بارداری و رژیم گرفتن تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


بر اساس اعتقادات مسلمانان روزه گرفتن در ماه رمضان اجباری است. قانونی و اجباری اما زنان باردار نمی توانند روزه بگیرند. بسیاری از مادران باردار دوست دارند روزه بگیرند.
امکان تجویز یک نسخه مشترک برای همه زنان باردار وجود ندارد. هنگام روزه گرفتن به نکات زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک مشورت کنید. مشورت کردن .

ابتدا اجازه دهید به سراغ مقاله افرادی برویم که مجاز به روزه گرفتن نیستند. خواندن؛ اگر یکی از اعضای روزه داری ممنوع است شما هنوز شرایط روزه داری را نمی خوانید.

در چه فصلی از سال هستیم؟

شما الان که بهار هستیم روزه می گیرید. چیزی حدود 15 ساعت گرسنگی و تشنگی به دنبال خواهد داشت سیستم بدن زنان باردار و زنان غیر باردار کاملا متفاوت یک تفاوت این است که او سریعتر گرسنه می شود. نباید بیش از 12 ساعت بدون غذا رها شود چرا؟ زیرا اگر زیاد باشد گرسنه باشید مواد اولیه در بدن شما تولید و تجمع می یابد که می توانید از آنها دریافت کنید. از طریق جفت وارد خون جنین شده و وارد سیستم عصبی جنین می شود. آسیب زدن

شما در چه ماهی باردار هستید (سه ماهه اول و سه ماهه اول مورد سوم توسط برخی از کارشناسان ممنوع شد ، اما از نظر
امتحان کنیم.)

سه ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل و مواد مغذی و آب و انرژی مورد نیاز خود را بین افطار و سحر از نظر تأمین کنید کارشناسان ، روزه گرفتن اشتباه نیست. اما این زمان خاص است 8 هفته اول ، زمان تشکیل جنین و تشکیل سلول های مغزی جنین است. بنابراین اگر شرایط زیر را در این مدت دارید روزه نگیرید.

_ اگر حالت تهوع دارید و غذا بد است و نمی توانید غذاهای خاصی بخورید. بخور ، روزه نگیر ، چرا؟ زیرا در این شرایط شما باید تعهدات زیادی را انجام دهید. مصرف غذای خود را افزایش دهید و مقدار هر وعده را کاهش دهید. حالا من آن را دارم و نمی توانم چیزی بخورم. بدن دارای انرژی ، مواد مغذی و آب است. این کافی است ، مطمئناً روزه داری را توصیه نمی کنم.

2- اگر ساعت گرسنگی ناشی از روزه زیاد باشد برای زنان باردار و در ادرار خود همان مواد بالا را آزمایش کنید. ما می گوییم دیده می شود بهتر است روزه نگیریم.

3- شرطی که زن باردار در صورت وجود روزه به هیچ وجه ممنوع است. لطفاً اینجا بنویسیم خواندن .

4 – اگر مادر در سه ماهه اول بارداری حالت تهوع و استفراغ داشته باشد. اما می توانید دو وعده غذایی بزرگ صبح بخورید و در صورت ناشتا و در بین آن استراحت کنید. افطار و سحر میان وعده های ریز مغذی هستند و پروتئین و ویتامین مصرف کنید و آب کافی بنوشید. سریع.

سه ماهه دوم

اگر از سلامت کامل برخوردار هستید و هیچ مشکل خاصی ندارید. تامین انرژی و مواد تغذیه و آب کافی از افطار تا سحر معمولاً در این روزه. حرام نیست.
توجه به این پست را فراموش نکنید. زیرا ممکن است در یک گروه ممنوعه باشید.

سه ماهه سوم
در طول این زمان مادران و جنین به مقدار زیادی گلوکز نیاز دارند. (قند خودمان) کی؟ مامان مدت طولانی گرسنه است بدن مادر و نوزاد در رحم تمام گلوکز را مصرف می کنند. تمام شد! بنابراین باید بسیار مراقب باشید که چند ساعت اول گرسنه باشد و آیا تشنه هستید؟ ؛ دوم ، اگر بین افطار و ظهر روزه بگیرید ، قرارداد کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای مورد نیاز خود را تأمین کنید. می توان
همچنین ، اگر در هفته گذشته هستید بدن شما به آب کافی احتیاج دارد. بهتره سریع نباشه

توصیه:

* مهمترین نکته این است چند ساعت گرسنه و تشنه خواهید بود؟
* اگر در طول روز احساس گرسنگی می کنید ، روزه نگیرید.
* در صورت عدم وجود شرایط ، روزه داری ممنوع است. اگر نه ، می توانید 2-3 روز ناشتا باشید. تجویز پزشک برای آزمایش ادرار و همان مواد مضر را بدهید. اشاره! آزمایش ادرار بدهید ممکن است پزشک شما اینجا باشد. می دانم که بهتر است روزه نگیرم.
* روزه داری برای افراد سالم و تنها حامله مشکل است. مگر اینکه در صورت بارداری مشکلات دیگری داشته باشید.
غذای سالم مناسب بین افطار و زهار بعد از گرفتن آب ، در طول روز احساس گرسنگی نمی کنم.
سریع.
* روزه داری برای زنان باردار بر اساس سن حاملگی ، وضعیت. بدن مادر و نتایج آزمایش مادر ، هر یک با توجه به توانایی های خود را ارزیابی کنید و بر اساس نتایج مشورت کنید پزشکش در این مورد تصمیم گرفت.

مقاله چه می گوید؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد تاثیر روزه داری بر مادران انجام داده اند. باردار است اما هنوز نمی تواند ثابت کند که روزه به تنهایی دلیل آن است عوارضی در مادر یا نوزاد وجود دارد و البته جایی برای این مشکل وجود دارد. تحقیقات بیشتری در دسترس است.

مراجعه کنید :

1- کتاب «ر.در سلامت و بیماری. ” – دکتر محسن نعمتی و دکتر
عبدالرزانو

پیش بینی کننده روزه ماه رمضان در دوران بارداری -2
قرار گرفتن در معرض ماه رمضان و نتیجه تولد: جمعیت -3
از مطالعه ای از هلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *