احتکار کالاهای اساسی مردم را رنج می دهد


آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز، ۱۶ اردیبهشت در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، برخورد با جرایم اقتصادی به ویژه در حوزه احتکار کالاهای اساسی را یکی از اولویت های مهم دولت و قوه قضائیه دانست و اظهار کرد: اگر برخورد به موقع و قاطع با سودجویان صورت بگیرد، بخشی از مشکلات مردم حل می شود.

وی با اشاره به نقش مجلس شورای اسلامی در تعیین مجازات های قانونی جهت برخورد مناسب با محتکران، افزود: مجرمان اقتصادی سود فراوانی به دست می آورند به راحتی جریمه های نقدی را پرداخت می کنند، در حالی که قانون باید به گونه ای باشد که افراد جرات تخلف نداشته باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، خواستار ورود دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی به مسئله اقتصاد شد و عنوان کرد: احتکار کالاهای اساسی مردم را رنج می دهد و لذا قوای سه گانه باید پاسخگوی مردم باشند.

امام جمعه رشت، برخورد با مفاسد اقتصادی را متفاوت از سیاه نمایی دانست و اضافه کرد: رسانه ها و افراد صاحب قلم و اندیشه باید به تبیین مسائل و مشکلات برای مردم بپردازند، اما نباید مشکلات را برجسته کنند و موجب شادی دشمنان و ناامیدی مردم شوند.

وی با اشاره به تلاش دولت سیزدهم برای تامین اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومانی بدهی های گذشته، گفت: دولت سیزدهم با مشکلات زیادی مواجه است، اما با کار جهادی و میدانی می توان مشکلات را یکی پس از دیگری حل کرد.

آیت الله فلاحتی، از دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی خواست نسبت به شناسایی مدیران نالایق به ویژه در بخش های اقتصادی اقدام کنند و متذکر شد: برخی از مدیران در لایه های میانی فقط به منافع شخصی فکر می کنند و متاسفانه همچنان در تصمیم گیری ها نقش دارند.

وی یکی از نکات مثبت جمهوری اسلامی را عدم بدهکاری خارجی دانست و بیان کرد: ملت ایران روی پای خودشان ایستاده اند و با وجود تحریم های ظالمانه، به رشد و توسعه در همه عرصه های علمی و فناوری و پزشکی و دفاعی و… رسیده اند و این بالندگی و افتخار ادامه دارد.

امام جمعه رشت، با اشاره به شگفتی جهان از پیشرفت های ایران، یادآور شد: در حال تحقق ایران قوی و مقتدر هستیم و آمریکا تحمل این اقتدار را ندارد.

وی رفع همه مشکلات را نیازمند زمان و بسترسازی دانست و تصریح کرد: مدیرانی که دل در گرو خدمت به مردم و نظام نداشتند بسیاری از فرصت ها را از بین بردند و مشکلات امروز ثمره چندین دهه است، اما نباید امیدمان را از دست بدهیم و از دولت سیزدهم می خواهیم مانند دولت های قبل نباشد و به وعده هایش عمل کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، در ادامه به تقابل دیرینه غرب کاپیتالیست و شرق سوسیالیست اشاره و اظهار کرد: ظهور جمهوری اسلامی ایران و نفوذ آن در عرصه های جهانی، قدرت آمریکا را با چالش مواجه کرده است.

وی تحولات اوکراین را نشان دهنده کم رنگ شدن نقش آفرینی آمریکا در معادلات سیاسی جهان دانست و گفت: آمریکا دیگر قدرت اول جهان نیست و افول سیاسی و اقتصادی را آغاز کرده است.

آیت الله فلاحتی، با ابراز تاسف از وابستگی سیاسی و نظامی کشورهای عربی به آمریکا و رژیم صهونیستی، اضافه کرد: تحلیلگران دنیا آینده سیاسی و اقتصادی جهان را در منطقه آسیا و با محوریت روسیه و چین و ایران و هند می دانند و این مهم در حال تحقق است.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر