امضای تفاهم نامه مشترک بین دانشگاه امام رضا (ع) و سازمان بسیج


یادداشت تفاهمبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، مرتضی رضاحی، رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا (ع) روز اول آذرماه در همایش «جهادگران علم و فناوریوی که در دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) برگزار شد، با تبریک هفته بسیج و شهادت دانشجویان بسیجی که در حوادث اخیر به شهادت رسیدند، گفت: دانشگاه امام رضا(ع) پایگاه تحقیقات کاربردی آستان الشریف است. قدس رضوی در برنامه های تحول آفرین در گذشته و در چشم انداز ۱۰ ساله آینده، پژوهش و فناوری را یکی از ارکان اصلی برنامه تحول آفرین این دانشگاه معرفی کرده است.

وی افزود: توسعه مراکز تحقیقاتی دانشگاهی، مراکز نوآوری و رشد دانشگاه، حمایت از پایان نامه های تقاضا محور و همچنین حمایت از تحقیقاتی که منجر به تولید محصولات آزمایشگاهی و همچنین استفاده در صنعت می شود، از اهداف اصلی ما در حوزه پژوهشی است. و تکنولوژی.

رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) تصریح کرد: مراکز تحقیقاتی معماری اسلامی، شهرسازی، تعلیم و تربیت دینی در دانشگاه امام رضا(ع) و مرکز فناوری های زیستی و بهداشتی طی سال های گذشته راه اندازی شده است. با تمرکز بر مراکز فوق الذکر ایجاد شده و می توانند در راستای این گونه فعالیت ها از توان علمی و تخصص اعضای هیات علمی دانشگاه نیز بهره مند شوند..

الراجهی از راه اندازی مراکز تخصصی نوآوری نرم افزاری و هوش مصنوعی در دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) خبر داد و افزود: نزدیک به ۲۰ تیم نوآوری در مرکز جامع نوآوری این دانشگاه فعالیت می کنند که یکی از اقدامات موثر ما راه اندازی است. از مراکز تخصصی مراکز نوآوری که دانشگاه امام رضا (علیه السلام) تجربیات خوبی در این زمینه دارد.

وی تاکید کرد: امیدواریم تا پایان آذرماه آینده مرکز نوآوری تخصصی نرم افزار و هوش مصنوعی را در این دانشگاه راه اندازی کنیم تا به عنوان یک مرکز علمی در این زمینه فعالیت کند و بتوانیم با بسیج تفاهم نامه امضا کنیم. سازمانی بر اساس مزیت های برجسته علمی دانشگاه و نیاز.صنایع راهبردی شهرستان و استان را جمع بندی کنیم و گام های مثبتی برداریم..

رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) گفت: دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) آمادگی لازم را برای فعال سازی دانشجویان تحصیلات تکمیلی با پایان نامه های مطالبه محور دارد تا نیازهای مطرح شده از سوی سازمان بسیج را در قالب به نتایج نهایی برساند. از پایان نامه های مطالبه محور و همچنین امروز تفاهم نامه این همکاری را با سازمان بسیج امضا خواهیم کرد.

انتهای نامه