اولین آمریکایی هایی که واکسن COVID را دریافت کردند به تازگی تکمیل شدند. در اینجا روش پذیرش شما آمده است.

اولین آمریکایی هایی که واکسن COVID را دریافت کردند به تازگی تکمیل شدند.  در اینجا روش پذیرش شما آمده است.


دسامبر گذشته ، پرستار ساندرا لیندسی اولین نیویورکی – و یک آمریکایی – بود که با واکسن COVID -19 خارج از آزمایشات بالینی واکسینه شد. در 300 روز آینده ، 216 میلیون نفر در ایالات متحده برای غلبه بر بیماری همه گیر به او ملحق می شوند.

او به عنوان مدیر پرستاری مراقبت های ویژه در مرکز پزشکی یهودی لانگ آیلند در Northwell Health ، در طول هر افزایش COVID ، از جمله موارد اخیر ناشی از تغییر دلتا ، در خط مشی بوده است.

و روز چهارشنبه ، لیندسی – که دارای مدرک دکترا است – و دو واکسن اولیه دیگر واکسینه شدند.

دکتر لیندسی می گوید: “من واقعاً احساس خوبی دارم. بلند شدم و بیرون رفتم. انگار به دو شلیک اول پاسخ می دادم.”

مردم در سراسر کشور اکنون واکسن اضافی Pfizer-BioNTech را دریافت می کنند ، که تنها واکسن موجود برای سومین بار است. دریافت کنندگان واکسن های جانسون و جانسون و مدرنا باید اکنون منتظر بمانند.

این یکی از نکاتی است که نیویورکی ها قبل از مراجعه به داروخانه برای تزریق خاص باید بدانند. در اینجا برخی دیگر وجود دارد.

به هر حال چرا به شات محرک احتیاج دارم؟

واکسن COVID در برابر بیماری های جدی ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ محافظت می کند. و خطر ابتلا به این بیماری را نیز کاهش می دهند. (هشدار: واکسن های Pfizer و Moderna در ابتدا برای دو دوز تأیید شد ، در حالی که Johnson & Johnson با یک دوز واحد ارائه شد.)

اما مطالعات نشان می دهد که محافظت از واکسن Pfizer – در برابر عفونت ها و عفونت ها – می تواند در طول زمان کاهش یابد. با وجود واکسن mRNA ، به نظر می رسد تزریق Moderna در این زمان از Pfizer بهتر عمل می کند.

دکتر سلین گوندر ، اپیدمیولوژیست و اپیدمیولوژیست در دانشگاه نیویورک و Bel Belvue Bellevue ، می گوید: “من تعجب نخواهم کرد اگر توصیه هایی برای دریافت کنندگان Moderna برای ارتقاء آنها نسبت به Pfizer محدودتر باشد.” به

به نظر می رسد یکشنبه ها در افراد مسن ، کسانی که نقص ایمنی دارند و کارکنان بهداشت بسیار رایج است.

کارگران خط مقدم نیز در شش ماه گذشته کاهش اثر واکسیناسیون علیه ویروس را تجربه کردند.

تغییر در مثلث شفاهی عامل این کاهش بهره وری است ، اگرچه ممکن است تا حدی به دلیل بازگشایی اقتصاد با افزایش مواجهه و قرار گرفتن در معرض روزانه باشد.

“ما نگران فصل خشک هستیم. من و پرستاران ، ما ویرایش کردیم ، “دکتر لیندسی گفت.” ما برای تعداد افراد از دست رفته متاسفیم. آنها دوستان ما ، همسایگان ما ، همکاران ما ، آمریکایی ها هستند. “

همراه با کاهش طبیعی ایمنی در طول زمان ، به این معنی است که برخی از ما ممکن است مکمل مصرف کنیم.

خوب ، پس چه کسی به مکمل نیاز دارد؟

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در حال حاضر واکسیناسیون را برای افراد بالای 65 سال ، افراد بالای 50 سال که دارای شرایط بهداشتی هستند و آنها را در معرض بیماری های جدی قرار می دهد و کسانی که در مراکز مراقبت طولانی مدت زندگی می کنند ، توصیه می کند.

نوجوانانی که دارای پیش نیازهای خاصی هستند نیز واجد شرایط هستند ، اگرچه بیانیه رسمی CDC این است که افراد این گروه ها باید بر اساس افشای فردی و خطر بیماری جدی تصمیم گیری کنند.

دکتر دیوید بوخولز ، متخصص مراقبت های اولیه در دانشگاه کلمبیا می گوید: “این یک گروه س questionال است.” “اما اگر سوالی دارید ، فقط می توانید با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود صحبت کنید.”

کارکنان خط مقدم در مکان های پرخطر – مانند زندان ها ، مدارس و بیمارستان ها – و افرادی که در محیط های مشابه زندگی می کنند ، از احتیاط های یکسانی برخوردارند.

چه زمانی باید محرک برای واکسن دیگری آماده باشد؟

دریافت کنندگان واکسن های جانسون و جانسون و مدرنا در این زمان مورد نیاز است ، حتی اگر واجد شرایط باشند. CDC می گوید به محض دریافت آژانس های فدرال اطلاعات مورد نیاز ، توصیه های تقویتی را برای گروه مبادله خواهد کرد.

جانسون اند جانسون اوایل هفته جاری اعلام کرد که در حال به اشتراک گذاشتن این اطلاعات با سازمان غذا و دارو است. شرکت مستقر در نیوجرسی می گوید شلیک دوم را انجام داده است که می تواند اثر واکسن خود را از 79 درصد به بیش از 90 درصد برساند و با رقبای مجاز سازگار باشد.

کمیته مشورتی FDA قرار است 14 و 15 اکتبر برای بررسی تقویت کننده های مدرن و جانسون و جانسون دیدار کند. در حال حاضر ، مشخص نیست که آیا به گیرندگان Pfizer اجازه تزریق محرک از مارک های دیگر داده می شود یا برعکس – اما موسسه ملی بهداشت در حال بررسی آن است.

دکتر گوندر در روز جمعه گفت: “NIH در حال مطالعه تمام ترکیبات احتمالی Pfizer ، Moderna و J&J است – آنچه ابتدا دریافت می کنید و آنچه باید به عنوان مکمل دریافت کنید – تا ببیند کدام ترکیب بهتر کار می کند.” “ما باید از اواسط تا اواخر اکتبر اطلاعاتی در مورد سیستم ترکیبی و همه آن مسابقات داشته باشیم.”

صرف نظر از این ، این افراد از مزایای اولین دوره ایمن سازی جامع خود ، Dr.

او گفت: “اثربخشی واکسن هنوز بالا است.” مردم باید همچنان احساس امنیت کنند ، حتی بدون ارتقاء. “

فرض کنید من درست گفتم. چه زمانی باید از داروهای بدون نسخه استفاده کنم؟

با توجه به CDC ، اگر شش ماه یا بیشتر از شلیک Pfizer دوم شما گذشته باشد ، آماده رفتن هستید. برای راحتی ، ທ່ານ.

تنها استثنا این است که هنگام دریافت اولین دوز دو برابر – به دلایل مختلف مانند شیمی درمانی یا داروهای ضد چاقی از شما محافظت ایمنی شده است. در این صورت ، شما واجد شرایط واکسن COVID برای 28 روز دیگر پس از دوز دوم خود هستید. از نظر فنی ، این یک دوز تقویت کننده نیست – مانند مکمل برای داشتن ایمنی جمعیت واکسینه شده برابر با جمعیت واکسینه شده.

همچنین ایده خوبی است که همزمان با تزریق واکسن آنفولانزا ، تقویت کننده خود را همراه داشته باشید.

خوب ، من درست می گویم. شش ماه می گذرد. آیا برای عکسبرداری به مرکز جاویتس برمی گردم یا چه؟

برخی از سایتهای ایمن سازی انبوه نیویورک ، از جمله مرکز جاویتس ، بسته شده اند و برخی دیگر کاهش یافته اند. بنابراین بهترین انتخاب شما با داروخانه محلی ، پزشک مراقبت های اولیه یا کلینیک های محلی است. ایالت نیویورک ، دولت فدرال و دولت فدرال هر دو ابزار جستجوی واکسن را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد تولید کننده را فیلتر کنید ، بنابراین می توانید مطمئن شوید که از سایت واکسن Pfizer دیدن می کنید. این شهر دارای یک برنامه زمان بندی آنلاین مفید است ، که در آن می توانید برای تعیین وقت قبلی در یکی از مراکز ایمن سازی شهر ثبت نام کنید.

این شهر حمل و نقل رایگان برای قرارهای واکسیناسیون معلولین در نیویورک و افراد مسن را فراهم می کند. می توانید با شماره گیری 877-VAX-4NYC (879-829-4692) سواری خود را ترتیب دهید. آشکارسازهای کووید -19 و واکسن آنفلوآنزای شهری همچنین به کاربران امکان می دهد مکان های واکسن قابل دسترسی را انتخاب کنند. و می توانید با مراجعه به اینترنت و یا تماس با خط تلفن بالا در خانه خود برای قرار ملاقات واکسیناسیون ثبت نام کنید.

در همین حال ، ساکنان نیوجرسی می توانند از دستگاه واکسیناسیون ایالت خود استفاده کنند یا با شماره 1-855-568-0545 تماس بگیرند تا واکسیناسیون تقویت شده را برنامه ریزی کنند.

در مورد عوارض جانبی چه انتظاری می توان داشت؟

احتمالاً در مورد آنچه که بعد از تزریق دوم Pfizer تجربه کرده اید ، دکتر. بوکولز گفت او بعد از ضربه دوم درد و خستگی دست داشت و ضربه به او کمک کرد. دکتر لیندسی همچنین برخی از درد را در محل تزریق گزارش کرد.

همچنین به اطلاعات بیشتری نیاز دارم.

وزارت بهداشت ایالت نیویورک یک وب سایت جامع با اطلاعات و منابع زیادی در زمینه ردیابی ایمن سازی ایجاد کرده است. CDC همچنین جزئیات بیشتری در مورد واجد شرایط بودن ارائه می دهد و برگه های جلسه و صورتجلسات هیئت مشورتی اجرای ایمن سازی به صورت آنلاین در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *