انجمن های فرهنگی و هنری باید بر اساس فرهنگ دینی جهت گیری کنند


فرهنگ دینی

به گزارش چشمان ما از زنجان، حجت الاسلام حسینعلی زاهدی پور امام جمعه خرمدره ظهر امروز در دیدار با رئیس و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با اشاره به جایگاه والای فرهنگی گفت: در جامعه، خرمدره برای رشد و تعالی نیازمند فعالیت های فرهنگی است و در همه زمینه ها فراوان است.

وی اصلاح فرهنگ را یکی از محورهای اصلی مهندسی فرهنگی و الگوبرداری از فرهنگ آرمانی لازمه جامعه دانست و گفت: انجمن های فرهنگی هنری باید با فرهنگ دینی، آرمانی و با هدف برداشتن گامی بلند و موثر در توسعه جامعه حرکت کنند. فرهنگ شهر

امام جمعه خرمدر با تاکید بر نقش دین در عرصه فرهنگ گفت: اگر دین به عنوان دانش نقشی نداشته باشد فرهنگ ما و طبیعتاً اقتصاد و سیاست ما اصلاح نمی شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تحول در سراسر کشور مستلزم تحول در عرصه فرهنگی در راستای ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی است، گفت: مسئولان باید به حوزه فرهنگ توجه بیشتری داشته باشند.

مهدی مرادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرمدیرا در تکمیل این نشست گفت: استعدادها و سرمایه های فرهنگی و هنری ارزشمندی در شهرستان وجود دارد و ارزش گذاری و افزایش این سرمایه ها در راستای ارتقای آن است. فرهنگ فرهنگی شهرستان در طرح های کلان برای برگزاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد.

وی گروه فرهنگی، هنری و اثرگذار را مجموعه ای با راهبرد مشخص بر اساس برنامه مهندسی فرهنگی و علایق و انتظارات رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست و افزود: با توجه به این موضوع، تمام تلاش های صورت گرفته در حوزه فرهنگی». شهر در راستای این استراتژی‌ها.»