از فعالان اجلاسیه ملی شهدای بادیه نشین برای کشور تجلیل شد


همایش سراسری شهدای جامعه بادیه نشین شهرکرد

به گزارش ایکنا از شهرمال و بختیاری، سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در سومین روز از شهریور ماه در مراسم تجلیل از عوامل و فعالان کنگره ملی به مناسبت بزرگداشت مقام معظم رهبری در کشور صف آرایی کرد. ۱۱ هزار شهید وطن عشایری. که با حضور رئیس سازمان بسیج کشور، رئیس جامعه بادیه نشینان کشور، فرماندار، حضرت قمر بنی هاشم (علیه السلام) و جمعی از مسئولان منطقه در ماه کرد برگزار شد. و کنفرانس ملی جمهوری عربی مصر را فراخواند. ۱۱ هزار شهید جامعه بادیه نشین به میزبانی چهارال و بختیاری به ندرت گفت: این همایش معتبر در بین اجلاسیه هایی که در سی سال گذشته برگزار شده و کشور اجلاس کرده است، نادر و حتی کم نظیر بود.

سلیمانی با اشاره به اینکه باید شکرگزار نعمت هایی چون فرهنگ ایثار و شهادت باشیم، ادامه داد: این فرهنگ ناب به برکت انقلاب و نظام اسلامی به ما رسید و ملت بزرگ ایران قدردان این فرهنگ هستند. . و این مسیر پویا ادامه دارد.

وی انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل آینده را مصداق قدردانی آن دانست و تصریح کرد: این فرهنگ برخاسته از نهضت عاشورا و قیام حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) است که پایه گذاری شد. در این راستا. برای بازگرداندن اسلام عزیز به راه راست و حفظ آن از انحراف بنی بنی، و برای نجات آن زبانهای عامیانه آفریدم.

سلیمانی ادامه داد: اگرچه به نظر می رسید این قیام به اهداف خود نرسید، اما در واقع زمینه ساز حرکتی روشنگرانه شد تا امروز در سرزمین بزرگ اسلامی ایران پرچمدار این فرهنگ باشیم. تبیین فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر مصادیق قدردانی از این فیض است، لذا باید آموزه های این فرهنگ با استفاده از ابزارهای هنری و رسانه ای مطابق ذائقه نسل امروز شناخته، تبیین و ترویج شود.

رئیس بسیج مستضعفین کشور با تاکید بر اینکه فرهنگ ایثار و شهادت در جهان رو به گسترش است و تشکیل جبهه مقاومت یکی از دلایل بارز گسترش این فرهنگ است، گفت: ملت، انقلاب و امام راحل (رضی الله عنه) عملاً عاشورا را زنده کرد و به فرموده رهبر معظم انقلاب این واقعه عظیم در دوران دفاع مقدس در برابر دیدگان جهانیان بازآفرینی شد.

سلیمانی با اشاره به اینکه همایش های شهدا تلاشی برای پاسداشت، انتقال و ترویج این فرهنگ است، گفت: از دست اندرکاران اجلاسیه کشوری متشکل از ۱۱ هزار شهید از جامعه عشایری به میزبانی استان شرمحال و بختیاری قدردانی می کنم. اهمیت این اجتماع شهدا زمانی مشخص می‌شود که متوجه می‌شویم مقام معظم رهبری در پایان همه جلسات، جلسه را با اعضای اجلاسیه شهدا تعطیل نکرده‌اند. نکته دیگر اینکه به موازات برگزاری اجلاسیه ۱۱ هزار شهید عشایر کشور در ماه کرد، برنامه های شهادت بسیاری در سراسر کشور برگزار شد.

تدارکات شهرمل و بختیاری برای میزبانی از شهدای بسیج

در ادامه سردار علی محمد اکبری فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (علیه السلام) با تبریک هفته دولت و تجلیل از شهدای رجایی و بهنار، شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس و شهدا را گرامی داشتند. وی در خصوص حوزه امنیت و سلامت و شهدای مدافع حرم گفت: امروز باید از بیش از ۱۰ هزار نفر از فرمانداری های استان از دورترین نقاط، دهیاران، شهرداران، فرمانداران و سایرین که در این مراسم شرکت کردند تجلیل کنیم. برگزاری همایش ملی ۱۱ هزار شهید جامعه عشایری.

اکبری با اشاره به اینکه ایده اولیه برپایی این همایش برگرفته از وصیت نامه شهید فتاح مومنی از روستای صعب العبور لندی شهرام محال و بختیاری است، گفت: این اجلاسیه شهدا با همدلی و هم افزایی حمایت می شود. و با حمایت های ارزنده نماینده ولی فقیه در استان و استاندار و همچنین انسجام موثر تمامی دستگاه ها، حضور میهمانانی از ۲۶ استان کشور انجام شد.

وی تاکید کرد: دعوتنامه های گسترده ای در استان برای این همایش انجام شد و این همایش ملی با توجه به توان استان و توان بی بدیل مردم در مدت سه روز با برنامه های متنوع اجرا شد.

در این آیین از ۱۷۰ نفر از عوامل اجرایی فعال اجلاسیه سراسری ۱۱ هزار شهید جامعه بادیه نشین کشور با اهدای لوح از سوی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، مسئول بسیج جامعه عشایری کشور و امام جماعت تجلیل شد. قمر بنی هاشم (علیه السلام).

انتهای پیام