اشتباهم در تلاوت سهوی بود


قاری مصری: اشتباهم در تلاوت سهوی بودبه گزارش ایکنا به نقل از elbalad.news، این قاری مصری پس از تعلیق از تلاوت در رادیو قرآن مصر به خاطر قرائت اشتباه کلمه «رأینَه» در سوره یوسف در گفت‌و‌گویی رسانه‌ای تأکید کرد من در حین قرائت سحرگاهی زمانی که به آیه «فَلَمَّا رَأَیْنَهُ أَکْبَرْنَهُ وَقَطَّعْنَ أَیْدِیَهُنَّ وَقُلْنَ حَاشَ لِلَّهِ مَا هَٰذَا بَشَرًا إِنْ هَٰذَا إِلَّا مَلَکٌ کَرِیمٌ» سوره یوسف رسیدم، رأینَه را به صورت سهوی رأیناه خواندم.

وی ادامه داد: تاکنون حکمی برای تعلیق از تلاوت برایم صادر نشده است؛ اما من هم از مجازات بزرگ‌تر نیستم؛ اما اشتباهم سهوی بود و آمادگی کامل دارم که حتی اگر شیخ محمد حشاد، رئیس اتحادیه قاریان مصر به من بگوید سینه‌خیز پیش او بروم، این کار را انجام دهم.

این قاری مصری همچنین در فیس‌بوک با اشاره به آیه ۲۸۶ سوره بقره «‌رَبَّنَا لَا تُؤَاخِذْنَا إِنْ نَسِینَا أَوْ أَخْطَأْنَا: پروردگارا، اگر فراموش کردیم یا به خطا رفتیم بر ما مگیر‌» نوشت: «خدا را به خاطر نعمت قرآن و ایمان به آن شکر می‌گویم، خدایا ما را به خاطر فراموشی یا اشتباهی که مرتکب می‌شویم، مؤاخذه مکن، خدایا ما را با قرآن بلندمرتبه گردان و آن را نوری در قبرهایمان قرار ده، یا رب العالمین».

بنا به گفته محمد نوار، رئیس رادیو مصر شیخ محمد علی طاروطی به دلیل اشتباهی که در قرائت خود سحرگاه جمعه در رادیو قرآن داشته، فعلاً از تلاوت رادیویی تعلیق شده است.

نوار در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه «آخر النهار» شبکه ماهواره‌ای النهار تأکید کرد: شیخ طاروطی در حال حاضر بازخواست نشده است؛ اما تا زمانی که کارش مورد بررسی و تجدید نظر قرار گیرد از تلاوت قرآن در رادیو تعلیق شده است.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع