بر اساس این گزارش ، د بلازیو از منابع عمومی در طول مبارزات انتخاباتی ناموفق ریاست جمهوری سوء استفاده کرده است.

بر اساس این گزارش ، د بلازیو از منابع عمومی در طول مبارزات انتخاباتی ناموفق ریاست جمهوری سوء استفاده کرده است.


بر اساس گزارشی که توسط اداره تحقیقات منتشر شد ، شهردار بیل دی بلاسیو منابع عمومی را در مبارزات ناموفق ریاست جمهوری و زندگی شخصی کودکان سوء استفاده کرده است.

در گزارش 47 صفحه ای مشخص شد که مالیات دهندگان شهر با وجود قوانین واضح که استفاده از منابع در فعالیت های سیاسی را محدود می کند ، طی یک پیشنهاد در کاخ سفید در سال 2019 حدود 320،000 دلار برای هزینه های امنیتی شهردار هزینه کردند. تا به امروز ، دی بلاسیو از بازپرداخت هزینه شهر خودداری کرده است ، که نقض احتمالی اخلاقی است و می تواند منجر به عملیات مقامات شایعه شود.

تحقیقات دو ساله همچنین چندین نقض اخلاقی مربوط به جزئیات امنیتی شهردار را آشکار کرد. در یک نمونه ، چندین افسر و افسران پلیس NYPD برای کمک به دختر د بلاسیو ، کیارا ، در حرکت از آپارتمان سانست پارک خود به عمارت گراسی مورد استفاده قرار گرفتند. بازرسان این حادثه را “سوء استفاده از منابع NYPD برای منافع شخصی” توصیف کردند.

مشخص شد که اعضای امنیتی راننده دانته دو بلاسیو ، پسر شهردار ، را به محل کار خود در بروکلین برده و به کالج در نیوهیون می روند. در حالی که پسر شهردار از امنیت برخوردار بود ، تحقیقات شواهد کمی پیدا کرد که نشان می دهد این سفر با حفاظت او مرتبط است.

مارگارت گارنت ، کمیسر DOI در یک کنفرانس خبری گفت: “در عمل ، ایمن نیست. این خدمات مسافری است ، مخصوصا برای دانته.” “این نه امنیت خوبی دارد ، نه دولت خوبی است ، یا هر دو.”

به گفته گارنت ، مقامات امنیتی نیز برای بازرسی اموال شخصی شهردار بروکلین – معادل فرستادن سرویس مخفی رئیس جمهور سابق ترامپ برای بازرسی از هتل او ، اعزام شده اند.

بیشتر بخوانید: ترامپ و دی بلاسیو وجه مشترکی دارند: مالیات دهندگان هزینه های امنیتی را در مبارزات انتخاباتی خود جبران می کنند

این گزارش همچنین می تواند برای نگهبان شهردار ، بازرس NYPD هاوارد ردموند ، که گفته می شود با شکستن تلفن خود و امتناع از ارسال یادداشت ها “این تحقیقات را متوقف کرده و مانع از آن می شود” داشته باشد.

گارنت گفت ، رفتار او به دفتر دادستان منطقه منهتن ارجاع شد. سخنگوی NYPD نگفت که آیا ردموند هنوز استخدام شده است.

دانیل فیلسون ، دبیر مطبوعاتی د بلاسیو ، در بیانیه ای ، این تحقیقات را “بر اساس مفروضات نادرست و دیدگاه های بی ادبانه در مورد چالش های امنیتی پیچیده ای که امروز مقامات انتخاب کردند” نادرست توصیف کرد.

وی افزود: “کارشناسان اطلاعاتی و امنیتی باید تصمیم بگیرند که برای حفظ امنیت شهردار و خانواده اش چه باید بکنند ، نه مقامات غیرنظامی.”

این اولین بار نیست که مقامات شهر نیویورک استفاده از رانندگان مالیاتی را با دقت بررسی می کنند. در اوایل سال جاری ، اندرو کوومو ، فرماندار سابق ، قبلاً به دلیل استفاده از نیروهای دولتی برای اولویت بندی آزمایش کووید برای خانواده اش مورد انتقاد قرار گرفت.

در حالی که این گزارش اجازه می دهد قوانین مربوط به ایمنی فرزندان شهردار تعریف نشوند ، اما توجه دارد که کمیته مناقشه ممنوعیت صریح استفاده از منابع ولسوالی را برای فعالیت های سیاسی ارائه کرده است.

این کمیسیون باید تصمیم بگیرد که آیا دو بلاسیو مجبور به پرداخت 319،794.20 دلار برای سفر به دلیل جزئیات امنیتی خود در طول انتخابات ریاست جمهوری شده است.

به گفته دبیر مطبوعاتی دو بلاسیو ، این شهر در حال حاضر از تصمیم کمیسیون قبلی در مورد هزینه های مربوط به کمپین درخواست تجدیدنظر می کند و تصمیم نهایی گرفته نشده است.

استعلامات هیئت مسترد نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *