اجرای طرح شهید سلیمانی در مدارس کردستان آغاز شد


هاشم نظمی جلال، مدیرکل آموزش و پرورش اقلیم کردستان

به گزارش آیکنا از کردستان، هاشم نظیمی جلال، مدیرکل آموزش و پرورش اقلیم کردستان دیروز ۵ خردادماه در آیین تجدید طرح شهید سلیمانی و ایجاد فضاهای ورزشی در داخل مدرسه این منطقه اظهار داشت: آموزش دانش آموزان بر اساس ۶ محور تحول بنیادین است و گفت: فیزیک زیستی یکی از رشته های آموزش و پرورش است و اهداف سند تحول تلاش برای رشد دانش آموزان در همه رشته هاست.

وی به تامین و آماده سازی فضاهای داخل مدرسه به منظور فراهم کردن زمینه های لازم برای تربیت بدنی و زیستی اشاره کرد و افزود: میانگین سرانه فضای ورزشی دانش آموزان در استانداری کمتر از استانی است. “

مدیرکل آموزش و پرورش اقلیم کردستان از اجرای پویش ملی طراحی و ایجاد فضاهای ورزشی در داخل مدارس با عنوان طرح شهید سلیمانی توسط معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش خبر داد و گفت: در اجرای این طرح ۱۴۰۰ پروژه هایی از جمله چمن مصنوعی و سالن ورزشی نوع دوم اجرا شد که در سطح کشور در حال بهره برداری و ساخته شده است.

وی ادامه داد: سهم کردستان از ۴۲ پروژه ۳۵ پسر صنعتی و ۷ سالن ورزشی به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان برای تجهیز هر زمین چمن و یک میلیارد تومان برای ساخت هر سالن ورزشی که در مجموع ۱۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان برای مدارس هزینه شده است. و محل اجرای پروژه ها واریز شد.

نظمی جلال تصریح کرد: بر اساس قرارداد منعقده با این وزارتخانه، ۴۵ درصد از اعتبارات تخصیص یافته برای اجرای فضاهای مدارس از طریق این وزارتخانه تامین شده و سایر منابع تامین شده است.

وی با اشاره به زمان اجرا و تحویل پروژه ها گفت: ۳۵ زمین چمن مصنوعی تا پایان تابستان و هفت سالن ورزشی تا پایان اسفندماه سال جاری احداث و تحویل داده می شود لذا برای مردم شریف استانداری احترام قائل هستم. – یعنی خیرین و علاقمندان به توسعه ورزش دانش آموزی. کمک در اجرای این برنامه و مساعدت در آموزش و پرورش لازم است تا این پروژه ها به موقع تهیه و تحویل شود تا سهم سرانه ورزش در استانداری افزایش یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش اقلیم کردستان در خاتمه از کمک ها و حمایت های خیرین و همچنین حمایت های فوری استاندار کردستان از برنامه های آموزش و پرورش بویژه مسائل دانش آموزی، ورزش و برنامه های قرآنی تشکر کرد.

انتهای پیام