اندی وارهول به ترومن کاپوت این استودیو 54 رنگ “VIP” می دهد

اندی وارهول به ترومن کاپوت این استودیو 54 رنگ "VIP" می دهد


یکی از اقلام آرشیو ادبی ترومن کاپوت ، که پس از مرگ نویسنده در 1984 در کتابخانه عمومی ایالت نیویورک رونمایی شد ، یک نقاشی رنگ روغن از اندی وارهول دعوت به استودیو طبقه 54 54 است. این احتمالاً زنده ترین است مقاله. دوستی پایدار بین نویسندگان و هنرمندان.

نقاشی رنگ روغن روی بوم ، این یک نمونه کوچک و کامل از هنر پاپ وارهول است – این یک فیلم آبی روشن ، سیاه و سفید ، چاپ بلیط VIP (با نوشیدنی های مخلوط) در استودیو 54 ایجاد کرد ، جایی که آنها در دهه 1970 با هم لذت بردند. روی نوار سبز متصل به پشت رنگی که وارهول نوشته بود ، احتمالاً با قلم مشکی: “Up Truman Love Andy ’78”.

بیانکا جگر ، لیزا مینلی و اندی وارهول در استودیو 54.

پیکان

بیانکا جگر ، لیزا مینلی و اندی وارهول در استودیو 54.

آدام اسکال / شاتر استوک

ترومن کاپوت و یول برینر در استودیو 54.

ترومن کاپوت و یول برینر در استودیو 54.

پیکان

ترومن کاپوت و یول برینر در استودیو 54.

G Paul Burnett / AP / Shutterstock

بایگانی های کاپوت در کتابخانه ، شامل بیش از 17 فوت اسناد ، در 39 جعبه ، شامل نسخه های خطی و نسخه های خطی آثار او ، چه منتشر شده و چه منتشر نشده ، ذخیره شد. این مجموعه همچنین شامل دفترچه های نویسنده ، ارتباطات ، داستانهای چاپ شده ، عکسها ، آثار هنری ، ضبط صوت ، رونویسی و سایر اطلاعات غلط شخصی است. این کتابخانه همچنان به مجموعه خود می افزاید: سال گذشته نسخه های خطی دست نویس و نامه های مربوط به “خانم. شام بیدها »، پیش نویس نسخه ای از کار که نشان دهنده یک روند نویسندگی منحصر به فرد است که در بایگانی موجود نیست. این مجموعه تمام دوران کاری کاپوت را پوشش می دهد ، از دوران جوانی تا کتابهایی که او سعی کرد در سال آخر تحصیل خود تکمیل کند ، که سرانجام پس از مرگ وی منتشر شد. اجابت دعا (1986).

پرفروش ترین و پرفروش ترین کتاب کاپوت مطرح شد و سرانجام به شهرت رسید. او در شب لذت برد ، سازماندهنده ضیافت شد و سلبریتی ها در 28 نوامبر 1966 در هتل پلازا نیویورک ، به اصطلاح توپ سیاه و سفید ، به افتخار کاترین گراهام ، ناشر یک ضیافت برگزار کردند. این واشنگتن پست را دفن کنیدبه معمولاً سرمازدگی (یا سرمازدگی) ، یک مهمانی بزرگ که در آن شرکت کنندگان از لباس و ماسک استفاده می کردند (کاملاً متفاوت از آنهایی که امروزه به تجمعات بزرگ در شهر نیاز داشتند). قابل توجه ترین لیست مهمانان “چه کسی کیست” از نیویورکی ها بود ، اگرچه بعداً کاپوت به رویدادی مباهات کرد که در آن 500 نفر را دعوت کرد اما 15000 دشمن ایجاد کرد که در بین آنها دعوت نکرد!

یکی از مهمانان هتل پلازا آن شب اندی وارهول بود که به طور ناشناس در جام شرکت کرد. علیرغم قصد شکستن قوانین سختگیرانه لباس کاپوت ، این دو هنوز با هم دوست هستند. در حالی که مخازن Capote ارتباط بین آنها را شامل نمی شود ، شش عکس پولاروید از Capote توسط وارهول گرفته شده است: دو عکس که نویسنده با رنگ سفید با زمینه قرمز یا سفید نشان می دهد. با مدل Cheryl Tiegs ؛ و سه پولاروئید با چند دوست ناشناس.

Polaroids توسط اندی وارهول در استودیو 54 فیلمبرداری شد

Polaroids توسط اندی وارهول در استودیو 54 فیلمبرداری شد.

پیکان

Polaroids توسط اندی وارهول در استودیو 54 فیلمبرداری شد.

آلن دیاز / AP / Shutterstock

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *