بیکاری جوانان؛ از مشکلات مهم شهرستان اهر


احمد محرم زاده، نماینده مردم اهر و هریس در مجلسبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، احمد محرم‌زاده، نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، امروز، ۱۸ اردیبهشت‌ماه، در ایین تجلیل از بازنشستگان فرهنگی اهر، بر ضرورت ایجاد سهمیه‌ای مجزا و جداگانه برای خانواده فرهنگیان در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: در آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش باید فرزندان خانواده‌های فرهنگیان در اولویت استخدامی باشند ولی متاسفانه تاکنون هیچ سهمیه مجزایی برای این افراد در نظر گرفته نشده است و انتظار داریم وزارت آموزش و پرورش در آزمون‌های استخدامی این وزارتخانه سهمیه مجزا به خانواده فرهنگی که والدین آن‌ها معلم هستند در نظر بگیرند.

وی تنها تولید شهرستان اهر را تولید علم و تربیت فرزندان برشمرد و افزود: فرزندان این دیار با غیرت و عالم پرور در شهرستان‌های همجوار و حتی در مناطق مختلف کشور در سمت‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و آموزشی زبان زد بوده و این افتخار را داریم که این فرزندان به دست معلمان این خطه تربیت یافته‌اند.

محرم زاده، افزود: شهرستان اهر بیش از ۷۷ سال است که فرمانداری دارد ولی در مقایسه با سایر مناطق کشور که ۱۰ تا ۲۰ سال فرمانداری دارند بسیار فاصله داشته و باید مسئولان ارشد کشوری و استانی توجه ویژه‌ای به توسعه و پیشرفت این شهرستان در حوزه‌های مختلف فرهنگی، عمرانی، سیاسی، اقتصادی و … این شهرستان داشته باشند.

نماینده اهر در مجلس، بیکاری جوانان را از مشکلات و معضلات مهم شهرستان اهر برشمرد و گفت: دلیل بیشتر مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ایران را می‌توان رکود اقتصادی و رشد صفر درصدی اقتصاد در هشت سال گذشته ذکر کرد که امیدواریم در دولت سیزدهم که قول افزایش هشت درصدی رشد اقتصاد داده شده و در بودجه سال ۱۴۰۱ نیز آمده است، برنامه این رشد هرچه سریعتر عملی شود تا مشکل مردم حل شده و در این راستا باید تمام مسئولان و دست اندرکاران نظام نیز باید با وحدت تلاش کنند.

وی در خصوص تصویب قانون رتبه بندی معلمان در سالجاری نیز افزود: مجلس با پیگیری‌های زیاد بعد از سال‌ها توانست رتبه بندی معلمان را قانونی کند و انتظار داریم وزارت آموزش و پرورش و دولت با صدور لایحه‌ای یا بحثی این قانون را برای بازنشستگان جدید نیز اختصاص دهند.

محرم زاده، ادامه داد: در مدارس غیر دولتی و روستاها معلمانی زیادی با هزاران امید و آرزو در خدمت رسانی به فرزندان ما در تلاش هستند که لازم است نسبت به جذب و سر و ساماندهی این عزیزان اقدامات اساسی انجام گیرد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، آموزش و پرورش را محل تعلیم، تربیت و پرورش برشمرد و خواستار توجه ویژه مسئولان ارشد کشوری و استانی به آموزش و پرورش شد.

وی هم‌چنین از معاون وزیر خواست برای تکمیل سوئیت نیمه کاره تالار فرهنگیان اهر، ۱۰ میلیارد ریال در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند تا این پروژه به اتمام برسد.

محرم زاده با اشاره به مشکل بیکاری جوانان به خصوص جوانان تحصیل‌کرده، گفت: مسئولان و دست اندرکاران شبانه روز در تلاش هستند تا بتوانند محل اشتغالی برای جوانان جویای کار مهیا سازند و امیدواریم فرزندان معلمان نیز بتوانند به اشتغال دست یابند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، آموزش و پرورش را محل سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش، هیچ هزینه‌ای ندارد و تنها سرمایه آموزش و پرورش معلمان هستند که باید قدر آن‌ها را بدانیم و از فرماندار شهرستان اهر می‌خواهیم به حل مشکلات این قشر از زحمتکشان جامعه توجه ویژه داشته باشد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر