تدوین برنامه توسعه جامع و متوازن خوزستان


صادق خلیلیانبه گزارش ایکنا از خوزستان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، صادق خلیلیان استاندار خوزستان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خوزستان که اول آذرماه برگزار شد، با اشاره به پیشرفت های صورت گرفته در پروژه های عمرانی مربوط به شهرستان اندیکا. . رئیس جمهور با سفر به شهر اندیکا موافقت کرد و گفت: خوشبختانه برخی از این طرح ها تصویب و اجرا شده و برخی دیگر در شرف اجراست. موانع اجرای سایر پروژه های باقی مانده نیز باید در نظر گرفته شود.

وی بر لزوم تدوین برنامه جامع توسعه متوازن در استان خوزستان تاکید کرد و افزود: توجه به مناطق کمتر توسعه یافته از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابراین برای تحقق توسعه متوازن در استان باید برنامه جامعی تدوین شود و مشکلات مناطق مختلف محاسبه شود تا مطالبات مردم برآورده شود.

ولی خوزستان با اشاره به خدمات دولت سیزدهم افزود: دولت سیزدهم از بدو ورود تاکنون تلاش های زیادی کرده و خدمات بسیار خوبی را در سال گذشته ارائه کرده است.

خلیان بر فعال شدن کارگروه توسعه مناطق حاشیه نشین و محروم تاکید کرد و ادامه داد: توسعه در استان خوزستان باید همه جانبه باشد. بنابراین توجه به مناطق حاشیه ای و کم برخوردار ضروری است.

لازم به ذکر است در این جلسه طرح توسعه شهر اندیکا و طرح های پیشنهادی آن در حوزه های مختلف عمرانی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … تحت مصوبات سفر رئیس جمهور مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه کلیات پروژه صالح شهر بررسی شد.

من باید بگویم؛ ۲ هزار و ۳۸۴ میلیارد تومان از مصوبات سفر رئیس جمهور به طرح توسعه اندیکا اختصاص یافته است. به عنوان مکمل این جلسه، ۱۵ طرح مختلف خدماتی، گردشگری و کشاورزی برای افزایش تولید بررسی و تصویب شد.

انتهای نامه