ایالات متحده و طالبان برای اولین بار پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان دیدار خواهند کرد.

ایالات متحده و طالبان برای اولین بار پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان دیدار خواهند کرد.


رهبران ایالات متحده و طالبان در تعطیلات آخر هفته جاری در قطر برای اولین بار پس از خروج آخرین نیروهای آمریکایی از افغانستان در اواخر ماه اوت به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

مذاکرات روزهای شنبه و یکشنبه در دوحه ، پایتخت قطر ، بر حصول اطمینان از تخلیه شهروندان آمریکایی ، اتباع ، دارندگان گرین کارت و افغان های متحد که برای ویزای ویژه ای که به آنها اجازه ورود به ایالات متحده را داده یا در اختیار دارند ، متمرکز است.

سهیل شاهین ، سخنگوی طالبان ، که در دوحه مستقر است ، به آسوشیتدپرس گفت که در این دیدار همچنین درباره توافقنامه 2020 میان داعش و واشنگتن که راه را برای خروج نهایی آمریکا هموار کرده است ، بحث خواهد شد.

“بله ، جلسه ای وجود دارد. به به شاهین در مورد روابط دوجانبه و اجرای توافقنامه دوحه گفت. “موضوعات مختلفی را پوشش می دهد.”

سخنگوی وزارت خارجه می گوید 105 آمریکایی و 95 دارنده گرین کارت از پایان ماه اوت افغانستان را ترک کرده اند.
AP

مقامات آمریکایی سعی خواهند کرد طالبان را به خاطر وعده خود مبنی بر خروج خارجیان و نیروهای تحت رهبری آمریکا از افغانستان از افغانستان پاسخگو بدانند.

دولت بایدن اذعان کرده است که ده ها آمریکایی و مقیم قانونی پس از خلاصه خروج 30 آگوست ترک شده اند.

ند پرایس ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت که 105 آمریکایی و 95 دارنده گرین کارت از پایان ماه اوت در یک پرواز تحت حمایت دولت آمریکا در حال پرواز هستند. این رقم بیش از نیم هفته تغییر نکرده است.

پرچم طالبان بر روی دیواری در بیرون سفارت آمریکا در کابل افغانستان نقاشی شده است.
پرچم طالبان بر روی دیواری در بیرون سفارت آمریکا در کابل افغانستان نقاشی شده است.
AP

جانبازان و دیگران با پروازهای مشروط دیگران را از کشور نجات داده اند و برخی از طریق زمین از مرز عبور کرده اند. پرایس روز پنجشنبه اذعان کرد که وزارت خارجه با “ده ها آمریکایی در افغانستان که مایل به جنگ هستند” در تماس بوده است.

مقامات ایالات متحده در تأیید حضور هواپیماهای بدون سرنشین در منطقه در افغانستان به مشکلاتی اشاره کرده اند تا در کنار سایر بازداشت ها ، به شکایات قانون گذاران هر دو در پاسخ به تأخیر روند تخلیه کمک کنند.

هیئت آمریکایی ، که ظاهراً شامل مقامات وزارت خارجه ، آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) و جامعه اطلاعاتی خواهد بود ، طالبان را تحت فشار قرار خواهد داد تا مهندس عمران ایلینوی مارک فرریکس را که در فوریه 2020 توسط طالبان ربوده شده بود ، آزاد کند. شبکه متصل شده

مقامات آمریکایی متعهد هستند که از طالبان بخواهند حقوق زنان و دختران را – که بسیاری از آنها از بازگشت به محل کار و کلاس درس محروم شده اند – محترم شمرده و به سازمان های بشردوستانه بدون دخالت به خاک افغانستان دسترسی دهند.

مقامات تاکید کردند که این ملاقات نشان نمی دهد که واشنگتن تمایل دارد طالبان را طبق قوانین افغانستان به عنوان یک دولت قانونی به رسمیت بشناسد.

یک مقام آمریکایی به رویترز گفت: “ما روشن می دانیم که هرگونه مشروعیت باید از طریق اقدامات طالبان به دست آید.” آنها می خواهند سابقه ای پایدار ایجاد کنند. “

گزارش شده است که مذاکرات رودررو بین ایالات متحده و طالبان این آخر هفته در دوحه ، پایتخت قطر انجام می شود.
گزارش شده است که مذاکرات رودررو بین ایالات متحده و طالبان این آخر هفته در دوحه ، پایتخت قطر انجام می شود.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

با کابل پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *