بررسی انواع سفارش در بورس ارزهای دیجیتال – پایگاه خبری تحلیلی افق


قیمت‌های ذکر شده در این مقاله فقط برای اهداف توضیحی هستند و ممکن است قیمت دقیق بازار را منعکس نکنند.

انواع سفارش رایج ارزهای دیجیتال

سفارش فوری → قیمت خرید/فروش خود را در فیات تنظیم کنید.

سفارش بازار → قیمت خرید/فروش را در ارز دیجیتال تنظیم کنید.

سفارش محدود → هم قیمت و هم مقدار را تنظیم کنید.

توقف سفارش ← نقطه خروج یا ورود را مشخص کنید.

Trailing Stop ← ایجاد یک خروجی یا نقطه ورود دنباله دار.

ارزهای فیات را با ارزهای دیجیتال معامله کنید

اگر می خواهید پول سنتی (دلار و یورو) را با یک ارز دیجیتال معامله کنید، ابتدا باید وجوه را به حساب صرافی خود منتقل کنید. این امکان را به شما می دهد تا هر ارز دیجیتالی را که توسط صرافی تایید شده است خریداری کنید. همچنین می توانید از کارت اعتباری برای خریدهای سریع و ساده بدون نیاز به انتقال پول به حساب صرافی خود استفاده کنید. وقتی ارز را می فروشید، ارز فیات به حساب صرافی شما منتقل می شود. برای این کار می توانید به صرافی ارزهای دیجیتال مراجعه کنید.

۱. دستور فوری

میخوام ۱۰۰۰۰ تومن خرج کنم. تعداد دقیق سکه هایی که می گیرم اولویت من نیست. اگر می‌خواهید ۱۰۰۰۰ دلار برای خرید بیت‌کوین در سریع‌ترین و آسان‌ترین زمان ممکن خرج کنید، می‌توانید سفارش فوری بدهید. یک سفارش در دفترچه سفارش (لیستی از تمام سفارش‌های خرید و فروش موجود در حال حاضر) فروشندگان را جستجو می‌کند و بدون در نظر گرفتن تعداد سکه‌هایی که برای فروش گذاشته‌اند، معامله را انجام می‌دهد. تا زمانی که ۱۰۰۰۰ دلار خرج نشود، صرافی شما را به عنوان فروشنده می شناسد. معاملات در محدوده قیمت فعلی بازار انجام خواهد شد.

همچنین می توانید از سفارش فوری برای فروش استفاده کنید. شما مشخص می کنید که چند بیت کوین می خواهید بفروشید و سفارش با قیمت فعلی بازار اجرا می شود. توجه داشته باشید که مبلغ مورد نیاز را مشخص نمی کنید، فقط تعداد را مشخص می کنید. معمولاً تخمین میزان درآمد شما دشوار نیست.

  1. تقاضای بازار

سفارش بازار اساساً مخالف سفارش لحظه ای است. به جای اینکه تصمیم بگیرید چقدر پول می خواهید خرج کنید، می توانید با ارزهای دیجیتال کار کنید. سفارشات بازار به شما این امکان را می دهد که تصمیم بگیرید چه مقدار ارز دیجیتال بخرید یا بفروشید، در حالی که مبلغی را که مایل به پرداخت یا دریافت هستید کنار بگذارید.

من می خواهم ۱۰ بیت کوین بخرم. مبلغی که می پردازم اولویت من نیست.

یک سفارش بازار ممکن است قیمت های کمی بهتر از یک سفارش لحظه ای داشته باشد. با این حال، ممکن است مدتی طول بکشد تا یک پیشنهاد برای مبلغ مشخص شده در دفترچه سفارش ظاهر شود.

  1. سفارش محدود

اگر می‌خواهید کنترل بیشتری روی میزان ارز دیجیتالی که برای ورود پول نقد دریافت می‌کنید کنترل کنید، ممکن است یک سفارش مشخص را ترجیح دهید.

من می خواهم ۱ بیت کوین با ۵۰۰۰۰ دلار اضافی بخرم.

سفارش‌های محدود به شما این امکان را می‌دهند که مشخص کنید چقدر می‌خواهید برای خرید ارز دیجیتال بپردازید یا چقدر می‌خواهید برای سکه‌های خود در هنگام فروش آنها بپذیرید (آنها به شما اجازه می‌دهند حدی تعیین کنید). وقتی سفارش خاصی می دهید، باید مقدار سکه های خرید یا فروش و قیمت را مشخص کنید.

به عنوان مثال، شخصی ۵۰۰۰۰ دلار دارد و می خواهد از آن پول برای دریافت یک بیت کوین کامل استفاده کند. او یک سفارش محدود می گذارد و منتظر می ماند تا کسی در بازار تصمیم بگیرد حداقل ۱ بیت کوین را به قیمت ۵۰۰۰۰ دلار یا کمتر بفروشد. صرافی یک دفترچه سفارش را برای فروشندگان نمایش می دهد که در آن شخصی سفارش خاصی را برای فروش ۱ بیت کوین به قیمت کمتر از ۴۹۹۰۰۰ دلار ارسال کرده است.

سفارشات خرید محدود بالاتر از قیمت مشخص شده اجرا نمی شوند، به این معنی که شخص در مثال بالا هرگز مجبور نخواهد بود بیش از ۵۰۰۰۰ دلار بپردازد. از طرف دیگر، سفارشات فروش محدود کمتر از قیمت تعیین شده اجرا نمی شوند و شما هرگز قیمتی کمتر از ۴۹۹۰۰۰ دلار برای بیت کوین آنها دریافت نخواهید کرد.

۴. توقف سفارش

اگر می خواهید قیمت فروش خود را بالاتر یا کمتر از قیمت فعلی بازار تعیین کنید، به دستور توقف نیاز دارید. اگر انتظار دارید جهت بازار تغییر کند، سفارشات توقف مفید هستند.

من می خواهم ۱۰ بیت کوین بفروشم اگر قیمت ۱ بیت کوین به زیر ۴۹۰۰۰ دلار برسد.

اگر فکر می‌کنید قیمت یکی از ارزها افزایش می‌یابد، می‌توانید دستور توقف خرید بدهید. شما تصمیم می گیرید که پس از رسیدن قیمت به یک نقطه خاص، چه مقدار ارز بخرید. فرض کنید مطمئن هستید که قیمت ۱ بیت کوین در چند روز آینده از ۵۰۰۰۰ دلار به ۵۲۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت. بنابراین زمانی که قیمت بیت کوین به ۵۱۰۰۰ رسید، توقف سفارش می دهید. در نهایت، اگر قیمت به ۵۲۰۰۰ دلار برسد، همانطور که انتظار دارید، ارزش هر یک از سکه های خود را ۱۰۰۰ دلار اضافی خواهید ساخت.

دستورهای توقف فروش معمولاً برای محافظت در برابر ضرر در یک محیط ارزهای دیجیتال ناپایدار استفاده می شود. اگر شک دارید که قیمت بیت کوین کاهش می یابد، اما مطمئن نیستید که چه زمانی کاهش می یابد، می توانید یک دستور توقف فروش را درست زیر قیمت فعلی بازار قرار دهید. اگر قیمت از ۵۰,۰۰۰ دلار به ۴۰,۰۰۰ دلار کاهش یابد و به عنوان مثال شما یک توقف سفارش با قیمت ۴۹,۰۰۰ دلار باز کنید، ۹۰ درصد از ضرر را معکوس کرده اید.

۵. دستور توقف راه

دستور توقف پایانی شکل دیگری از دستور توقف است که روند قیمت ارز رمزنگاری شده مورد علاقه شما را دنبال می کند و سفارش شما را بر اساس آن تنظیم می کند. اگر قیمت ارز دیجیتال تغییر کند، به طور خودکار موقعیتی را که در آن سفارش داده‌اید، جابه‌جا می‌کند.

فرض کنید بازار صعودی است، اما انتظار دارید روند به زودی معکوس شود. اگر زمانی که قیمت ۱ بیت کوین ۵۰۰۰۰ دلار است، یک دستور توقف فروش به ۴۹۰۰۰ دلار بدهید، اما پس از آن قیمت همچنان بالا می رود، از سود احتمالی خود صرف نظر می کنید. اگر قیمت قبل از کاهش تا آن نقطه به ۵۲۰۰۰ دلار افزایش یابد، با افزایش ندادن سفارش توقف خود ضرر خواهید کرد.

دستور توقف پایانی به طور خودکار قیمت سفارش توقف شما را تعیین می کند. تا زمانی که روند قیمت معکوس نشود، تقاضا همراه با بازار افزایش خواهد یافت. در مثال بالا، سفارش شما با همان فاصله (۱۰۰۰ دلار) افزایش قیمت را دنبال می کند و به جای ۴۹۰۰۰ دلار اصلی با حداقل ۵۱۰۰۰ دلار انجام می شود.

اخرین حرف

اگر به دنبال یک سرمایه گذاری سریع در رمزنگاری هستید یا اگر می خواهید تجارت ارز دیجیتال را بخشی از زندگی خود کنید، ضروری است که از رایج ترین انواع سفارش ها آگاه باشید. دانستن این اصول به شما کمک می کند تا تمام گزینه های سفارشی سازی ارائه شده توسط صرافی ها را بررسی کنید.

بایننس هر چهار نوع سفارشی که در بالا توضیح داده شد را ارائه می دهد و به شما امکان می دهد ارزهای دیجیتال را هر طور که می خواهید معامله کنید. یک حساب کاربری در بایننس ثبت کنید و از امروز شروع به معامله کنید.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=370183