ارتقای کیفیت آموزش قرآنی در مدارس با ظرفیت نهادها


مهدی صادقی، مدیرعامل اتحادیه تشکل ها و مؤسسات قرآنی زنجانمهدی صادقی، مدیرعامل اتحادیه تشکل ها و تشکل های قرآنی استان زنجان در گفت وگو با خبرنگار ایکنا از فارس، با اشاره به راهکارهای جذب نسل جدید به فعالیت های قرآنی، اظهار کرد: باید نوآوری در این زمینه اتفاق بیفتد زیرا روش های قدیمی این گونه نیست. حالا پاسخ دهید.

وی افزود: باید در تبلیغات، آموزش و حتی مباحث آموزشی نوآوری کرد و نباید تنها به مطالعه، حفظ، حفظ و این گونه موارد اکتفا کنیم، بلکه حوزه های مختلفی در فعالیت های قرآنی وجود دارد که می توانیم در آن برای نوجوانان و نوجوانان کار کنیم. جوانان. ..به این حوزه بیشتر علاقه مند شوید.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآنی استان زنجان ادامه داد: فیلمنامه نویسی، فیلمسازی، بسترها و تخصص های فنی در این زمینه می تواند برای جذب آنها به فعالیت ها و فعالیت های قرآنی که با آثار هنری تلفیق می شود، به کار گیرد.

صادقی با بیان اینکه فعالیت های قرآنی باید با استفاده از رشته های هنری گسترش یابد، گفت: ایجاد بسترهایی که هنرمندان بتوانند در این زمینه ها فعالیت کنند مانند فیلمسازی که بتوانیم داستان های قرآنی را در قالب فیلم بسازیم و دعوت از هنرمندان برای همکاری با نهادهای این حوزه. و همکاری تشکل های قرآنی با هنر خود نوعی جاذبه برای فعالیت های قرآنی است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به نقش مسئولان در این عرصه اشاره کرد و گفت: متولیان امور فرهنگی وظیفه سنگینی بر دوش خود دارند چرا که با اقداماتی از این قبیل می توانند تاثیرگذاری بیشتری نسبت به زمان حال داشته باشند. به عنوان متخصص در زمینه های مختلف قرآنی و قرآنی. آموزش دینی و استفاده از متخصصان، مربیان و متخصصان در زمینه قرآن و معارف قرآنی می تواند این کار را انجام دهد.

مدیر عامل فدراسیون موسسات و ارگان های قرآنی استان زنجان افزود: در آموزش های روخوانی و سطحی متأسفانه گاهاً اشاره می شود که حتی از این کارشناسان در مدارس استفاده نمی شود و حتی در فعالیت های ساده و ابتدایی مانند ترتیل و روخوانی از کارشناسان استفاده نمی شود. که به راحتی می تواند با همکاری نهادها و اتحادیه ها این خلاء را پر کند و کیفیت آموزش را بیش از آنچه که هست افزایش دهد.

انتهای پیام