ارائه خدمات مخابراتی بهتر با افزایش تعرفه ها


لطفی، مدیرعامل ارتباطات منطقه مرکزی

به گزارش ایکنا از منطقه مرکزی، لطفی، مدیرعامل ارتباطات منطقه مرکزی گفت: متاسفانه در ۱۲ سال گذشته به دلیل تعرفه تلفن ثابت و با توجه به افزایش چند درصدی تورم در این سال ها امروزه شبکه مخابراتی کشور با بحران درآمدی و نقدینگی مواجه است، به گونه ای که درآمدها پاسخگوی پرداخت حقوق نیستند و حتی امکان نوسازی و بهسازی تجهیزات وجود ندارد.

وی افزود: حدود ۵۰ درصد از خطوط ثابت شبکه مخابراتی کشور قطع یا از کار افتاده است به طوری که شایسته جمع آوری نیست و این وضعیت به هیچ وجه به نفع مردم، نظام و مردم نیست. موسسه. شبکه ارتباطات، این منجر به استهلاک شبکه ارتباطی دولتی می شود.

لطفی به طرح مصوب ستاد تنظیم بازار اشاره کرد و گفت: این طرح از ابتدای شهریور اجرا می شود و در این طرح حداقل سطح برای گوشی های کم کارکرد در نظر گرفته شده است یعنی خطی که انجام می دهد. کار نکردن باید در شهرستان ها حدود ۱۰ هزار تومان و در مراکز فرمانداری حداقل ۱۵ هزار تومان باشد.

وی گفت: مشترکان در ازای دریافت این بسته می توانند ۲ هزار و ۶۶۶ دقیقه مکالمه رایگان در شهرستان ها معادل ۴۴ ساعت و در فرمانداری ها ۵۶ ساعت مکالمه رایگان دریافت کنند. این طرح هزینه ها را منطقی می کند تا مخابرات بتواند وظایف زیرساختی خود را انجام دهد. ارتباطات امروزی علاوه بر ارتباطات صوتی و داده ای با مشترکین به عنوان زیرساخت اصلی کسب و کار؛ بهداشت، امنیت و … نیز فراهم شده است.

منبع، خبرگزاری صدا و سیما

انتهای پیام