تحولات فلسطین از زخمی شدن ۱۲ فلسطینی در الخلیل تا هشدار درباره وخامت اوضاع در کرانه باختری


به گزارش آکنا. به گفته این دانشمند، این منابع از مجروح شدن ۱۲ فلسطینی در این درگیری ها تاکنون خبر دادند.

صهیونیست ها تعدادی از جوانان فلسطینی را در این منطقه دستگیر کردند.

این در حالی است که فلسطینیان ساکن کرانه باختری به نشانه همبستگی با ساکنان این شهر به جنایات اشغالگران رژیم صهیونیستی در جنین که منجر به شهادت ۴ مبارز فلسطینی شد، اعتراض کردند و با ارتش درگیر شدند.

منابع محلی همچنین از زخمی شدن ۲۱ فلسطینی در درگیری هایی که در شهر «مادیما» در جنوب نابلس رخ داد، خبر دادند.

آمریکا نسبت به وخامت اوضاع در کرانه باختری هشدار داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فلسطین، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با هشدار نسبت به تحولات خطرناک در کرانه باختری اشغالی، دولت این کشور را از انفجار اوضاع در این منطقه ابراز کرد.

پرایس در کنفرانس مطبوعاتی خود در وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد: ما عمیقا نگران وخامت اوضاع امنیتی در کرانه باختری هستیم. تنها در سال جاری بیش از ۱۰۰ فلسطینی در کرانه باختری کشته شده اند و بیش از ۳۰ فلسطینی نیز کشته شده اند. در غزه کشته شدند و در عین حال بیش از ۲۰ اسرائیلی دیگر در عملیات های چریکی کشته شدند.

پرایس گفت: وی از همه طرف ها خواست برای آرام کردن اوضاع و بازگرداندن ثبات به منطقه اقدامات لازم را انجام دهند و این به نفع همه اسرائیلی ها و فلسطینی ها است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: همانطور که قبلاً گفته ایم، از همه طرف ها می خواهیم که خشونت را مهار کنند… آمریکا و سایر شرکای بین المللی آماده کمک به تحقق این هدف هستند، اما ما نمی توانیم جلوی خشونت را بگیریم. اقدامات حیاتی طرف های درگیر برای کاهش خشونت و بازگرداندن صلح.
تحولات فلسطین  از زخمی شدن 12 فلسطینی در الخلیل تا هشدار درباره وخامت اوضاع در کرانه باختری
این مقام آمریکایی در حالی از وخامت اوضاع کرانه باختری ابراز نگرانی کرد که آمریکا همواره یکی از حامیان اصلی جنایات رژیم صهیونیستی بوده و قطعنامه های شورای امنیت علیه اسرائیل همواره از سوی آمریکا وتو شده است.

صبح امروز چهارشنبه مقامات رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان جنین حمله کردند که در جریان این حمله ۴ فلسطینی شهید و ۴۴ تن دیگر زخمی شدند و فعالان فلسطینی نیز در این حمله دستگیر شدند.

این آخرین عملیات نظامی نیروهای اشغالگر در منطقه‌ای است که در ماه‌های اخیر تقریباً هر روز صحنه درگیری‌های بین نیروهای اشغالگر اسرائیل و فلسطینی‌ها بوده است.

انتهای پیام