برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و دینی در ایستگاه‌های راه‌آهن + صوت


سیدمیعاد صالحی

به گزارش ایکنا، در جهان مرسوم است که گردشگر بلیطی را از مبدأ تا مقصدی مشخص تهیه می‌کند و براساس زیرساخت‌های تأمین‌ شده همچون اقامتگاه، کتابچه‌های راهنمای شهرها، روستاها، ابنیه تاریخی و مکان‌های گردشگری، امکان انتخاب برای گردشگران ایجاد می‌شود تا بتوانند برنامه سفر را خود تعیین کنند در این صورت برنامه زمان‌بندی‌شده و پرحجم به مسافران تحمیل نمی‌شود. در این میان استفاده از قطار و حمل‌ونقل ریلی یکی از گزینه‌های اصلی گردشگران برای مسافرت کردن به شمار می‌رود.

نباید فراموش کرد که راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با ظرفیتی که دارد می‌تواند به رونق صنعت گردشگری و همچنین ترویج فرهنگ دینی در بین خانواده‌ها کمک کند و وزارت گردشگری نیز می‌تواند با برنامه‌های خود به ایستگاه‌های راه‌آهن و افزایش مسافران رونق دهد.

در همین ارتباط سیدمیعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی در گفت‌وگو با ایکنا در پاسخ به اینکه تا چه اندازه در راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به فعالیت‌های فرهنگی، دینی و قرآنی پرداخته می‌شود؟ گفت: اگرچه به‌عنوان معاون وزیر راه و شهرسازی مشغول خدمت هستم لیکن افتخار می‌کنم که حافظ قرآن کریم هستم. هر آنچه داریم از صدقه‌سر دولت قرآن و اهل‌بیت(ع) است. چهاردهمین جشنواره قرآنی ویژه کارکنان راه‌آهن کل کشور بعد از یک وقفه چند ساله به خاطر شیوع بیماری کرونا، در تاریخ ۳۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ برگزار شد.

صالحی افزود: در این جشنواره که داوران بین‌المللی قرآنی و گروه‌های تواشیح نور تهران و محمد رسول‌الله(ص) نیز حضور داشتند، در رشته حفظ ۳ جزء، آقایان محمدرضا خلیلی‌مهر، محمد کریمیان و محمد اسلامی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند. در رشته ترتیل، مقام اول تا سوم به آقایان علی سواری، مهدی زیدآبادی و عبدالرضا فرجی رسید. آقایان علیرضا عبدالهی، علیرضا ندایی و محمدجواد بهاری نیز مقام اول را سوم را در رشته ابتهال، از آن خود کردند. در رشته قرائت نیز، آقایان محسن اکبری مقام اول، محمد فرقانی مقام دوم و غلامرضا دهملائیان و جواد جعفرپناه مقام سوم مشترک را به دست آوردند.

حضور بیش از ۴ هزار نفر در جشنواره قرآنی

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حضور بیش از ۴ هزار نفر در جشنواره قرآنی تصریح کرد: در این جشنواره تنوعی از حضور و مشارکت افراد وجود دارد که همگی از کارکنان راه‌آهن یا فرزندان آن‌ها بوده که آینده‌سازان راه‌آهن و کشور خواهند بود. باید به تمام ساحت‌های مختلف راه‌آهن از جمله فرهنگ غنی اسلامی توجه شود و به‌طور قطع اگر ما به آنچه ایمان‌داریم عمل کنیم، حتماً در سایر ساحت‌ها نیز به موفقیت خواهیم رسید.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی در پاسخ به سؤال ایکنا مبنی بر اینکه برای خانواده‌هایی که از قطار برای سفر کردن استفاده می‌کنند، چه برنامه‌های فرهنگی و دینی در نظر گرفتید؟ گفت: به لطف خداوند در نوروز امسال با افزایش ۶۰ درصدی سفر‌های نوروزی در حوزه حمل‌ونقل ریلی مواجه شدیم که با توجه به تمهیداتی که از قبل اتخاذ کرده بودیم، برنامه‌های متنوع فرهنگی و دینی به‌ویژه در ایستگاه‌های اصلی راه‌آهن یعنی تهران و مشهد مقدس با حال‌وهوای قرآن و اهل و بیت(ع) برگزار کردیم.

معاون راه و شهرسازی در پایان با اشاره به لزوم توجه به موضوعات فرهنگی در سراسر مناطق راه‌آهن کشور، اظهار کرد: در مسیر‌های منتهی به مشهد مقدس در روز‌های مختلف برنامه‌های متنوع شاد برای نوجوانان و جوان و ویژه‌برنامه‌های دینی و قرآنی برای خانواده‌ها به اجرا در آمد و امیدواریم این برنامه فرهنگی و دینی در ایام تابستان سال ۱۴۰۱ نیز ادامه پیدا کند. حضور و تلاش ما در عرصه فرهنگ اصلاً صوری نیست و استفاده مسافران از حمل‌ونقل ریلی فرصت خوبی است تا بتوانیم علاوه بر خدمات باکیفیت، ارزش‌های ایرانی و اسلامی خود را نیز به بهترین وجه عرضه کنیم.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر