تأثیر شیوع COVID-19 بر شاخص های شاخص قدرت


یک زن کارگر در اتاق نشیمن کنار یک کامپیوتر باز نشسته است

همه ما می توانیم موافق باشیم که شیوع کووی 19 تأثیر زیادی بر زندگی و شیوه زندگی ما در سال 2020 داشته است و تا به امروز ادامه دارد. میلیون ها نفر به این بیماری مبتلا شده اند و صدها هزار نفر اعضای خانواده خود را از دست داده اند. با این حال ، زندگی همه تحت تأثیر قرار نمی گیرد. میلیون ها نفر شغل خود را از دست داده اند ، در حالی که دیگران شاهد کوتاه شدن ساعات کار خود بوده و منجر به مشکلات اقتصادی شده اند. برخی دیگر شروع به کار کردند یا تحصیلات خود را از راه دور فرا گرفتند. اکثر این افراد زمان بیشتری را در خانه می گذرانند. از سوی دیگر ، کارگران هنوز ملزم به انجام وظایف خود هستند و برخی مشاغل ، مانند کارکنان بهداشتی و زایمان ، ساعت های طولانی در محل کار خود کار می کنند.

تحقیقات محدودی در مورد تأثیر شیوع بیماری بر رفاه شهرها و ساکنان آنها در این زمان وجود دارد. بدون شک با گذشت زمان آشنایان بیشتری خواهد بود. در حال حاضر ، کالج پزشکی ورزشی آمریکا در حال بررسی این است که چگونه این بیماری می تواند بر شاخص تناسب اندام و رتبه بندی شهرها در گزارش های آینده تأثیر بگذارد. با توجه به ماهیت چرخه های جمع آوری و گزارش داده ها ، داده های نظارتی جمع آوری شده در سال 2020 تا گزارش شاخص اجماع 2022 برای تجزیه و تحلیل در دسترس نخواهد بود. انتظار می رود دارایی های جامعه و محیط زیست به طور قابل توجهی تحت تأثیر شیوع قرار نگیرد. با این حال ، کاهش استفاده از این منابع به دلیل بسته شدن ، محدودیت ها و تغییر شیوه زندگی برای پاسخ به شیوع بیماری امکان پذیر است. علاوه بر این ، انتظار می رود شاخص های سلامت شخصی جمع آوری شده در طول سال 2020 به طور کلی کاهش یابد ، که نشان دهنده تأثیر منفی گسترش بیماری بر افراد ، فعالیت ها ، مشاغل و جوامع آنها است.

شاخص های شاخص قدرت که باید در سال 2022 مورد توجه قرار گیرد عبارتند از:

رفتار سالم

 • ٪ ورزش در ماه قبل
 • دستورالعمل های فعالیت ایروبیک را دنبال کنید
 • دستورالعمل های ایروبیک و فعالیت قدرتی را دنبال کنید
 • R دوچرخه سواری یا پیاده روی تا محل کار
 • برای کار از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید
 • ٪ مصرف + از 2+ گیاه در روز
 • سبزیجات 3+ بیمار در روز بخورید

پیامدهای بهداشتی

 • سلامتی عالی یا بسیار خوب
 • With با سلامت بدنی ضعیف در ماه گذشته
 • ٪ با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته
 • To به چاقی

در این مرحله شواهد چیست؟

بخش بزرگی از شیوه زندگی مردم در طول شیوع بیماری بیشتر پناه می گیرد. به دلیل تعطیلی ورزشها ، عادات ورزشی تغییر کرده است و افراد از وسایل نقلیه عمومی و پیاده روی یا دوچرخه سواری برای کار منصرف شده اند. با این حال ، برخی از افراد ورزش را در خانه شروع می کنند و بیشتر در همسایگی خود راه می روند. به طور کلی ، تحقیقات اولیه نشان می دهد که برای اکثر افراد ، فعالیت بدنی در نتیجه یک بیماری همه گیر کاهش می یابد. کاهش فعالیت بدنی انتظار می رود که هفت نفر گزارش دهند که در ماه گذشته ورزش کرده اند و دستورالعمل های مربوط به قدرت و فعالیت هوازی را دنبال کرده اند و همچنین نشان می دهد که آنها چند روز در ماه گذشته بیمار جسمی یا روانی بوده اند. همچنین پیش بینی می شود شاخص ثبات وضعیت سلامت خود ارزیابی تا سال 2020 کاهش یابد.

بسیاری از خانواده ها به دلیل نرفتن به محل کار ، دسترسی محدود به مغازه های خواربار فروشی و مواد غذایی فله ای که به دلیل شیوع بیماری در انبار نیستند ، دریافت غذای مغذی را برایشان مشکل می کند. علاوه بر این ، کودکانی که وعده های غذایی رایگان و کاهش وعده های غذایی را در مدرسه دریافت می کردند ، در خانه نگهداری می شدند و بنابراین به تغذیه مورد نیاز دسترسی نداشتند. با این حال ، برای کمک به برآوردن نیازهای غذایی ، منابع غذایی جامعه از جمله انبار غذا ، مزایای SNAP و مراکز توزیع غذا در جامعه گسترش یافته است. در هر صورت ، الگوی عادی دسترسی و دریافت غذا تحت تأثیر منفی قرار گرفته است ، که ممکن است منجر به گزارش تعدادی از میوه ها و سبزیجات نیشکر مصرف کننده شود.

داده ها همچنین نشان می دهد که استرس ناشی از شیوع بیماری در قالب ترس از ابتلا به COVID-19 همراه با سفرهای محدود ، حبس و عدم برقراری ارتباط فیزیکی با خانواده و دوستان زیاد افزایش یافته و منجر به افزایش گزارشات افسردگی و سلامت روانی می شود. چالش ها و مسائل. به شواهدی از اضطراب ناشی از شیوع بیماری ، یک سند مستند از شوک خرید و ذخیره لوازم ضروری در خانه است. شاخصهای شاخص سازگاری بسیار نزدیک که معمولاً تحت تأثیر اضطراب قرار می گیرند عبارتند از تعداد روزهای روانی گزارش شده در ماه گذشته و میانگین ساعاتی که پاسخ دهندگان گزارش می دهند هر شب دریافت می کنند.

فعالیت بدنی کم ، رژیم غذایی نامناسب و افزایش استرس همه عوامل خطر برای افزایش وزن هستند. بنابراین ، تخمین زده می شود که نسبت افراد چاق در شهر به عنوان پیامد قابل توجه این اپیدمی به نصف کاهش یابد. انتظار می رود افزایش چاقی در کودکان و بزرگسالان مشاهده شود زیرا کودکان به تنهایی ترک تحصیل می کنند ، بنابراین آنها را از کلاس های ورزشی و برنامه های ورزشی بعد از مدرسه محروم می کند. در عوض ، آنها ساعت ها روی صفحه نمایش صرف مطالعه ، بازی های ویدئویی و سرگرمی خود می کنند.

پیش بینی تأثیر همه گیری COVID-19 بر رتبه بندی شهرها در شاخص اجماع 2022 دشوار است. در حالی که همه مناطق و جمعیت آنها در طول سال 2020 شیوع COVID-19 را تجربه خواهند کرد ، ممکن است تأثیر بر شاخص های سلامت ساکنان در همه مناطق یکسان نباشد زیرا میزان عفونت متفاوت است و ادارات شهرها محدودیت ها و شیوه های ایمنی مختلف را در زمان های مختلف سال اعلام می کنند.

تجزیه و تحلیل داده های شاخص انطباق برای سال 2020 برای گزارش سال آینده ، پاسخ بسیاری از سوالات را ارائه می دهد و مطمئناً دیدن نتایج جالب خواهد بود ، بنابراین با ما همراه باشید! در حال حاضر ، شاخص ثبات 2021 در دسترس است ، با داده هایی که شرایطی را که قبل از شروع شیوع وجود داشت توصیف می کند.

منابع:

نویسنده:

Jessie Fudge، MD، FACSM، Kaiser Permanente and Terrell W. Zollinger، DrPH، Professor Paul، University of Indiana

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *