افتتاحیه چهلمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت دانش آموزان سراسر کشور ویژه پسران


افتتاحیه چهلمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت دانش آموزان سراسر کشور ویژه پسرانبه گزارش خبرگزاری ملی عراق از خراسان رضوی، سیدامیر ششتری مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی شامگاه ۴ مردادماه در مراسم افتتاحیه چهلمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان در سراسر کشور برگزار شد. عزیز اسلامی در هتل آفتاب ولایت ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن با بیان اینکه قرآن قانون اساسی زندگی همه ماست، گفت: در اینجا لازم می دانم که شهدای عزیزی که امنیت را تامین کردند. دلیلی برای اینکه امروز دور هم جمع شویم و این فرصت را داشته باشیم که برنامه ریزی کنیم و آرامش خاطر داشته باشیم تا بتوانیم بیشتر با دین خود آشنا شویم.

وی گفت: به شما نخبگان قرآنی که وارد مفاهیم و تحقیقات قرآن، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و نماز شده اید تبریک می گویم و از شما می خواهم که برای جایگاه خود ارزش قائل باشید. .

و مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه فردا ۵ مرداد سالروز ورود عزیز ازدگان به میهن اسلامی است و به همین مناسبت خاطره ای از دوران جنگ را برای شما بازگو می کنم.

ششتری بیان کرد: زمانی که دشمن در عملیات خیبر حدود ۲۰۰۰ نفر را به اسارت گرفت، ما را در اردوگاه قرار دادند و بعد از اینکه در دوران اسارت مراحل زیادی را پشت سر گذاشتیم، در نهایت در اردوگاه موصل مستقر شدیم که اسرای زیادی از سراسر جهان در آن حضور داشتند. . کشور.

وی گفت: ما در آن آسایشگاه امکانات و وسایل اولیه زندگی نداشتیم و یکی از این نیازها قرآن در آن زمان بود. حافظان قرآن مرکز مرجعیت دیگران شدند. اما بعد از یک سال که صلیب سرخ شروع به کار کرد، از آنها یک قرآن خواستیم و در نهایت برای ما یک قرآن آوردند تا هر کدام از آسایشگاه های بالای ۱۰۰ نفر یک قرآن داشته باشند و طبیعی بود که قرآن روی زمین و یا روی طاقچه قرار نمی گرفت و دائماً بین اسیران رد و بدل می شد و همه اسرا در طول روز قرآن می خواندند.

لازم به ذکر است، در چهلمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور، ۲۰۰ دانش آموز دختر و پسر از ۳۱ استان کشور در بخش های تفسیر (مفاهیم)، صحیفه سجادیه، نهج البلاغه و الحکم. از امروز ۲۶ تا فردا ۲۷ مرداد ماه سال جاری.

انتهای پیام