انقلاب اسلامی چگونه ادامه دارد؟


همایش فصلی نمایندگان علما در مقبره شاه چراغ (علیه السلام)به گزارش خبرگزاری عراق ایران از فارس، به گزارش روابط عمومی حرم حضرت شاهچیراگ (سلام الله علیها)، همایش فصلی نمایندگان روحانیت در ندسا (نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) سپاه) عصر امروز یکشنبه برگزار می شود. ۱۰ آبان ماه در سالن شهید آیت الله داسغیب بر مزار حضرت شاه چراغ.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری تولیت حرم حضرت شاهچیراگ (سلام الله علیه) در این همایش اظهار داشت: سپاه یکی از بزرگترین نعمت های خداوند و ثمره انقلاب اسلامی ایران است که به برکت پیروزی انقلاب به ملت ما داده شده است.

وی افزود: باید همیشه این جمله حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه) را در نظر داشته باشیم که اگر لشکر نباشد دولت هم نخواهد بود. این فرمایش مقام معظم رهبری (چتر حق تعالی) است. جمعی از فرزندان وفادار وطن در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل شد و با جانفشانی و شجاعت و پاکی خود چراغ این انقلاب پر فروغ را به سراسر جهان گستراندند.

کلانتری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران شبیه انقلاب پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم است، گفت: حضرت محمد (ص) انقلاب خود را با یاد خدا و عشق پروردگار آغاز کرد، در حالی که او نه دوست داشت و نه یاور. تنها نقطه قوت او ارتباط با خداوند متعال بود و البته همین سلاح ایمان و دلبستگی به خدا برای پیروزی و رواج دین او کافی بود.

تولیت حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) ادامه داد: خداوند متعال در آیه ۲۱ سوره احزاب می‌فرمایند « لَقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَهٌ حَسَنَهٌ لِمَنْ کَانَ یَرْجُو اللَّهَ وَالْیَوْمَ الْآخِرَ وَذَکَرَ اللَّهَ کَثِیرًا» یعنی مسلّماً برای شما در زندگی، رسول خدا سرمشق نیکویی بود برای کسانی که امید به رحمت خدا و روز قیامت دارند و خدا را بسیار یاد می کنند. به عقیده بسیاری از مفسران، تأکید در این آیه تکلیف را انجام می دهد. یعنی مسلمانان باید از الگویی مانند رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) پیروی کنند. امام (رضی الله عنه) دقیقاً همین الگو را الگوی حرکت خودشان قرار دادند.

بزرگترین انقلاب مردمی در جهان

وی با بیان اینکه بسیاری از کارشناسان انقلاب در دنیا معتقدند انقلاب اسلامی ایران بزرگترین انقلاب مردمی جهان بوده است، تصریح کرد: زمانی که پیامبر اکرم (ص) الگو باشند، شرایط به این شکل خواهد بود. . انقلاب همچنان ادامه داشت. ما وارثان انقلاب کبیر امام (رضی الله عنه)، همه اقشار مردم هستیم و در قبال آن مسئولیت داریم و باید در حفظ آن کوشا باشیم و تمام تلاش خود را برای انجام وظایف انجام دهیم. که ما مسئولیت آن را بر عهده داریم. به شیوه ای موثر ما همه فرستادگان زمان هستیم، ما که لباس روحانیت می پوشیم، ما پیامبران عصر هستیم و نمونه ما رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و معصوم و اهل طهارت است. -بیت

رئیس جامعه علمی انقلاب اسلامی بر اهمیت کسب علم در عرصه های مختلف تاکید کرد و گفت: در حوزه دین باید تلاش مستمر برای کسب علم و آگاهی برای پاسخگویی به سوالات، شبهات و مشکلات جدید صورت گیرد. حوزه اخلاق و ارتباط با خدا را باید الگو قرار دهیم. برای درک انقلاب اسلامی باید تاریخ سیاسی کنونی کشور را به خوبی بشناسیم. اینگونه است که انقلاب ادامه می یابد و به انقلاب جهانی حضرت والوسر (علیه السلام) پیوند می خورد. این پرچم باید به صاحبش تحویل داده شود.

وی با اشاره به اینکه هر جا شکستی رخ داده ناشی از فضای منیت، خودخواهی، منیت یا تلاش برای ریاست است، گفت: اگر می خواهیم پیامبر واقعی این عصر باشیم راهش این است که از خودمان شروع کنیم. همان طور که امام (رضی الله عنه) فرمودند، همان طور که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نشان دادند. باید خدا را شکر کنیم که بعد از رحلت امام (رضی الله عنه) واقعاً شخصی به جای او نشست که شاگرد واقعی امام (ره) بود و دقیقاً همان مسیری را در پیش گرفت که امام جلوی ملت کشیده بود.

کلانتری ضمن توصیه به مطالعه کتاب های نوشته شده در زندگی ائمه انقلاب گفت: برای آشنایی با تاریخ معاصر انقلاب دو کتاب برای مطالعه پیشنهاد می کنم که یکی از آنها کتاب «اللام خمینی» است. “. تألیف هدایت الله بهبودی و کامل ترین کتاب زندگی امام است. (باد) او این کتاب ارزشمند در ۱۱۵۷ صفحه در یک جلد، شامل ۱۸ فصل و مستند و مفصل است. کتاب ارزشمند دیگر «شرح الاسم» درباره زندگینامه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) از همین نویسنده است.

وی در پایان گفت: اگر بخواهیم نسل جوان را با انقلاب اسلامی و مسائل آن آشنا کنیم باید قدم اول را خودمان برداریم و مطالعه این کتاب ها به ما کمک می کند در مسیری که اسلام و انقلاب اسلامی به درستی گام برداریم. دنبال کرد. گرفته شده و انشاالله با تلاش و رفتار فی سبیل الله بتوانیم به وظیفه خود به نحو احسن عمل کنیم.

انتهای پیام