بزارید پخش بشه تا هوا تاریک بشه هرچی… – سایت خبری تحلیلی Oghov


سریال «ژان» به تهیه کنندگی حسن فتحی و تهیه کنندگی چند سالی مشترک است. در این سریال از بازیگران و چهره های معروف و معروف نیز استفاده شده است و تاکنون دو سوم سریال در شبکه خانگی منتشر شده است.

از ابتدا ادعای سرقت ادبی در سریال و حسن فتحی قبل و در ابتدای پخش آن منتشر شد. با این حال پخش این سریال ادامه پیدا کرد و حالا این بار به صورت جدی ساترا اعلام کرد که به او وظیفه داده شده تا از پخش آن روی پلتفرم ها جلوگیری کند.

در سوی دیگر این اتهام، مهرداد غفارزاده کارگردانی است که پیش از این تهیه کنندگی «سه پنج دو» و چند فیلم را برعهده داشته است. غفارزاده سریالی با همان حال و هوای قاجاری و مضمون عشق ناصرالدین شاه قاجار به ساقلی ارائه کرد که معتقد بود سریال «ژان» هم کپی شده است.

سریال «آهوی من مارال» او با بازی شاه حسن معجونی و شخصیت او ترلان پرفانی نیمه تمام است و او هنوز نتوانسته مجموعه خود را تکمیل کند.

اما در حال حاضر و به دلیل شکایت وی پخش سریال «ژان» متوقف شده و در بخشی از اطلاعیه ای که دیروز ساترا منتشر کرد «طبق نظر کارشناس رسمی از قوه قضائیه» آمده است. ، که آسیب جدی به کار شاکی وارد شده است در صورت ادامه پخش سریال، حکم قضایی برای جلوگیری از انتشار، توزیع و توزیع اثر صادر شده است.

پس از این اعلام احسان گوانمرد نویسنده جیران در یادداشتی در اینستاگرام به اتفاقاتی که برای دومین بار رسما تکرار شده بود پاسخ داد. وی با بیان اینکه پروژه جیران به سال ۱۳۹۲ برمی گردد و در گروه فیلم و سریال شبکه سه به ثبت رسیده است، گفت:

وی مودبانه این اتهامات را سیاه نمایی دانست و در حالی که آرزوی دستور توقف پخش سریال «ژان» تا زمان پخش «آهوی من مارال» را داشت، نوشت: بگذارید این کار تا پخش پخش شود. سیاه می شود که غش می کند. «مذاکرات بس است»

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=369704