اهمیت رویارویی با دوستان و دشمنان


اهمیت دانستن نحوه برخورد با دوستان و دشمنانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مراسم اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کارکنان وظیفه و بیست و یکمین دوره مسابقات قرآن دانشجویان و کارآموزان نیروی هوایی ارتش، ۹ آبان ماه با حضور سران و مسئولان ارشد نهاجت حاجی برگزار شد. اسلام احمد جلیلی صفات در پایگاه هوایی شهید لشجری مهرآباد، معاون سیاسی سازمان ولی فقیه ارتش و سیداحمد قادی رئیس اداره اندیشه سیاسی نهاجا و سرهنگ مهدی میدانی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد. دارالقرآن الکریم.

در این مراسم حجت الاسلام جلیلی الصافات جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش طی سخنانی گفت: اگر آموزه های قرآنی در همه ابعاد زندگی به کار گرفته شود موجب پیروزی می شود. اگر همه برنامه‌های ما در همه زمینه‌ها بر اساس قرآن باشد، قطعاً در همه عرصه‌ها موفق خواهیم بود، زیرا قرآن کلام خداست و کلام خدا بر همه سخنان برتر است.

وی با تاکید بر اینکه باید در امور دینی و قرآنی پایدار و پایدار باشیم چرا که این شرط موفقیت و پیروزی در همه ابعاد زندگی است، گفت: یکی از امور مهم در جامعه امروز شناخت دوست و دشمن و نحوه برخورد است. با آنها. برخورد با دوست و دشمن.جلیلی‌صفت با استناد به آیه ۱۱۸ سوره آل عمران «یا أَیُّهَا ​​​​​​​​الَّذینَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا بِطانَهً مِنْ دُونِکُمْ لا یَأْلُونَکُمْ خَبالاً وَدُّوا ما عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضاءُ مِنْ أَفْواهِهِمْ وَ ما تُخْفی صُدُورُهُمْ أَکْبَرُ قَدْ بَیَّنَّا لَکُمُ الْآیاتِ إِنْ کُنْتُمْ تَعْقِلُونَ» گفت : مخاطب در آیات خداوند افراد مؤمن و ثابت قدمی وجود دارد و به ما هشدار می دهد: «نمی شود که دشمن دوست شما شود، ممکن است دشمن به شما لبخند بزند، اما پشت این لبخندها سموم مهیب و مهلکی نهفته است که جامعه را ویران می کند. “

جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تاکید بر اینکه دشمنی که در مقابل مردم و نظام صف آرایی کرده است از همه امکانات خود علیه شما استفاده خواهد کرد و از افراد بی دین و مفسد علیه شما استفاده خواهد کرد، گفت: باید خدا را شکر کرد. دشمنان اسلام احمقند. ما در دهه ۶۰ با همه دنیا جنگ داخلی و خارجی داشتیم اما مردم مقاومت کردند و فداکاری کردند، امروز وضعیت کنونی کشور بدتر از آن زمان نیست. خوشحالیم که دشمنان این مرزها احمق هستند.

وی ادامه داد: روزی فرا می رسد که مردم شهدا و ملت و مردم در مسجد الاقصی نماز جماعت بخوانند و در آن روز رهبران صهیونیست به سزای اعمالشان برسند. از این مردم، و این وعده پیروزی خداوند برای مردمی است که در راه خدا قیام کردند.»

جلیلی الصافات با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری با بیان اینکه دشمن از پیشرفت علمی، تسلیحات نظامی و افزایش فناوری ایران عصبانی است، گفت: دشمن به دنبال ایجاد ناامنی در کشور است تا به نظام حمله کند. . اگر دشمنان مرد هستند باید خودشان به میدان بیایند، چرا برای ایجاد ناامنی گروهی و چند جوان فریب خورده را استخدام می کنند. ما سختی های پشت این ناآرامی ها را فهمیدیم و هشت سال با همه دنیا جنگیدیم، جاسوسان آمریکا را در سال ۵۸ مهار کردیم، انقلاب کردیم، اما امروز مردم سال ۶۰ نیستیم.

و با تاکید بر اینکه دشمن به میدان نمی آید زیرا می داند که پاسخ ایران سخت و طاقت فرسا خواهد بود، گفت: این انقلاب قطعا زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) است و قطعا روزی فرا خواهد رسید. وقتی همه عزیزان بیایند مردم ایران اسلامی قدرت مطلق جهان خواهند شد. نیروهای مقاومت در لبنان، فلسطین و همه جای دنیا سنگ های خود را به موشک تبدیل کرده اند. این از برکت انقلاب اسلامی ایران است.

و جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ادامه داد: چندی پیش رهبر انقلاب فرمودند: هر جا که نیاز باشد به دوستانمان کمک می کنیم و تا رسیدن به اینجا کمکشان می کردیم. این تبیین کننده نقش قرآن و انقلاب است و اینها همه رگه هایی از قرآن کریم و معارف دینی در سطوح مختلف کشور است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که به زودی شاهد اجرای برنامه های قرآنی و مسابقات قرآنی فراوانی در مسجدالاقصی، مسجد النبی و خانه خدا باشیم.

حسن ختام این برنامه تجلیل از رتبه های برتر این رشته با اهدای هدایا و سپر سپاس بود. برترین های این دوره به مرحله نهایی مسابقات قرآن کریم راه خواهند یافت.

انتهای نامه