امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ملی کامپالا و جامعه المصطفی


دانشگاه ملی کامپالا و دانشگاه بین المللی المصطفی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش خبرنگار ایکنا ؛ پروفسور کاتاراج، رئیس دانشگاه کامپالا امروز، ۲۴ شهریور، در ابتدای این نشست مشترک ضمن خیرمقدم به مهمانان گفت: مرکز آموزش عالی دانشگاه کامپالا دارای پنج پردیس و دو شعبه در رواندا و کنیا است. و در حال حاضر حدود ۱۰ هزار دانش آموز.

وی با اشاره به سابقه همکاری مدرسه علمیه المصطفی اوگاندا با سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور گفت: این دانشگاه از دیرباز در پروژه ها و برنامه های بسیاری از جمله مسابقات قرآن و عترت حضور داشته است. برگزاری جشن های بزرگداشت انقلاب ایران و برگزاری کلاس های زبان فارسی و … همکاری های مستمری داشته است و امید است با امضای تفاهم نامه همکاری این تعاملات بیشتر توسعه یابد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین علی عباسی رئیس گروه المصطفی جهانی ضمن معرفی گروه المصطفی جهانی گفت: در حال حاضر ده ها هزار طلبه از ۱۳۰ ملیت مختلف در گروه جهانی مصطفی مشغول به تحصیل هستند. – مصطفی و مصطفی از اعضای فعال فدراسیون دانشگاه های جهان و فدراسیون دانشگاه های جهان اسلام هستند و بیش از ۲۰۰ تفاهم نامه با دانشگاه های مختلف جهان دارند.

رئیس جامعه المصطفی با ارائه گزارشی از وضعیت پیشرفت علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، این مجموعه را یکی از مهم‌ترین راه‌های ارتباط با نظام اسلامی دانست. جمهوری ایران. مراکز علمی دانشگاهی جمهوری اسلامی.

در این دیدار مهدی صالحی مازندرانی رئیس دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کامپالا با تشکر از گسترش همکاری های دانشگاه کامپالا با دانشگاه های ایران، همکاری های علمی را پایدارترین نوع روابط دو کشور عنوان کرد. .

در پایان این گفت وگوها، تفاهم نامه همکاری بین دو دانشگاه از جمله تبادل اعضای هیأت علمی، همکاری های علمی مشترک، توسعه برنامه های آموزش الکترونیکی و غیره به امضای روسای دو مجموعه دانشگاهی رسید.

انتهای پیام