اختتامیه جشنواره قرآن و عترت گیلان برگزار می شود


اختتامیه جشنواره قرآن، عطرافشانی و جام قرآنی ایثار در گیلان

امیر حجت مرادی، دبیر اجرایی هفته قرآن و عترت گیلان در گفت و گو با خبرنگار ایکنا از گیلان، از اختتامیه جشنواره قرآن و عترت در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی و هنری. استان گیلان هفته قرآن، عترت و مربای قرآنی فردا ۸ آبان ماه.

وی افزود: مراسم اختتامیه ساعت ۱۷:۳۰ در تالار مرکزی شهر برشت با حضور علی رضا معاف معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید منیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. دفتر ریاست جمهوری ترویج و ترویج قرآن وزارت ارشاد و مسئولان منطقه ای و برگزیدگان بخش های مختلف با اهدای تندیس جشنواره، سپر و جوایز نقدی تجلیل می شوند.

مرادی گفت: اولین جشنواره قرآن و عترت گیلان با موضوعات «آثار رادیویی، تلویزیونی و روزنامه نگاری»، «کتاب، پایان نامه و مقاله»، «تسلیت، سرودهای آیینی، فیلم کوتاه و هنرهای تجسمی» و «صنایع دستی» برگزار می شود. و مسابقات قرآن». و «تجلیل از نخبگان و شخصیت های ماندگار قرآنی» و «نشست های تخصصی علمی و محافل قرآنی» برگزار و حدود ۸۰ اثر در بخش های مختلف به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

اولین جشنواره قرآن و عترت در استان گیلان با هدف شناسایی استعدادهای فرهنگی و هنری برای ارتقای معارف قرآن و عترت و تبدیل آنها به استعدادهای بالفعل به منظور تولید آثار ماندگار و ارائه مفاهیم برگزاری قرآن و عترت به زبان هنر به همت مؤسسه قرآن و عترت تسنیم رشت و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.

انتهای نامه