تدوین سند تحول زنان و خانواده برای حمایت از فعالیت های زنان


مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور اعلام کرد:

سند تحول زنان، استان آذربایجان شرقیبه گزارش خبرگزاری ایکنا از آذربایجان شرقی، به نقل از روابط عمومی استان، زینب اختری، مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور امروز، ۱۲ آبان ماه در دیدار با بانوان فعال در حوزه فرهنگی از حوزه ها و تشکل های مردمی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه مسیر دولت سیزدهم تحول آفرین است. وی افزود: بر همین اساس و به منظور بهره مندی از توانمندی های بانوان، سند تحول زن و خانواده تهیه و تدوین شد.

وی بر پیگیری مسائل زنان و خانواده از منظر کارشناسی و تخصصی تاکید کرد و گفت: یکی از مهمترین رویکردهای وزارت کشور ترویج فرهنگ و سبک زندگی اسلامی و حمایت از فعالان اجتماعی و فرهنگی است.

و مشاور وزیر کشور ادامه داد: باید از توان زنان به عنوان قشر تاثیرگذار بیش از پیش در عرصه های مختلف اعم از فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی استفاده شود.

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی در زمینه توانمندسازی و آموزش زنان در آذربایجان شرقی انجام شده است، تصریح کرد: باید از توانمندی های بالای زنان برای کاهش بسیاری از مسائل، مشکلات و دغدغه های جامعه به نحو مطلوب استفاده کرد.

اختری از دیگر برنامه های وزارت کشور در حوزه زنان، رسیدگی به آسیب های اجتماعی، افزایش زاد و ولد، فرزندآوری، ازدواج با جوانان و حمایت از زنان سرپرست خانوار را مورد توجه قرار داد.

زهرا کوهی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی نیز نقش بانوان در مسائل فرهنگی و اجتماعی را عامل پیشرفت و توسعه اجتماعی دانست و گفت: لازم است از پتانسیل و پتانسیل این امر بهره برد. بخش از جامعه

وی به اهمیت نقش زنان در همه عرصه ها اشاره کرد و افزود: زنان باید به هم افزایی درونی برسند تا نقش خود را در جامعه به سطوح بالاتری ارتقا دهند.

کوهئی با اشاره به مسائل راهبردی حوزه زنان و خانواده، از راه اندازی هفت کارگروه منطقه ای با محورهای بحث الگوی سوم زنان، جمعیت، کسب و کار پایدار، تحکیم نهاد خانواده، زندگی عفیفانه و مددکاری اجتماعی خبر داد. سرزندگی، حقوق و وظایف زنان.

انتهای پیام