تبیین سبک زندگی خانواده در نظام اسلامی + تصویر


حجت الاسلام مهدی احمدوند، کارشناس مذهبیبه گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، سیزدهمین گردهمایی «پنجشنبه شهید» به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهید مدافع حرم «منصور العدادی» همراه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین احمدوان با موضوع زندگی خانوادگی. در نظام اسلامی قرائت دعا، قرائت حجه الموصل و زیارت عاشورا با دعای عبدالله خیرالله و محمدمهدی مرادی به همت هیئت مذهبی یاران مهدی (عج). با همکاری پایگاه های «بسیج» در روستای علی آباد گوهان در نهم تیرماه در حرم امام زاده عبدالله (علیه السلام) کرج تأسیس شد.

در این مراسم حجت الاسلام احمدوند ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جواد به بیان ویژگی های مهم سبک زندگی خانواده در نظام اسلامی پرداخت و گفت: مدیران اجتماعی و خانواده همواره باید به فکر ایجاد همبستگی و وفاق باشند. در میان اعضای خانواده از آنجایی که تشکیل و تشکیل قلوب از دستورات الهی است و ارتباط بین قلوب از جانب خداوند است، لازم است که بزرگان اجتماعی و خانواده همواره در این امر از خداوند متعال یاری گیرند.

این کارشناس دینی با بیان اینکه در مبانی رهبری علاوه بر همبستگی و جهت دهی، ولایت و ولایتمداری نیز لازم است، افزود: یکی از اصول اساسی در رهبری اجتماعی و خانوادگی علاقه همیشگی به هدایت و هدایت اعضای رهبری است. یک تیم در این دو جبهه مقدس قرار دارد و باید از اهداف کلی خارج نشد و در صورت انحراف با هدایت مدیران اجتماعی و خانواده به مسیر مطلوب بازگشت. اهمیت این امر این است که خداوند متعال در آیه ۲۱۴ سوره مبارکه الشعر، پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم را مأمور کرد تا طایفه و خاندان خود را به عنوان مقدس ترین و وسیع ترین نهاد اجتماعی هدایت و هدایت کند. آن را عمومی کنید. دعوت از موسسه برای تشکیل خانواده

وی در پایان تاکید کرد: رهبر اجتماعی و خانواده زمانی موفق است که به وظیفه ولایت و ولایت خود و آحاد جامعه و خانواده خود واقف باشد با رعایت اصول نظارت بر مبانی رهبری در آیه. ۶ سوره مبارکه التحریم و آیه ۱۳۲ سوره مبارکه طه او را قبول دارند.

در حاشیه این مراسم دفتر پاسخگویی به سوالات و شبهات شرعی و ایستگاه نقاشی استان کاظمین نیز وجود داشت.

هاجر محمدی

عکاس: فاطما دهقانی

انتهای پیام