بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان از زکات کشور جمع آوری کرد


حجت الاسلام محمد طه ماهری، مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد خمینی.به گزارش خبرگزاری عراق ایران از خراسان جنوبی، حجت الاسلام محمد طه ماهری مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد خمینی (ره) امروز ۱۱ آذرماه در همایش علمی، ترویج و تکریم زکات. در خراسان جنوبی با استناد به آیات و آیات. در روایات زکاتی آمده است: امروز در شرایطی هستیم که جبهه کفر در برابر نظام جمهوری اسلامی و ارزش های الهی ایستاده است، اما این دیدار و گفتگوها نشان می دهد که مومنان و متدینین ایران اسلامی همچنان برای اسلام اهمیت و ارزش قائل هستند. به احکام الهی

و افزود: مقام عظیم و الهی فریضه زکات در آیات و روایات آمده است و هر جا در قرآن به نماز اشاره شده بحث زکات نیز آمده است که حاکی از مقام رفیع و رفیع این است. . وظیفه بزرگ الهی

مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد خمینی(ره) با اشاره به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری همایش سالانه ترویج زکات گفت: این دستور الهی موجب تربیت و برپایی آن می شود و به صورت هفتگی در یکی از استان ها به صورت علمی برگزار می شود. همایش ترویجی و شرافتمندانه زکات.

و ادامه داد: با ایجاد مبانی فریضه الهی زکات می توان تعداد بیشتری را ثبت و ثبت کرد و از فقرا و نیازمندان بیشتری بهره مند شد.

مهری با اشاره به اینکه در هشت ماهه امسال بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان زکات واجب و مستحب در دبیرخانه شورای مرکزی کشور جمع آوری شد، تصریح کرد: زکات جمع آوری شده در همان محل هزینه می شود. جمع آوری می شود.

مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد خمینی گفت: بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان زکات طی هشت ماه امسال در کشور جمع آوری شد.

همانطور که سید محمدرضا طالبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی در این مراسم گفت: مانده زکات در قالب احکام اسلامی هزینه می شود.

وی بیان کرد: بر اساس قانون پرداخت زکات مصوب سال ۱۳۸۹، هر مقداری که مردم بابت زکات پرداخت کنند، دولت باید به همان میزان کمک کند تا این مبالغ برای اقشار محروم هزینه شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت های گذشته سهم خود را در این زمینه پرداخت نکردند، تصریح کرد: امسال در دولت سیزدهم این موضوع اجرایی می شود و پول آن در قالب احکام اسلامی هزینه می شود.

معاون سیاسی استاندار با اشاره به تلاش مردم خراسان جنوبی برای پرداخت زکات گفت: علیرغم همه اقدامات دشمن برای جلب اذهان جوانان کشور با استفاده از امپراطوری رسانه ای خود، ما در خراسان جنوبی شاهد هستیم که مردم همواره حمایت کرده اند. نظام و مسئولین علیرغم همه مشکلات معیشتی چون در مقام بالاتری قرار دارند، لذا لازم است مسئولین وظیفه خود را برای خدمت رسانی به این مردم به خوبی انجام دهند.

و تالبی یادآور شد: مردم خراسان جنوبی ۲۳ سال پیش دچار خشکسالی شده اند که باعث کاهش محصولات کشاورزی شده است لذا انتظار داریم در راستای عدالت اجتماعی به خراسان جنوبی توجه بیشتری شود.

وی با اشاره به برکت گرفتن زکات از ابعاد مختلف معنوی، اقتصادی و اجتماعی بیان کرد: یکی از برکات مهم در اخذ زکات برقراری عدالت اجتماعی در بین افراد جامعه است و در راستای عدالت اجتماعی در صورت امکان، اخذ زکات است. با توجه به ضعف زیرساخت ها در یکی از استان های مبارکه و در زمینه زکات باید تعیین شود که در خراسان جنوبی منصوب شده است.

انتهای نامه