باطن جامد از قرآن آمده است


آیت الله عرفیبه گزارش خبرگزاری (ایکنا) از خوزستان، آیت الله علی رضا عرفی، مدیر حوزه علمیه کشور، امروز پنجشنبه ۷ مهر در مراسم تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه خوزستان، تکریم مقام معظم رهبری گفت: وی گفت: در سرزمینی هستیم که هر جایی در آن ذکر می شود با رشادت ها و فداکاری های مردم خوزستان و ملت ایران بزرگ است. درود بر شهدای سرافراز اسلام و انقلاب اسلامی به ویژه شهدای دفاع مقدس و امام شهدا و درود بر سربلندی مردم خوزستان که ولی نعمتان و پرچمداران ما هستند. از افتخار و استقلال و عظمت و شکوه ایران در برهه های مختلف.

وی با اشاره به اینکه خوزستانی ها مردمی هستند که بزرگان علم و فرهنگ از آنها پرورش یافته اند، گفت: شیخ آنها انصاری فقط یک نفر را بس است که خوزستان را در رأس عزت و نام در پیشگاه خداوند قرار دهد. امروز هم خوزستان مکتب بزرگ الهام بخشی به آرمان های بزرگ خدا و انقلاب اسلامی و پرچمدار اسلام و انقلاب اسلامی است.

و مدیر مدارس خوزستان ادامه داد: علیرغم هجمه خشن دشمنان علیه ایران اسلامی به ویژه خوزستان با همه سرمایه گذاری های گمراهی خوزستان و با وجود کاستی ها و کاستی ها در برخورد با این استان بزرگ شاهد رشد و تمایز است. از آگاهی و بصیرت مردم..ما این ولایت هستیم. از جوانان متعصب استان، نیروهای جهادی و انقلابی استان و روحانیون متدین که در برخورد با مردم و رفع مشکلات پیشگام هستند تشکر می کنیم.

آیت الله عرفی با بیان اینکه در دل هر ایرانی عشق به این استان و مردم شریف آن نهفته است، گفت: بنده به نام هذفا، رهبر معظم انقلاب، مراجع، شورای عالی و بزرگان هستم. . از حوزه از همه مسئولین، مردم، نیکوکاران و مسئولین نهادهای حوزه، از علمای تبلیغات، مدیران محترم، کارکنان مدارس، اساتید و به ویژه دانش آموزان خوزستانی که در راه اخلاق، معنویت، رشد و تعالی علمی و فرهنگی تلاش می کنند تشکر و قدردانی می نمایم. در این استان همچنین باید از نماینده ولی فقیه در استان خوزستان آیت الله جزایری که یکی از ارکان انقلاب اسلامی در استان بود و تا به امروز راهگشای حوزه است تشکر کنم. همچنین از علمای حاضر در جلسه، آیت الله شافعی و سایر شیوخ و شیوخ حوزه، استاندار خوزستان و مسئولان منطقه و همه کسانی که برای ارتقای حوزه علمیه خوزستان تلاش کردند تا مدرسه علمیه شود، تشکر می کنم. استان. می تواند از نظر کمی و کیفی توسعه یابد.

یکی از اعضای شورای نگهبان در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه بشریت به مکتب و معارف نهج البلاغه ناب نیاز دارد، گفت: نهج البلاغه مدیران و مسئولان را در مسیر رشد و تعالی تعریف می کند. باید همیشه در پایگاه علمی و دانشی باشد. ما همیشه به طلاب می گوییم نهج البلاغه باید یار همیشگی طلبه باشد و جملات نورانی آن دانش آموز را به اوج برساند.

و مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان برخی از آیات ختم خطبه القصی، گفت: یکی از نشانه های مؤمن این است که اهل جهاد درونی و بیرونی است و از مشکلات در مسیر خود نمی ترسد. انجام وظیفه و ترویج آرمان های الهی. امام خمینی (رضی الله عنه) نیز به ما فرمودند که نباید از نیروهای شیطان و نیروهای دنیا ترسید و این قوت درونی از قرآن و دین است.

وی با تاکید بر اینکه حوزویان باید این گونه باشند و حوزه باید جایگاه این پیام الهی و تربیت این گونه افراد باشد، افزود: عالم دینی و مؤمن وارسته فردی است که دل و جانش در دیگری باشد. جهان، اما بدن او. در خدمت اجتماعی و کار، یک کار اجتماعی. مددکاری اجتماعی و عام المنفعه زمانی ارزشمند است که مبتنی بر قلب ایمان باشد و این دو در کنار هم مجاهد در راه خدا را اعتلای بخشند. حوزه و شما باید این مسیر را طی کنید.

آیت الله عرفی در خاتمه با تشکر از زحمات حجت الاسلام والمسلمین بهرام پور مدیر سابق مدرسه خوزستان، دستیاران و همکاران ایشان برای حجت الاسلام بلادیان آرزوی توفیق و موفقیت کرد و گفت: نیرویی توانمند، اندیشمند و حاضر. امیدوارم با همکاری شما دانشجویان، اساتید، دستیاران و کارکنان گام های بلندی برای مدرسه خوزستان بردارند.

انتهای پیام