بازیکنان فوتبال دبیرستانی با بیماری عروق کرونر قلب سروکار دارند

بازیکنان فوتبال دبیرستانی با بیماری عروق کرونر قلب سروکار دارند


پنجشنبه ، 23 سپتامبر 2021 (اخبار انجمن قلب آمریکا)

صبح فوریه ، کارسون کتی 16 ساله بلند شد ، به طبقه پایین رفت و یک دونات و یک لیوان شیر خالی کرد. پدرش ، پاتریک ، نیز از خواب بیدار شد و قبل از اینکه کارسون تصمیم بگیرد که بخوابد ، با هم صحبت کردند.

حدود دو ساعت بعد ، پاتریک صدای مهیبی را شنید. او کارسون ، سیم محافظ 6 پا و 282 پوندی را در دبیرستان Oswego در ایلینوی پیدا کرد که روی زمین اتاق خوابش افتاده بود و قادر به حرکت دادن سمت چپ بدنش نبود.

پاتریک گفت: “او فقط گفت که نمی تواند چیزی را در سمت چپ خود احساس کند و نمی تواند حرکت کند.” “من نمی دانم چه چیزی باعث می شود من در مورد” سکته مغزی “فکر کنم. “” او بلافاصله با 911 تماس گرفت.

پزشکان کارسون را به بیمارستان حومه منتقل کردند. پزشکان اورژانس علائم سکته مغزی را تشخیص می دهند ، حتی اگر برای برخی از افراد سن کارسون غیرعادی باشد.

مشاوران از طریق ویدئو با یک متخصص عروق در مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو مشورت کردند. آنها معتقد بودند که کارسون دچار سکته مغزی ایسکمیک شده است که زمانی اتفاق می افتد که رگ خونی مسدود می شود.

تازه بعد از ظهر است. این واقعیت که پاتریک آن روز کارسون را دید ، اطلاعات مهمی به او داد: او هنوز چهار ساعت در پنجره بود تا از داروهای مسکن استفاده کند که می تواند آسیب ناشی از سکته مغزی را کاهش دهد.

تیم پزشکی به س questionال بعدی ادامه داد: چرا این اتفاق برای نوجوانان ، به ویژه آنهایی که به نظر می رسد از نظر سلامتی ضعیف هستند ، رخ می دهد؟

شما معمولاً زمانی که علت مشخصی وجود ندارد ، قلب بیمار را بررسی می کنید. اولین آزمایش هیچ مشکلی پیدا نکرد. متخصص قلب وی با دکتر جاشوا مورفی ، متخصص قلب کودکان در مرکز پزشکی دانشگاه راش مشورت کرد.

مورفی به کارسون گفت که مشکل می تواند سوراخ بین دو حفره فوقانی قلب او باشد.

اولین آزمایش بی نتیجه بود. دور دوم نشان می دهد که کارسون همان چیزی را دارد که مورفی پیش بینی کرده بود ، حفره ای که به نام Fent foramen ovale یا PFO شناخته می شود.

کارسون به خانه بازگشت ، سپس یک ماه بعد برگشت تا مورفی سوراخ را ببندد. مورفی به خوبی با این فعالیت آشنا است. او همان اقدامات را برای تعطیلی PFO پس از سکته مغزی در 37 سالگی انجام داد ، در حالی که در سال 2007 در شغل قلب خود در ییل بود.

حدود دو هفته پس از جراحی ، کارسون دوباره ورزش را شروع کرد.

به دلیل شیوع COVID-19 ، تیم فوتبال دبیرستان او پاییز گذشته بازی نکرد. وقتی اواخر فصل در 19 مارس شروع شد ، کارسون بازی نکرد. اما او در هفته مرطوب برگشت. او حتی تیم را به داخل زمین هدایت کرد و پرچم ایالات متحده را در جلوی کت نگه داشت. در پایان ماه آوریل ، او به اندازه کافی بهبود یافته بود تا دو بازی گذشته را انجام دهد.

مورفی می گوید: “همه کسانی که روی قلب شناسی کودکان کار می کنند همیشه از نحوه عملکرد خوب کودکان و نحوه بازگشت آنها شگفت زده می شوند.”

در طول تابستان ، کارسون به اردوی فوتبال باز می گردد. او که اکنون ارشد است ، امیدوار است که بورسیه ای برای بازی فوتبال کالج دریافت کند. او هنوز در دفاع بازی می کند و در جناح چپ شاهد حمله است ، امتیازی که معمولاً توسط بهترین تیم تهاجمی تیم کنترل می شود.

نه سکته مغزی و نه PFO مشکلات جسمی را برای مدت طولانی رها نکردند. با این حال ، رنج او را تغییر داد. خانواده او یک تی شرت با نام کارسون روی آن و روی سینه آن عبارت “تفاوت را ایجاد کن” ساختند. این جمله باعث بهبود او شد.

کارسون می گوید: “من اغلب این داستان را برای نشان دادن امید و به همه می گویم که اگر من می توانم آن را انجام دهم ، شما نیز می توانید آن را انجام دهید.” “فقط ادامه بده ، فشار بیاور ، فقط تسلیم نشو.”

اخبار انجمن قلب آمریکا سلامت قلب و بیماری های قلبی را پوشش می دهد. همه نظرات بیان شده در این زمینه منعکس کننده موقعیت رسمی انجمن قلب آمریکا نیست. حق چاپ متعلق به انجمن قلب آمریکا ، Inc. ، و همه حقوق محفوظ است. اگر س questionsال یا نظری در مورد این موضوع دارید ، لطفاً یک ایمیل بفرستید [email protected]به

نویسنده Genaro C. Armas

اخبار انجمن قلب آمریکا

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 Health Days. همه حقوق محفوظ است.سوال

سکته مغزی چیست؟
جواب را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *