افتادگی میترال و ارتباط آن با استرس


درمان افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال و ارتباط آن با استرس

افتادگی دریچه میترال نوعی بیماری دریچه میوماتوز است. بافت اطراف دریچه های میترال و وترها به طور غیر طبیعی کشیده شده است ، بنابراین دریچه های میترال با ضربان قلب خم می شوند.
افرادی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند ممکن است عود نکنند (دریچه نشتی) یا شدت آنها از نشتی جزئی تا نشتی شدید دریچه گاز باشد. البته اکثر مردم هیچ نشتی یا نشتی جزئی ندارند.

افرادی که دچار افتادگی شدید دریچه میترال هستند دارای MVP شدید هستند که نیاز به درمان دارد. افتادگی میترال بسیار شایع است و حدود سه تا پنج درصد از افراد را درگیر می کند. در این گزارش آمده است که زنان دو برابر مردان در معرض ابتلا هستند.توجه داشته باشید که افتادگی دریچه میترال در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان قابل مشاهده است ، بنابراین می تواند در هر گروه سنی یا جنسیتی رخ دهد.

شل شدن دریچه میترال

علائم افتادگی دریچه میترال

اگرچه افتادگی میترال اغلب یک بیماری مادام العمر است ، اما بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری هیچ گاه علائمی ندارند.

بنابراین هنگامی که فرد مبتلا به این بیماری تشخیص داده می شود آنها ممکن است شگفت زده شوند هنگامی که علائم را مشاهده می کنید ، ممکن است خون از دریچه های قلب به عقب برگردد. علائم افتادگی دریچه میترال می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. همانطور که در بالا ذکر شد ، این علائم خفیف هستند. اما شایع ترین علائم عبارتند از:

ضربان قلب رقابتی یا نامنظم (آریتمی)
سرگیجه یا سبکی سر
مشکل در تنفس یا تنگی نفس اغلب هنگام ورزش یا دراز کشیدن
• خستگی

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنم؟

اگر فکر می کنید علائم زیر را دارید ، باید به پزشک مراجعه کنید. باعث علائم مشابه افتادگی دریچه میترال شود بنابراین ، تنها مراجعه به پزشک می تواند علت علائم را مشخص کند.

• اگر درد قفسه سینه دارید و مطمئن نیستید که ممکن است حمله قلبی باشد.

• اگر افتادگی میترال را تجربه کرده اید ، در صورت بدتر شدن شرایط به پزشک خود مراجعه کنید.

علل افتادگی اندام میترال

دریچه های میترال جریان خون بین حفره های بالا و پایین قلب چپ را کنترل می کنند.

وقتی قلب به درستی کار می کند هنگام پمپاژ قلب ، دریچه های میترال بسته می شوند. از سرازیر شدن خون به داخل محفظه فوقانی چپ جلوگیری می کند. (دهلیز چپ)

اما در برخی از افرادی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند ، یک یا هر دو برگچه دریچه میترال دارای بافت اضافی یا کشیدگی بیش از حد است که باعث می شود قلب با هر انقباض مانند یک چتر به دهلیز چپ نزدیک شود. ممکن است برآمدگی به طور کامل بسته نشود.

در برخی موارد ، خون ممکن است از دریچه به عقب نشت کند (دریچه میترال کافی نیستاگر مقدار کمی خون در دهلیز چپ جاری باشد ، ممکن است مشکلی ایجاد نشود. همانطور که در بالا ذکر شد ، نارسایی شدید دریچه میترال می تواند علائمی مانند مشکل در تنفس ، خستگی یا سبکی سر ایجاد کند.

نام دیگر افتادگی میترال ، سوفل کلیک است ، هنگامی که پزشکان با گوشی پزشکی به قلب گوش می دهند. او ممکن است صدایی را بشنود که انگار جزوه ای در حال بازگشت است. در پی این جریان دوباره خون به داخل سالن بزرگ ، صدای دیگری به دنبال داشت.

اسامی دیگر برای توصیف افتادگی میترال عبارتند از:
• سندرم بارلو
سندرم دریچه فلاپی
بیماری دریچه میترال
میسوماتوز بیماری دریچه قلب

خطر افتادگی دریچه میترال

عوامل خطر افتادگی اندام میترال

نارسایی قلب میترال می تواند در هر فرد و در هر سنی رخ دهد. علائم جدی افتادگی میترال در مردان بالای 50 سال شایع تر است. افتادگی میترال می تواند با تعدادی از بیماری های دیگر مرتبط باشد ، از جمله:

سندرم مارفان
سندرم Ehlers-Danlos
• اختلالات زنان و زایمان
• دیستروفی عضلانی
بیماری گریوز
• اسکولیوز

تشخیص افتادگی دریچه میترال

این به این دلیل است که اکثر بیماران MVP بدون علامت هستند. ممکن است هنگام معاینه فیزیکی هنگام گوش دادن به قلب با گوشی پزشکی ، سوفل تشخیص داده شود.علائم شایع شامل تپش سریع قلب (تپش قلب) ، درد قفسه سینه و خستگی است.

پزشک ممکن است پس از گوش دادن به قلب فرد با گوشی پزشکی به افتادگی دریچه میترال مشکوک شود. در صورت وجود نارسایی میترال ، حرکات غیرطبیعی دریچه های میترال می تواند صدای متمایزی تولید کند که به آن “کلیک” می گویند. پزشک شما ممکن است سوفل قلبی ناشی از رفلاکس را بشنود.

تشخیص قطعی افتادگی دریچه میترال مورد نیاز است. نوار قلب این یک نوع سونوگرافی قلب است.

نحوه تشخیص افتادگی دریچه میترال

اگر شکایت کنم باید چکار کنم؟

حتی برای کسانی که علائم ندارند ، در صورت تشخیص سوفل پرولاپس دریچه میترال ، اکوکاردیوگرام (اکو) توصیه می شود. اکو از سونوگرافی برای ارزیابی وضعیت دریچه ها و میزان نشت خون (برگشت) از دریچه های قلب در طول انقباض قلب استفاده می کند. به

آزمایش دیگر ممکن است تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (CMR) باشد که به آن MRI قلب نیز می گویند.

درمان افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال این مشکل برای اکثر مردم نیست. بنابراین ، اغلب درمان لازم نیست.

افرادی که از نارسایی شدید میترال به دلیل افتادگی دریچه میترال رنج می برند ، اغلب از جراحی برای ترمیم یا تعویض دریچه نشتی سود می برند. برای افرادی که علائم نارسایی قلبی ناشی از افتادگی دریچه میترال در ارتباط با نارسایی میترال دارند. جراحی اغلب بهترین درمان است.
بدون نارسایی میترال در اکوکاردیوگرام ، علائم افتادگی دریچه میترال به ندرت خطرناک است. بهترین درمان برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• ورزش
• اقامت
تکنیک های آرام سازی و کاهش استرس
از مصرف کافئین و سایر محرک ها خودداری کنید.

مسدود کننده های بتا ، که داروهای کاهش ضربان قلب هستند ، ممکن است در افرادی که ضربان قلب سریع دارند ، معروف به تاکی کاردی ، با پرولاپس دریچه های میترال مفید باشد.

MVP به ندرت به یک بیماری جدی تبدیل می شود ، اما در شدیدترین موارد ممکن است باعث ضربان قلب نامنظم شود (آریتمی) ، که در نهایت می تواند زندگی را تهدید کند

وقتی افتادگی دریچه میترال به حدی شدید باشد که باعث نشتی دریچه قلب به نام “نارسایی مجدد” شود ، می تواند منجر به عوارض جدی مانند حمله قلبی و سکته مغزی شود.

زیرا هنگام نشت سوپاپ ، دهلیز می تواند منبسط شود. به عنوان مثال ، فیبریلاسیون دهلیزی می تواند منجر به مشکلات ریتم قلب شود. “فیبریلاسیون دهلیزی” ، که می تواند منجر به تشکیل لخته خون شود. هنگامی که لخته خون از قلب به شریان یا مغز منتقل می شود می تواند باعث سکته مغزی یا حمله قلبی شود.

با پزشک مجرب مشاوره رایگان بگیرید و با مرکز اکسیر قلب و دیابت وقت بگیرید. الان تماس بگیر.️

آدرس شعبه یک: یوسف آباد ، خیابان 18 ، پ. NS

-۸۸۰۶۷۱۷۵

-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *