آیا مکمل های غذایی بهترین راه برای دریافت تمام مواد مغذی مورد نیاز ما هستند؟

تئوری های بسیار متناقضی در مورد مزایای یک رژیم غذایی خوب و متنوع در مقابل مکمل های ویتامین و مواد معدنی وجود دارد. دیدگاه سنتی این است که با توجه به تنوع بسیار بیشتر ترکیبات مختلف موجود در غذای خوب، مطمئناً گزینه بهتری نسبت به مصرف قرص ها و مکمل ها است تا اطمینان حاصل شود که بدن دقیقاً آنچه را که نیاز دارد دریافت می کند. در حالی که قطعاً این درست است که یک رژیم غذایی با کیفیت بالا و متعادل به فرد نیازهای بیشتری نسبت به انتخاب غذای نسبتاً ثابت می دهد، اما این نیز درست است که هیچ رژیم انسانی نمی تواند مطلقاً همه چیزهایی را که شما نیاز دارید مطلقاً همه زمان را به شما بدهد.

آیا مکمل ها فقط از طریق ما عبور می کنند؟

گاهی اوقات مکمل های غذایی به عنوان راهی پرهزینه برای انتقال مستقیم مواد مغذی از طریق بدن متهم می شوند و در موارد خاص این می تواند درست باشد. با این حال، اگر منبع باکیفیتی از مکمل‌های خوش‌ساخت را انتخاب کنید و آن‌ها را طبق دستورالعمل مصرف کنید، می‌توانید اطمینان بیشتری داشته باشید که بلوک‌های سازنده بدن به‌طور کامل در مقادیر مناسب و همیشه در دسترس هستند.

یک رژیم غذایی متنوع و متعادل کافی نیست

همانطور که ما در مورد تغذیه آگاه هستیم، هر چقدر هم که کیفیت غذایمان خوب باشد، هر چقدر هم که رژیم غذایی ما متنوع و متعادل باشد، کاملاً غیرممکن است که تمام ویتامین ها، مواد معدنی و اسانس های مربوط به آنها و سایر مواد شیمیایی لازم را از غذا بدست آوریم. مطمئناً می توان با توجه به زمان و دسترسی به بهترین محصولات، به اندازه کافی خوب غذا خورد تا سالم ماند، اما حتی با بهترین نیت ها در جهان، افراد بسیار کمی، اگر هم وجود داشته باشند، رژیمی دارند که همیشه خطاناپذیر باشد.

مکمل های غذایی

به نظر می رسد مکمل های غذایی پاسخ را ارائه می دهند. ویتامین‌ها، مکمل‌ها، مواد معدنی و سایر مکمل‌های تغذیه‌ای با کیفیت بالا، ارزان قیمت تضمین می‌کنند که بدن ما همیشه به آنچه نیاز دارد دسترسی دارد و به ما امکان می‌دهد زندگی سالم‌تری نسبت به قبل داشته باشیم. فقط به این دلیل که فکر می کنید به اندازه کافی خوب غذا می خورید، مصرف مکمل ها را رد نکنید. شما از تفاوتی که آنها می توانند ایجاد کنند شگفت زده خواهید شد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع