ادامه پیام شهدا در طول تاریخ


قاضی زاده الهاشمی، معاون رئیس جمهور

به گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی از منطقه مرکزی، آقای امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز ۲۳ مردادماه در یادمان «افلاکیان» که در روستای فافس از توابع شهرستان کومیگان با اشاره به اینکه یاد و خاطره شهدا یادآور دلاورمردی مردان است، مردی که به آنها افتخار می کند، بر حفظ نام شهدا تاکید کرد و گفت: شهدا. مردم عادی هستند که یکی پس از دیگری از صفوف کمای انسانی عبور کردند. آنها با اعتقاد راسخ به خدا انسان های بزرگی هستند و چون این ویژگی ها را دارند، شایسته است که چراغ راه و الگو باشند.

وی با تاکید بر اینکه رسالت شهدا با شهادت ختم نمی شود، بلکه این پیام در طول تاریخ ادامه خواهد داشت، شهید حاج قاسم سلیمانی را الگو توصیف کرد و افزود: خود حاج قاسم در راه شهادت قدم گذاشت و همیشه مورد رضایت بود. خداوند. او همه شهدا را در راه فرهنگ ایثار و شهادت قرار می دهد و با این نگرش جاویدان می شود.

رئیس بنیاد شهید افزود: همه انسان ها در تلاش هستند تا به نقطه ای برسند که در طول زندگی خود اهداف خود را تعیین کنند و شهدا نیز از همین دسته افراد هستند با این تفاوت که جایگاه آنها در نقطه ایده آل زندگی است. با سایر مردم، شهدا از میان انسانها متفاوت است، و اینکه مرگ آنها تجارت است و شعار بیهوده نخوانده اند. زیرا حرکت آنها با کمال همراه است.

قاضی زاده الهاشمی با بیان و تبیین اقدامات شهدا برای الگویی برای جوانان خاطرنشان کرد: در تمامی یادواره های شهدا سعی بر این است که الگوهای نوجوانان با دقت عمل شود و قطعا هدف تحقق این امر است. مهم. در همه محافل و مجالس به نام شهدا.

به گفته وی، شهدا در گشایش گره ها و راه ها نقش بسزایی دارند. در بسیاری از گرفتاری های کشور و مسائل شیعی و مشکلاتی که شیعیان در دنیا پیدا می کنند، می توان با مراجعه به شهدا و سیره آنان راه را باز کرد. وقتی بن بست می شود شهدا راه را نشان می دهند و بن بست را برمی دارند.

قاضی زاده الهاشمی شهدا را حاملان پرچم حق و حقیقت دانست و افزود: مردم ایران در مکتب حسینی (علیه السلام) بزرگ شده اند و چیزی را که در مسیر پیش می رود نمی دانند. از اباعبدالله علیه السلام. شهدا راه ایثار و ایثار و شهادت را که از زندگی سیدالشهد علیه السلام آموخته بود به عموم مردم نشان دادند و مردم این مسیر را به بهترین شکل ممکن برای جهانیان ترسیم کردند.

معاون رئیس جمهور در پایان گفت: مردم ایران با شهدا رابطه دیرینه ای دارند و برگزاری یادواره شهدا در سراسر کشور حتی در روستاها گواه این مدعاست.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از خانواده معظم شهدای روستای ففس الخالد تجلیل شد. رئیس بنیاد شهید همچنین در سفر به استان با خانواده شهید جاوید تأثیرگذار علی اصغر آهنگرانی فرهانی دیدار کرد.

انتهای پیام