تحقیر عربستان سعودی در آستانه ظهور پدیده ای به نام «میروسلاو کلوزه» – پایگاه خبری تحلیلی UGov.


تحقیر عربستان در شب ظهور پدیده ای به نام

به گزارش خبرگزاری اوقاف ، جام جهانی ۲۰۰۲ یکی از جام های خاص و جالبی بود که به طور مشترک به میزبانی کره جنوبی و ژاپن برگزار شد. این اولین تورنمنت بود که به میزبانی آسیایی ها برگزار شد و نتایج شگفت انگیزی داشت.

یکی از نتایج غیرمنتظره شکست ۸-۰ عربستان سعودی مقابل آلمان بود. این دو تیم در هفته اول مرحله گروهی در گروه پنجم به مصاف یکدیگر رفتند. انتظار می رفت شاگردان رودی فولر در این دیدار پیروز شوند اما نه با نتیجه هشت بر صفر!

در تیم آلمان بازیکنانی چون اولیور کان، کریستوف متزلدر، میشائیل بالاک، برند اشنایدر، میروسلاو کلوزه، کارستن یانکر و … حضور داشتند از سوی دیگر تیم سبز دارای ستاره های معروفی چون محمد الدایی و احمد دخی آل بود. -دوساری، عبدالله زبرماوی، محمد نور، خمیس الدوساری، نواف التمیات و سامی در مسابقات الجابر که برای هواداران فوتبال ایران شناخته شده است، شرکت کردند.

تحقیر عربستان در شب ظهور پدیده ای به نام

از ابتدای مسابقه مشخص بود که تیم تحت هدایت ناصر الجوهر آمادگی لازم برای این مسابقات را ندارد. آنها از نظر فیزیکی و کیفی بسیار ضعیف تر از آلمان بودند. با این حال تا دقیقه ۲۰ هیچ گلی به ثمر نرسید. تا اینکه پدیده فوتبال آلمان شروع به گلزنی در جام جهانی کرد. این اتفاق تا جام جهانی ۲۰۱۴ رخ داد و این بازیکن موفق شد بهترین گلزن تاریخ جام جهانی شود.

کلوزه با ضربه سر دروازه را باز کرد. پنج دقیقه بعد این اتفاق دوباره تکرار شد و ستاره لورکوزن آن گل را با بک هند جشن گرفت. گل سوم این دیدار را میشائیل بالاک در دقیقه ۴۰ به ثمر رساند و کارستن یانکر، مهاجم بلند قامت بایرن مونیخ و رقیب سابقش علی دایی با یک گل بد، ۴-۰ را به ثمر رساند. اتفاقی که با اشتباه دروازه بان سرشناس عربستان همراه شد تا آلمان با این نتیجه راهی رختکن شود.

تحقیر عربستان در شب ظهور پدیده ای به نام

تا دقیقه ۷۰ نیمه دوم شاهد رد و بدل گلی نبودیم اما باز هم ضعف بدنی سعودی ها و همچنین ضربه های سر نتیجه خفت باری را رقم زد. ابتدا کلوزه در دقیقه ۷۰ با ضربه سر سومین گل خود را در این دیدار به ثمر رساند و سه دقیقه بعد توماس لینکه ۶-۰ به گل رسید.

در ادامه نوبت به الیور بیرهوف کهنه کار رسید تا با یک ضربه ۷-۰ به گل برسد. سرانجام برند اشنایدر در دقیقه ۹۱ از روی ضربه ایستگاهی گل هشتم را به ثمر رساند و باخت عجیبی را برای شاگردان ناصر الگهر رقم زد. کره جنوبی پس از شکست ۹-۰ مقابل مجارستان در جام جهانی ۱۹۵۴، بزرگترین شکست خود را مقابل یک تیم آسیایی در جام جهانی متحمل شد.

تحقیر عربستان در شب ظهور پدیده ای به نام

آلمان پس از این دیدار به آنها سه بازی بعدی خود را ۱-۰ مقابل پاراگوئه، ایالات متحده و کره جنوبی بردند و به فینال رسیدند، اما در آنجا با دو گل مغلوب برزیل شدند و در رده دوم قرار گرفتند.

در سوی دیگر ماجرا، عربستان بدترین حضور خود در جام جهانی را داشت. آنها ابتدا با یک نتیجه به کامرون باختند و در نهایت به ایرلند با سه امتیاز شکست خوردند تا برای اولین و تنها بار در جام جهانی بدون امتیاز به میدان بروند. این تیم در جام جهانی ۱۹۹۴ با ۶ امتیاز صعود کرد و در جام جهانی ۱۹۹۸ و ۲۰۰۶ با یک امتیاز به خانه برگشت و در جام جهانی ۲۰۱۸ سه امتیاز برای این تیم کسب کرد اما در رقابت های کره و ژاپن ۱۱ امتیاز کسب کرد. گل و بدون گل و خوشحال به خانه بازگشت.

تحقیر عربستان در شب ظهور پدیده ای به نام

عربستان در مرحله مقدماتی پیش از ایران موفق شد به جام جهانی صعود کند. ایرلند که در این گروه حضور داشت در مسابقات مقدماتی موفق شد از سد شاگردی میروسلاو پلیویچ بگذرد. شاگردان میک مک کارتی در مرحله یک هشتم نهایی در ضربات پنالتی مغلوب اسپانیا شدند و حذف شدند.

تحقیر عربستان در شب ظهور پدیده ای به نام

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=370071