اما این بزرگترین در تمام دوران ها در انگلستان بود و به آنها کمک کرد اولین عنوان بزرگ خود را کسب کنند.

حتی هواداران انگلیسی هم از او خواستند که نخست وزیر بعدی شود! کلی برای همیشه به عنوان یک اسطوره انگلیسی شناخته می شود.

جوان 24 ساله ای که یک شبه قهرمان کشور شد از مصدومیت وحشتناک تا گل تاریخی در فوتبال بانوان

مسیر او به قله جالب تر است، زیرا او اخیراً از آسیب دیدگی شدید رباط صلیبی بهبود یافته است. مهاجم منچسترسیتی در ماه می ۲۰۲۱ از ناحیه زانوی راست آسیب دید و تا آوریل از میادین دور بود. در نتیجه او به ناچار المپیک توکیو را از دست داد و این تیم در مرحله یک چهارم نهایی توسط استرالیا حذف شد. و در اوایل این ماه، کلی اظهار داشت که رسیدن به یورو تنها چیزی است که او را در دوران توانبخشی خوشبین نگه می دارد. او گفت: سخت بود، اما می‌دانستم که از تلاشی که برای بهبودی انجام می‌دهم سود خواهم برد. هدف من رسیدن به قهرمانی یورو بود و رسیدن به این هدف باعث می شود روزهای سختی را پشت سر بگذارم. اما الان اینجا هستم و انگار زمان زیادی گذشته است. آن روزها روزهای سختی بود و مربوط به آن دوران بود، وقتی به زمین بازمی‌گردی همه این چیزها را فراموش می‌کنی و فقط شکرگزاری که به زمین برگشتی.»

کلی که قبل از پیوستن به آرسنال در آکادمی کوئین اسپارک رنجرز بود، در جوانی دو ساعت با قطار سفر کرد تا با غول های شمال لندن تمرین کند. هنگامی که او در اولین بازی خود در سن ۱۷ سالگی در جام قاره ای مقابل واتفورد در ژوئیه ۲۰۱۵ گلزنی کرد، پس از ۲۲ دقیقه، نشان داد که مسیر پرباری در پیش دارد. اما پس از به ثمر رساندن ۵ گل در ۱۶ بازی، به صورت قرضی به اورتون پیوست اما تافی ها قرارداد او را دائمی کردند. پس از چهار سال حضور در مرسی ساید، او در سال ۲۰۲۰ توسط سیتی رها شد و اولین فصل شگفت انگیزی را در استادیوم آکادمی تجربه کرد. او در ۳۴ مسابقه ۱۶ گل به ثمر رساند و به سیتی در قهرمانی جام حذفی کمک کرد و همچنین توانست جایزه بهترین بازیکن سال باشگاه را نیز از آن خود کند.

آن جوان 24 ساله ای که یک شبه قهرمان خودش شد کیست؟  از مصدومیت هولناک تا تاریخی ترین گل فوتبال بانوان

کلی حتی به تیم سال PFA (انجمن فوتبالیست های حرفه ای) معرفی شد و در نوامبر ۲۰۲۰ برنده جوایز فوتبال شمال غرب برای بهترین بازیکن زن سال شد. حتی با وجود مصدومیت، او در ماه فوریه قرارداد جدیدی تا سال ۲۰۲۵ امضا کرد.

اکنون همه نگاه ها به سوپرلیگ زنان ۲۰۲۲-۲۳ معطوف خواهد شد که از سپتامبر آغاز می شود و مطمئناً به دنبال هدایت سیتی برای کسب اولین عنوان قهرمانی خود از سال ۲۰۱۶ خواهند بود.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=370163