بهره برداری از توانمندی های مردم برای ارائه خدمات بهتر به زائران دهه گذشته از صفر


یعقوب علی نزاری، ولی خراسان رضویبه گزارش خبرگزاری ایکنا از خراسان رضوی به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، یعقوب علی نظری، ولی خراسان رضوی در این نشست تخصصی، تشابه و هم افزایی نخبگان فرهنگی، انقلابیون و بهزیستی را بیان کرد. – تشکل های مردمی تاسیس و فعال. در میزبانی از زائران رضوی در دهه پایانی ماه صفر: خدمت رسانی به زائران رضوی دغدغه ویژه ای است و خدمت رسانی به زائران با هر لباس و درجه ای، تجلیل از شهروندان مشهدی خواهد بود.

استاندار خراسان رضوی به اهمیت مدیریت خدمت در ایام شهادت امام رضا (علیه السلام) اشاره کرد و گفت: باید کاری شود تا زائران بتوانند به راحتی به حج مشرف شوند و در مدت اقامت با کمترین مشکل مواجه شوند. در مشهد چرا اینطور است؟ حاکمیت تنها اساس خدمات است و تشکل های مردمی می توانند وظایف خود را در ارائه خدمات به زائران به خوبی انجام دهند.

دبیر شورای عالی بازدید افزود: برای خدمت به مردم باید گروه هایی از مردم ساماندهی شود تا با تقسیم وظایف از مشکلات جلوگیری شود و میزان موفقیت در این کار افزایش یابد.

نزاری اضافه کرد: پیش بینی می شود امسال در روزهای پایانی ماه صفر تعداد زائران نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته باشد لذا آمادگی های بیشتری لازم است.

و استاندار خراسان رضوی گفت: در طول اربعین کل کشور برای خدمت رسانی به زائران حسینی همراه با موکب های مردمی عراق بسیج می شوند، در حالی که زائران اربعین وارد کربلا می شوند و طی چند روز از آن خارج می شوند اما در مشهد همه به تدریج وارد شدند و. دو روز دیگر می روند و امیدواریم نگاه دولتی به خدمات رسانی شکل بگیرد و از مردم مشهد برای ارائه خدمات حمایت شود.

نظری با اشاره به موضوع اسکان زائران گفت: در ایام نوروز امسال از ۱۹ اسفند تا ۲۲ فروردین حدود ۸.۵ میلیون زائر با وجود محدودیت اسکان مسافران از جمله هتل و خوابگاه وارد این شهرستان شدند و اقدام به ایجاد یک برنامه ریزی کنید تا هیچ زائری خالی نباشد یکی از مسکن هایی که موضوع اسکان اضطراری محسوب می شود.

وی تصریح کرد: تامین مواد غذایی و مایحتاج روزانه در سه بخش تامین، دسترسی و قیمت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این موضوع در مکان هایی که با تراکم زائران زیاد مواجه است اهمیت بیشتری دارد.

انتهای پیام