بیش از ۲۵۰۰۰ دانش آموز در امتحانات نهایی شرکت کردند


رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و روابط عمومی استان کرمان، رضا رضایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در حاشیه بازدید سرزده از حوزه های امتحانی نهایی جیرفت، اظهار کرد: تعداد ۲۵ هزار و ۶۳۰ دانش آموز کرمانی در حوزه های امتحانی پایانی استان کرمان است. شرکت در امتحانات نهایی

وی افزود: امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم استانداری کرمان در شاخه نظری از اول خرداد ماه سال جاری در ۲۳۲ حوزه امتحانی آغاز و تا ۸ خرداد ماه برگزار می شود.

رضایی تصریح کرد: ۲۵ هزار و ۶۳۰ دانش آموز دختر و پسر از پایه دوازدهم استانداری در آزمون پایان ترم امسال شرکت کردند که به صورت حضوری و با رعایت مراحل بهداشتی برگزار می شود.

وی افزود: امتحانات پایه ششم به سبک هماهنگ منطقه ای (با تک سوال و برنامه مشخص و همزمان توسط ناحیه آموزشی و در محل مدرسه) به صورت تشریحی برگزار می شود. نتایج آزمون کتبی همراه با سایر ابزارهای توصیفی کیفی برای توصیف عملکرد، تصمیم گیری نهایی در مورد ارتقا و بهبود دانش آموزان و جبران نقاط ضعف و پیشنهاد و اجرای مداخلات آموزشی اصلاحی استفاده می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استانداری کرمان گفت: در جلسه اول متوسطه بر اساس مصوبه ستاد امتحانات در استانداری، زمان برگزاری آزمون این دوره در تمامی مقاطع تحصیلی از ۳۰ اردیبهشت ماه آغاز شد و تا ۱۸ خردادماه ادامه دارد. . . امتحانات نهایی پایه های هفتم و هشتم به صورت داخلی و در مدرسه برگزار می شود.

وی ادامه داد: سوالات پایه نهم به صورت هماهنگ در فرمانداری و به صورت رمزنگاری شده به شهرستان ها و مناطق ارسال می شود و امتحانات در یک هزار و ۲۱۴ مدرسه در فرمانداری با برنامه مشخص و همزمان با سوالات انفرادی از سوی فرمانداری برگزار می شود. مدیریت دولتی .. اوراق در مدرسه تصحیح می شود.

رضایی تصریح کرد: ۱۰ ناظر منطقه علاوه بر بکارگیری نیروهای مجرب و متعهد در زمینه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم، بر روند برگزاری آزمون در حوزه های اجرا و برگه امتحانی دانش آموزان مقطع متوسطه نظارت دقیق دارند. ردیف دوازدهم به صورت جمعی و در سیزدهم فیلد اصلاح می شود.

انتهای پیام