انتظار فرج یعنی چرخیدن دور محور ولایت


محمدعلی نکونام نماینده فقیه در شاهمال و بختیاری

به گزارش ایکنا از شهرمحال و بختیاری، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرامگرد امروز هشتم مهرماه در خطبه های نماز جمعه شهرکرد. با اشاره به آیه ۱۱۹ سوره مؤمنون می‌فرماید: خداوند به ما فرصت‌های فراوانی داده است که برخی از آنها قدر این فرصت‌ها را نمی‌دانند، چنان که قرآن کریم می‌فرماید برخی از بندگان متفاوت از سایر بندگان عمل می‌کنند. به جای کارهای خوب بندگان اختلاف و هرج و مرج ایجاد می کنند.

نکونام با اشاره به شهادت امام حسن عسگری (علیه السلام) افزود: این امام بزرگوار شرایط خاصی را پشت سر گذاشتند، شاید بتوان گفت سخت ترین دوران مربوط به زمان امام حسن عسگری بود که باید مقدمات آن را فراهم کنند. شیعیان برای آن. غیبت طولانی پسرشان.

با اشاره به اینکه یکی از مباحث جهاد تفسیر در دوران امامت این امام بزرگوار شکل گرفت، تصریح کرد: این امام بزرگوار سازمان وکلا را سازماندهی و تقویت کرد تا شیعیان با وکلا ارتباط داشته باشند و احساس پوچی نکنند. در طی آن دوران غیبت که امام به تمام معنا قدرت شیعه را به بهترین نحو آماده کرد.

نکونام ادامه داد: ۱۱۸۴ سال از غیبت امام زمان (علیه السلام) می گذرد و شیعیان از وجود این حضرت محروم هستند و حضور و ظهور او به رفتار ما بستگی دارد، یعنی ما هستیم. مومنان باید زمینه ظهور امام زمان (علیه السلام) را فراهم کنیم و آماده دفاع از مهدویت، دفاع از امام و امام باشیم، پس باید تمرین حول محور امام، تمرکز کرد. بر ولی و اطاعت کامل از امام.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به سخنان رسول خدا در مورد انتظار قیامت گفت: انتظار قیامت یکی از سخت ترین کارهاست، یعنی انتظار روز قیامت فقط نشستن نیست. و دعا کردن، بلکه تفکر جهانی، حفظ کردن. شعائر اسلام زنده است و حول محور منطقه می چرخد.

درس های بزرگ فتنه آخر

وی گفت: فتنه ای که از سر گذرانده ایم درس های بزرگ بسیاری به ما داده است، این فتنه باید به این باور تبدیل شود که دشمنی کوته فکر داریم که هدفی جز نابودی جمهوری اسلامی و استقرار نظام مطلوب آن نداریم. به همین دلیل از هر فرصتی برای رسیدن به این هدف استفاده می کند.

نکونام افزود: امروز جمهوری اسلامی باقی می ماند و جبهه استکبار نابود می شود، همانطور که شوروی سابق، صدام و دیگران و غرب نیز خواهند رفت و آنچه می ماند حقیقت است، حفظ حق.

وی تاکید کرد: وظیفه واقعی منتظران تقویت هر چه بیشتر وحدت و انسجام و جلوگیری از تضعیف جبهه انقلاب است، بنابراین لازم است در عرصه مقابله با دشمن کوتاهی نکند و شاید تاریخچه برخی از دولت ها و دولتمردان نشان می دهد که در برابر دشمن تسلیم شدند، تسلیم او شدند و او را تعقیب کردند، اما این دوره امتیازی نداد، با قدرت پیش می رود و دشمن ضعیف می شود.

نماینده فقیه در استانداری با بیان اینکه خداوند متعال قرآن کریم را با نشانه های روشن و دلایل محکم بر ما نازل کرده است، گفت: متأسفانه برخی گفتند چرا پیامبر معجزه دیگری ندارد، چنان که خداوند متعال می فرماید: معجزات سایر انبیا موقتی است و این معجزه دائمی و جاودانه است تا زمانی که مردم بدان عمل کنند و به اوج و سعادت و رستگاری برسند، از سوی دیگر خداوند می فرماید از بین همه شاهدان یکی بس است و این ذات مقدس است. خداوند.

وی با اشاره به اتفاقات هفته پیش رو گفت: ناشنوایان و سالمندان از جمله اقشاری ​​هستند که نیاز مبرم به انجام وظایف خود دارند، یعنی در هر جامعه ای که با آسیب مواجه می شود باید مورد قدردانی و احترام قرار گیرد. و البته نباید تحقیر شوند، نظام اسلامی این مسئولیت را بر عهده گرفت و آسایش آنها را فراهم کرد.

امام جمعه شهرکرد به مناسبت های دیگر این هفته اشاره کرد و گفت: گروه دامپزشکی مجموعه ای است که دغدغه سلامت انسان ها و آنچه بشر به کار گرفته است که نیازمند همت و تلاش فراوان است و همچنین نیروی انتظامی، نیروی خدماتی، که کوشا، ارزشمند و ایثارگر است و امنیت ایجاد می کنند و در خدمت نظام رو به رشد اسلامی تلاش می کنند.

انتهای پیام