آیدا 250 هزار نفر از ساکنان نیوجرسی را مجبور کرد که آب را به مدت شش هفته بجوشانند

آیدا 250 هزار نفر از ساکنان نیوجرسی را مجبور کرد که آب را به مدت شش هفته بجوشانند


ساکنان نیوجرسی در پترسون ، پاسایک و بخشهایی از کلیفتون و وودلند پارک پس از آلوده شدن آب آشامیدنی طوفان ایدا ، ششمین هفته مشاوره آب جوش را آغاز می کنند.

مقامات گفتند که طوفان یک مخزن باز را آلوده می کند که آب پاک را به حدود 250،000 نفر در پترسون و جوامع اطراف توزیع می کند.

روبی کاتن ، کمیسر آب Passaic Valley گفت: “ما تقریباً در انتهای راه هستیم ، فقط کمی صبور باشید زیرا تقریباً آنجا هستیم.” او انتظار دارد که پاکسازی تا پایان هفته به پایان برسد.

وزارت امور خارجه حفاظت از محیط زیست باید نمونه های اضافی آب را تأیید کند تا ساکنان بتوانند دوباره با خیال راحت آب شیر بنوشند.

لندل جونز ، سخنگوی کمیسیون آب دره پاسایک ، گفت که کارکنان خستگی ناپذیر کار کردند و 3000 از بیش از 4000 آب را برای پاکسازی سیستم توزیع ریختند.

وی گفت: “مخزن میلیون ها و میلیون ها گالن آب در خود دارد ، بنابراین ما باید آب آلوده را خارج کرده و سپس آن را با آب تمیز جایگزین کنیم.”

هنوز مشخص نیست که آیا آلودگی در آب وجود دارد یا خیر ، اما جونز گفت که آب مخزن کدر است و ممکن است حاوی کود یا سایر مواد شیمیایی از مناطق اطراف باشد.

کمیسیون آب دره پاسایک دارای سه مخزن باز است ، اما تنها یک مخزن آلوده است. مقامات می گویند دو آب انبار دیگر در ارتفاعات بیشتری قرار دارند و در تابستان که آب بیشتری مصرف می شود به عنوان مخزن استفاده می شود. او گفت که سیستم نمی تواند فقط در مخازن دیگر به آب تبدیل شود ، زیرا بخشهایی از سیستم ممکن است از قبل آلوده شده باشد.

او می گوید: “ما فقط می خواهیم مطمئن شویم که آب مشتریان ما سالم است بنابراین بهترین کار این است که به مشاوره آب جوش برویم.” این فرمان در 2 سپتامبر صادر شد.

پنبه گفت که باید اطمینان حاصل کند که آژانس برای طوفان های آینده آماده است و این شامل بسته شدن مخزن است. در سال 2009 ، مقامات ایالتی به کمیسیون آب دره پاسایک دستور دادند مخازن خود را مطابق با قوانین فدرال بپوشانند. با این حال ، مخزن باز است.

جونز گفت که او انتظار دارد کمیسیون آب دره پاسایک بتواند بخشی از هزینه تمیز کردن و آب بطری را که در مکانهای تعیین شده رزرو کرده اند ، توسط آژانس مدیریت فوریت های فدرال بازپرداخت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *