او تنها مادر شهید ژاپنی دفاع مقدس شد


مادر شهید ژاپنی دفاع مقدس شده استبه گزارش آکنا. کونیکو یامامورا (صبا بابایی) که به بیمارستان خاتم الانبیاء تهران منتقل شده بود، امروز جمعه ۱۹ تیرماه درگذشت.

مادر شهید دفاع مقدس ژاپنی الاصل بود. فرزند شهیدش جوانی در سن ۱۹ سالگی است که در دوران منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران جنگ تحمیلی فعالیت های زیادی داشت و با وجود سن کم برای دفاع از اسلام راهی جبهه ها شد. و ایران

شهید «محمد بابایی» در ۲۹ بهمن ۴۲ در تهران به دنیا آمد، وی دانشجوی رشته ریاضی دانشگاه بود و کباسیج در راه حق علیه باطل نقش داشت. ۳۱ فروردین ۶۲ بر اثر مجروح شدن ترکش نیروهای عراقی به شهادت رسید.

موسسه رهاواتگان (انجمن شهید ادواردو آنیلی) با اعلام خبر درگذشت مادر این شهید ژاپنی، این ضایعه را به امام زمان (عج) و جامعه راهوتیگان تسلیت گفت.

بیایید با کونیکو یامامورا بیشتر آشنا شویم

کونیکو یامامورا در خانواده ای بودایی در ژاپن به دنیا آمد و در سن بیست سالگی با جوانی مسلمان و ایرانی آشنا شد و تحت تاثیر اخلاق اسلامی این جوان مسلمان مسلمان شد و نام «صبا» را برای خود برگزید. برای خودش. با الهام از کتاب قرآن کریم.

یامامورا پس از ازدواج به ایران مهاجرت کرد و صاحب فرزندی شد که در جنگ تحمیلی به جبهه های نبرد رفت و به شهادت رسید.

کونیکو یامامورا در سالهای اولیه تأسیس رادیو ژاپنی نقش فعالی در تأسیس رادیو داشت و سپس به عنوان متخصص با این رادیو ارتباط داشت.

یامورا در کتاب مهاجر سرزمین آفتاب نوشته حمید حسام و مسعود امیرخانی به بیان خاطرات کودکی خود پرداخته است. او پس از ازدواج با یک زن ایرانی نام «صبا بابایی» را برای خود انتخاب کرد و در این کتاب از فراز و نشیب های زندگی اش صحبت کرد. از زمانی که با همسرش با اسلام آشنا شد و همدلی او تا لحظه ورود به ایران و شاهد حوادث و اتفاقات زیادی از جمله قیام خرداد در سال ۴۲ و در نهایت پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی بود.

مادر شهید ژاپنی دفاع مقدس شده است

انتهای پیام