تحقق عدالت اجتماعی در دستور کار شورای شهر قزوین


اللهیاری سخنگوی شورای شهر قزوین

به گزارش ایکنا از قزوین، قاسم اللهیاری، سخنگوی شورای شهر قزوین، در نشست خبری با اصحاب رسانه که دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ در صحن شورای شهر قزوین برگزار شد، با اشاره به لزوم عمل به شعار شفافیت در شورای ششم، اظهار کرد: در راستای تحقق شفافیت در شورای شهر جلسات به صورت علنی همراه با پخش زنده در اینستاگرام برگزار می‌شود زیرا ما معتقدیم شورای شیشه‌ای باید محقق شود و این سیاست را دنبال خواهیم کرد.

وی گفت: قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قوانین ۲ وظیفه اصلی شورای شهر است و در نظر داریم از این پس به صورت هفتگی گزارش نشست‌های شورا به اصحاب رسانه منتقل شود.

این مسئول بیان کرد: تلاش ما در کمیسیون فرهنگی حرکت به سمت موضوعات کلان است و امیدواریم با همکاری سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری قزوین شاهد اتفاقات خوبی در حوزه‌ سیاستگذاری‌های فرهنگی در شهر قزوین باشیم.

وی در پاسخ به سؤال دلیل تخریب ستون سنگی موجود در سبزه میدان (میدان آزادی) قزوین اظهار کرد: نگاه مدیریت شهری در تخریب این ستون سنگی مطلقاً سیاسی نبود و تنها بر اساس کاربری بود چراکه در طراحی سبزه میدان که توسط استاد مجابی صورت گرفته؛ در محل ستون سنگی ساخت آب‌نما طراحی شده، ضمن اینکه نظر میراث فرهنگی نیز بر این است که این ستون ارزش میراثی و تاریخی ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد: چندین پروژه فرهنگی در محدوده جنوب و حاشیه شهر در حال افتتاح است تا برای برقراری عدالت اجتماعی در شهر قزوین قدمی برداریم، در همین راستا احداث فرهنگسرای هادی آباد، ناصرآباد و چوبیندر در دستور کار کمیسیون فرهنگی قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود تا مجموعه تئاتر شهر امسال به بهره‌برداری برسد و جشنواره استانی تئاتر را در سال جاری در محل تئاتر شهر برگزار کنیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین تصریح کرد: شورای شهر به دنبال هوشمندسازی شهرداری است که با اجرای آن، تمام خدمات شهرداری از پرداخت کرایه تاکسی تا صدور پروانه‌های شهرداری به صورت الکترونیکی و هوشمند انجام خواهد شد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر