برنامه های موثر باید در ۱۳ نوامبر اجرا شود


اسماعیل محبی پور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارسبه گزارش قنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس اسماعیل محبی پور، نماینده سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، عصر چهارشنبه ۲۰ آبان ماه در جلسه هماهنگی ۲۱ آبان ضمن گرامیداشت یک روز، خبر داد. وی در ۲۲ آبان و یاد و خاطره شهدای دانش آموز به ویژه حادثه تروریستی مقبره شاهچیراگ (سلام الله علیها) گفت: مناسبت هایی که در انقلاب اسلامی ذکر و نام بردیم از جمله ۲۲ بهمن و ۱۳ آبان است. همه شعائر الهی چون انقلاب ماست. او اسلامی است.

وی ادامه داد: اگر این ایام گرامی داشته نشود و شعائر الهی را زنده نگه نداشته باشیم، دشمن به میدان می آید و خلاء ناشی از بی توجهی به این شعائر را پر می کند.

موهاپور گفت: ما در آداب انقلاب زندگی می کنیم و اگر نسبت به آن بی تفاوت باشیم، مطمئناً آسیب های جبران ناپذیری به کشور و ملت و انقلاب و نظام وارد خواهد شد.

نماینده سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بر لزوم برنامه ریزی دقیق و منظم برای برگزاری باشکوه ترین برنامه ها در ۲۲ آبان به عنوان روز استکبارستیزی تاکید کرد و گفت: باید از همه فرصت ها برای تکریم شعائر الهی استفاده کنیم.

وی گفت: حضرت امام خمینی (ره) در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، ۱۳ آبان ۱۳۵۷ که روز دانش آموز نامیده شد، به ترکیه تبعید شد و در ۱۳ آبان ماه توسط دانشجویان پیرو سلسله امام، لانه جاسوسی توسط دانشجویان تسخیر شد. سال ۱۳۵۸ که هر سه رویداد مهم تاریخی است، بنابراین در این روز، اعم از علما و دانشجویان، دانش‌آموزان و دانش‌آموزان باید به شکلی خاص بر سر کار بیایند و در برگزاری هرچه باشکوه این روز نقش داشته باشند.

محپور اضافه کرد: البته قرار نیست برنامه به تنهایی برگزار شود، بلکه برنامه هایی که برای این مناسبت ها در نظر گرفته شده یا در نظر گرفته شده باید تاثیر لازم را داشته باشد.

وی راهپیمایی ۲۲ آبان را اصلی ترین برنامه روز مبارزه با استکبار دانست و گفت: در این راهپیمایی و اجرای دیگر برنامه ها نباید نگاه ها فقط به شیراز باشد، بلکه باید به استان و همه آن نگاه کرد. شهرستان های استانداری باید برنامه های مناسبی برای این روز تدارک ببینند.

معاون استاندار فارس در آستانه ۲۲ آبان از دستگاه های ذیربط استان خواست تا ستاد اجرایی بزرگداشت روز جهانی مبارزه با استکبار تشکیل دهند.

انتهای پیام