افزایش MRI قبل از جراحی سرطان پستان: یک مطالعه


آخرین اخبار سلامت زنان

انتشار عکس: افزایش MRI قبل از جراحی سرطان سینه: یک مطالعهنویسنده: کاتلین دوهنی
خبرنگار سلامت روز

پنجشنبه ، 24 سپتامبر 2015 (HealthDay News) – نتایج مطالعه نشان می دهد که استفاده از اسکن های MRI قبل از جراحی سرطان سینه در دهه گذشته هشت برابر شده است ، اگرچه توصیه های استفاده از آنها در این زمینه ناسازگار است.

محققان کانادایی با برداشتن سینه مقابل ، افزایش استفاده از MRI ​​- تصویربرداری رزونانس مغناطیسی – را نیز با افزایش آزمایش های بیشتر ، زمان انتظار طولانی تر برای جراحی ، احتمال بیشتر جراحی بزرگ شدن سینه و احتمال بیشتر سلامتی مرتبط می دانند. به

دکتر متیو مک اینس از بیمارستان اتاوا می گوید هیچ توصیه حمایتی برای MRI قبل از عمل در زنان مبتلا به سرطان سینه وجود ندارد. سازمان های مختلف آن را به عنوان یک روش جایگزین توصیف می کنند ، زیرا می تواند سرطان را تشخیص دهد که با آزمایش های دیگر شکست می خورد.

در این مطالعه ، محققان تعداد زیادی از پایگاه های اطلاعاتی مراقبت های بهداشتی در استان انتاریو را مورد بررسی قرار دادند و تخمین زدند که بیش از 53000 زن در فاصله سالهای 2003 تا 2012 از نظر سرطان سینه در دسترس غربالگری شده اند.

در سال 2003 ، تنها 3 درصد از بیماران قبل از عمل تحت اسکن MRI قرار گرفتند. محققان دریافتند که تا سال 2012 ، تقریبا 24 درصد بود.

به چند اسکن MRI نیاز دارم؟

وی گفت: “با استناد به توصیه های ناسازگار در مورد استفاده از این تکنیک ، پاسخ به این س difficultال دشوار است.”

این مطالعه ، به صورت آنلاین در 24 سپتامبر در مجله منتشر شد سرطان JAMA، مکینز و تیمش دریافتند که بیماران مبتلا به اسکن MRI قبل از عمل جوان تر بودند ، درآمد بالاتری داشتند و به احتمال زیاد مشکلات سلامتی دیگری نیز داشتند.

علاوه بر این ، افرادی که اسکن MRI انجام داده اند ، این امکان را دارند که قبل از عمل تحت آزمایش های اضافی قرار گیرند ، عمل جراحی بزرگ کردن سینه انجام دهند و برای برداشتن سینه های سالم تحت عمل جراحی قرار گیرند.

مکینز می گوید اسکن MRI بسیار گران است و هزینه های آن بسیار متفاوت است. او گفت که MRI حدود پنج یا بیشتر گرانتر از سونوگرافی است.

دکتر. کنستانس لمان ، مدیر تصویربرداری سینه در بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون ، نویسنده این مطالعه است.

لمان گفت: “تنها توصیه ثابت ما در حال حاضر تشخیص بیماران پرخطر و بدون علامت است.” به عنوان مثال ، او گفت ، به زنانی که سابقه خانوادگی قوی سرطان سینه دارند ، علاوه بر ماموگرافی ، برای غربالگری معمول ، MRI پستان نیز ارائه می شود.

به گفته لمان ، محدودیت های این مطالعه ، فقدان داده از پرونده های پزشکی است که نشان می دهد نتایج MRI مثبت یا منفی است. در نتیجه ، میزان تأثیر MRI بر تصمیمات درمانی نامشخص است.

لمان گفت ، آنچه لازم است فقط یک راهنمای ثابت در مورد استفاده از MRI ​​قبل از عمل نیست ، بلکه تحقیقات بیشتر در مورد نحوه استفاده از نتایج MRI برای هدایت درمان است.

به عنوان مثال ، اگر یک زن مبتلا به سرطان سینه دارای دو “مربع” – یا ناحیه – سرطان باشد ، توصیه معمول سقط جنین است. “اگر او MRI اولیه و دو پا داشت [were found to have cancer]لمان توضیح داد: “امکان وجود دو لامپ کوچک وجود دارد.”

دکتر حبیب رهبر ، از دانشگاه واشنگتن ، سیاتل ، که مقاله را با لمان تألیف کرده است ، افزود: “مهم است که ما به دقت در نظر بگیریم که چگونه می توان از این ابزار قدرتمند تصویربرداری برای ارائه یک درمان شخصی بیشتر و غیر تهاجمی استفاده کرد. . ”

به گفته کارشناسان ، زنانی که قبل از عمل جراحی تحت MRI قرار می گیرند باید به این مرکز مراجعه کرده و از متخصص فنی برخوردار شوند.

Lehman از پشتیبانی General Electric Healthcare گزارش می دهد و عضو هیئت مشاوره تحقیقاتی GE Healthcare است.

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2015 HealthDay. همه حقوق محفوظ است.اسلاید

آگاهی از سرطان پستان: علائم ، تشخیص و درمان
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

منابع

منابع: کنستانس لمان ، MD ، مدیر ، تصویربرداری سینه ، بیمارستان عمومی ماساچوست ، بوستون ؛ متیو مک اینس ، MD ، محقق ، مدرسه اتاوا ، اتاوا ، انتاریو ، کانادا ؛ حبیب رهبر ، دکتر ، محقق ، دانشگاه واشنگتن ، سیاتل ؛ 24 سپتامبر 2015 ، سرطان JAMA، برخط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *