اعلام تاریخ توقف قرارداد ۱۴۰۱ در استان کوگیلویه و بویراحمد


عقد وقف

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، به نقل از روابط عمومی اوقاف استانداری، حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد عصر در جمع خبرنگاران گفت: ۶ شهریورماه “ویژه برنامه های برگزاری وقف از روز دوم تا یازدهم دهم مهرماه برگزار می شود.”

وی افزود: ماه دوم مهریه که روز اول عقد وقف است، وقف نامیده می شود و نقش رسانه ها در توسعه وقف و تکریم موقوفات به گونه ای که در تقویم به عنوان روز وقف ثبت شده است. این نام را همزمان با شهادت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام نامگذاری کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کوگیلوه – بویراحمد افزود: سومین روز عقد وقف به نام وقف، تولید، دانش و اشتغال زایی و روز چهارم وقف به نام امامزادگان وقف فرهنگ است. حج مصادف با سالروز شهادت امام رضا (علیه السلام) است.

حجت الاسلام نصیرالاسلامی گفت: روز پنجم وقف به نام: وقف، جهاد تفسیری و نقش نظام اسلامی در حفاظت از موقوفات و مصادف با اول ماه ربیع است. روز اول و ششم عقد وقف را وقف و سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده می نامند.

وی تصریح کرد: روز هفتم وقف برابر با هشتم مهرماه وقف و نقش مردم در اداره و احیای موقوفات و بقاع متبرکه است و روز هشتم به نام وقف، خدمات بهداشتی و درمانی و وقف گسترش سلامت جامعه نهمین روز عقد وقف را خدمات وقف، اجتماعی و فرهنگی برای جوامع بشری و روز دهم و پایانی عقد وقف را وقف، مؤسسات خیریه و عمران مردمی می نامند. شراکت.

انتهای پیام