بایدن می گوید با وجود راه اندازی ترامپ ، برنامه ایمن سازی را “آغاز کرده است”

بایدن می گوید با وجود راه اندازی ترامپ ، برنامه ایمن سازی را "آغاز کرده است"


رئیس جمهور بایدن روز پنجشنبه مدعی اعتبار برنامه واکسن COVID -19 آمریکا شد – علیرغم این واقعیت که واکسن ویروس کرونا در ابتدا توسط دولت ترامپ ساخته و مورد استفاده قرار گرفت.

بایدن می گوید: “هنگامی که من اولین برنامه واکسیناسیون را آغاز کردم و آن واکسن را برای همه کافی گرفتیم ، روزانه 3 میلیون نفر را واکسینه کردیم ، قبل از این که همه چیز کند شود ، نزدیک بودیم.”

بایدن داغ شده است – از جمله از طریق حقیقت یابی – نقش خود را در واکسیناسیون افزایش داده و در مورد کار دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق صحبت می کند.

بایدن در فوریه پس از به قدرت رسیدن ، ادعا کرد: “فقط چهار هفته پیش ، ایالات متحده هیچ برنامه ای برای واکسیناسیون تقریباً کل کشور نداشت” ، اگرچه دولت ترامپ در ماه سپتامبر طرحی را منتشر کرد که اکثر دولت وی از آن پیروی کردند.

بایدن در بیانیه ای در ماه فوریه گفت: “پیشینیان من … نتوانستند به اندازه کافی واکسن سفارش دهند ، نتوانستند تلاش هایی را برای تجویز واکسن انجام دهند ، و نتوانستند یک مرکز واکسیناسیون ایجاد کنند.”

اما FactCheck.org این ادعای بایدن را “گمراه کننده” نامیده است – نشان می دهد که ترامپ “قراردادی برای واکسن های بیشتر برای آمریکایی ها” و هم “و” برنامه هایی برای خرید و توزیع واکسن “در نظر گرفته است.

تیم حقیقت یاب همچنین خاطرنشان کرد که “بایدن اغراق کرد وقتی ادعا کرد که واکسن در ساعت” تقریباً دو برابر “شده است.”

رئیس جمهور جو بایدن ادعا می کند که دولت وی “برنامه ایمن سازی” را برای اولین بار در ایالات متحده آغاز کرد – اما در واقع تحت رهبری دونالد ترامپ ، سلف وی آغاز شد.
رویترز / ایولین هاکشتاین

کمپین واکسیناسیون ایالات متحده در دسامبر 2020 با ریاست جمهوری ترامپ آغاز شد و هدف اولیه بایدن از واکسیناسیون روزانه 1 میلیون نفر در زمان روی کار آمدن وی در 20 ژانویه 2021 محقق شد.

بایدن روز چهارشنبه در نزدیکی شیکاگو در مورد یک قانون فدرال صحبت کرد که شرکت هایی را که 100 کارمند یا بیشتر استخدام می کنند ملزم به واکسیناسیون یا آزمایش معمول می شود.

پیش از این ، او مقداری اعتبار به ترامپ داد ، که دولت وی میلیاردها دلار صرف توسعه و خرید واکسن با عملیات سرعت پیچ خوردن کرد. از آنجا که هنوز نمرات در هفته های پس از انتخابات ریاست جمهوری در حال شمارش است ، Pfizer اولین شرکتی است که واکسن موفق خود را در آزمایشات بالینی اعلام کرد.

اظهارات بایدن با وجود توسعه واکسن و در ابتدا در دولت ترامپ مورد استفاده قرار گرفت.
اظهارات بایدن با وجود توسعه واکسن و در ابتدا در دولت ترامپ مورد استفاده قرار گرفت.
عکس توسط AP / Evan Vucci

بایدن در ماه دسامبر گفت: “من فکر می کنم [Trump] دولت سزاوار اعتبار است ، این کار را از زمین خارج کنید ، عملیات وارپ را تسریع کنید. ”

بایدن روز چهارشنبه دستور واکسیناسیون خود را ، که همچنین مستلزم واکسیناسیون همه کارکنان فدرال است ، با شرایط واکسیناسیون قدیمی مدرسه برای بیماریهای واگیر مقایسه کرد.

او همچنین گفت که اخیراً با تعزیرات پنسیلوانیا تماس گرفته است تا بپرسد چرا نمی تواند شریک شریک خود را ببیند – گفت که چندین بیمار کووید -19 منجر به انتظار آنها شد.

“دیشب … من با فردی در اورژانس بیمارستان پنسیلوانیا تلفنی صحبت می کردم زیرا یک پسر خوب تماس گرفت و او شخص مهم خود را به اورژانس منتقل کرد زیرا مشکلات تنفسی ، تب بالا و تنفس نداشت.” بایدن گفت

این مرد واکسن COVID-19 را در چولا ویستا ، کالیفرنیا در 21 دسامبر 2020 ، قبل از روی کار آمدن بایدن دریافت کرد.
مردی واکسن COVID-19 را در چولا ویستا ، کالیفرنیا ، در 21 دسامبر 2020 ، درست قبل از به قدرت رسیدن بایدن دریافت کرد.
عکس توسط ماریو تاما / گتی ایماژ

“و او را به تئاتر بردند ، اما اتاق انتظار بسیار شلوغ بود. همه چیز بیشترین بهره را از آن می برد ، آنها نمی توانستند او را از همان ابتدا وادار کنند. بنابراین ، چون من این شخص را می شناسم که با او تماس می گرفتم. با میز ، پرستار تماس گرفتم و پرسیدم که اوضاع چگونه است. “

بایدن افزود: “من شکایتی ندارم زیرا آنها توسط پرستاران و پرستاران توسط افراد زنده از جهنم بیرون رانده شده اند. برخی از آنها فقط ، خشک هستند. “

هنوز مشخص نیست که تماس تلفنی رئیس جمهور چگونه بر عملیات هنگ کنگ تأثیر گذاشته است.

وی گفت: “برای کوتاه ساختن یک داستان کوتاه ، مدتی طول می کشد زیرا هر دو – و – اکثر اتاقهای اورژانس و اسناد تحت مراقبت بیماران مبتلا به COVID هستند.”

طبق CDC ، بیش از 78 درصد از بزرگسالان ایالات متحده حداقل یک دوز واکسن COVID-19 دریافت کرده اند. بیشتر و بیشتر ویروسهای مسری دلتا باعث کاهش بازدهی واکسن شده و هدف دسترسی به سیستم ایمنی را با مشکل مواجه کرده است. این ویروس بیش از 709000 آمریکایی را کشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *